Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » SOS Mosási baleset?

SOS Mosási baleset?

Figyelt kérdés
Ünnepi ruhákat (fekete-fehér) beraktunk a mosódépbe, színfogóval. Sose volt gond. Kivettük, minden fehér szín lilás rózsaszín lett. Mit tegyünk? Az egyik ruhám (fekete szoknya, felül fehér, fodrokon fekete csíkkal) is így járt. Ezt meg lehet valahogy menteni? Az alsó-felső rész egybe van. A felső rész ing anyagú, az alsó rész a hagyományos, iskolai ünneplőruhák fekete szoknyája.

#sos-mosás
2016. nov. 6. 17:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Vegyel vanish feheritot es mosd at hosszu programon legalabb 40 fokon.


Amugy nem ertem miert kell egyben mosni a ruhakat szinfogo ide vagy oda....

2016. nov. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem csak az Amway folttisztító mosószere vált be erre,illetve mikor egy-két helyen kék foltos lett egy fehér póló,azt fehér domestosba áztattam 15 percig,de mivel a te ruhád itt ilyen,ott olyan színű,csak színvédő "fehérítő" jó hozzá.Viszont az Amwayt nem fogod tudni beszerezni.
2016. nov. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mindig együtt mostuk az ilyen fekete-fehér ruhákat, mert a ruhán belül is változó a két szín, sose volt belőle gond. És rózsaszín sem volt a mosásban, ezért érthetetlen az egész.
2016. nov. 6. 17:33
 4/7 anonim ***** válasza:

Mi ezek miatt visszük tisztítóba az ünneplő ruhákat.

Az a baj, hogy nem fogják visszakapni már sose az eredeti színüket.

2016. nov. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem a ruhád márkájat?

Sajnos én is így jártam a vizsgaidőszakban.

Próbáltam wanishben és ecetben is áztatni, de nem lett jó.

Az utolsó vizsgát sötétlila felsörésszel kellett végig csinálnom.

Azóta kuka. Pedig drága volt.

Ezt akkor sem tudtad volna elkerülni, ha csak azt az egy db-ot mosod.

Én egyedül mostam, még is megfogta saját magát a ruha.

2016. nov. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igazból több ruha volt egyszerre, és egyik sem most lett véve. A szóban forgó ruhám is ilyen, még a nővéremtől megörökölt darab, címkét nem találtam benne.Most volt rajtam először, és én is nagy tervekre tartogattam volna, mint a vizsgaidőszak :(
2016. nov. 6. 18:07
 7/7 A kérdező kommentje:
Most melegvíz+hipó kombóval próbálkozunk. Három ruhából teljesen kijött, negyedik törtfehér/piszkosfehér lett, de talán majd fehérítő azt megoldja. Az egyik csipkefelsőn sajnos alig javított valamit. Az én ruhám ezen a 10-es skálán egy ötöst kapna. Dr. Beckmann tescos mosásmentőt holnap megvesszük és kipróbáljuk, hátha, meg majd sima fehérítővel is kipróbáljuk azért.
2016. nov. 6. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!