Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » A kínai üzletek és sok turi...

A kínai üzletek és sok turi hogy tud megélni?

Figyelt kérdés
Ma voltam a kínaiban nadrágok 7000 ft-ok,csizmák 7000-től kezdődnek. Háda 5000 ft-os felső. Ennyiért a plázában is lehet vásárolni. Ezek után kérdezem ki vásárol még ezekben a drága üzletekben?
2016. dec. 27. 15:45
 1/7 anonim ***** válasza:
30%
Nagyon sokan kényelem miatt. Vegyük pest megyét például itt főleg pesten vannak ruha üzletek akinek meg gyorsan kell valami beszalad a kìnaiba inkább mint hogy beutazzon.
2016. dec. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Megtudnak élni főleg városokban, azért még a kínai még több mindenben olcsóbb, de pár éve a kínaiak is már egész jó minőségi árukat gyártanak.

A plázában is van olcsóbb üzletek, ugyan az a kínálat, mint a kínaiban, hisz mind 2 kínában vagy távol keleten késül, a márkás is.

Az ömlesztett turi meg ha egy két db jó ruhát akarsz venni, az pár 1000ft, plázába már 10.000 körül lenne, vagy felette. Pl egy nadrág, vagy blúz a turiban megkapod 2-3 ezerért, a plázában darabja kerül 6-7 ezerben.

2016. dec. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
És nem mellékes, hogy darab számra sokkal több kínai üzlet van, mint pláza, simán megélnek.
2016. dec. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
47%

Azért egy magát valamire tartó turkáló ma már nem úgy néz ki,mint 10-20 évvel ezelőtt.

Akkor még csak elöregedett szakadt rongyokat talált ott az ember, manapság egyszer-kétszer használt első osztályú ruhákat lehet ott venni,amiért igazán nem sok pl. 5000 Ft.

Az angol turikban nagyrészt a Marks & Spencer márka ruháit lehet megvásárolni. A Mammutban van ilyen üzlet,de onnan nem jössz ki 20.000 Ft alatt, így ez az ár ha úgy vesszük,teljesen reális.

A kínai ruhákon viszont tényleg nem értem mi kerül 5000-nél többe. Már ahogy belépek egy ilyen üzletbe,messziről bűzlenek a ruhák és a minőségük, tartósságuk, kinézetük is egyenlő a nullával.

2016. dec. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Sokan be se mennek más üzletbe ezeken kívül, mert ugy gondolják, hogy olcsóbb.

Kisebb városokban nincs is mas bolt és ha nincs mas jok ezek is. En harisnyat szinte csak kinaiba veszek, mert az van közel. Persze mas ruha miatt utazok, de ha csak harisnya kell akkor jo az is.

2016. dec. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálunk pl. Van a városban vagy 6 kínai bolt meg 5-6 turi, bár most kevesebb használt ruha üzlet van,mint pár éve. Vagy ezekbe megyek, vagy a néhány butik valamelyikébe, ahol tizenezer egy ruhadarab. Szóval nagy választási lehetőség nincs.Mi be szoktunk menni a megyeszékhelyre a plázába, de nem mindenki tud/akar egy órát utazni ezért.
2016. dec. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is egyre kevésbé értem, hogy él meg a Háda. Foszlott zara dzsekit láttam a minap tízezerért, primarkos mellényeket hatezerért. És mégis tömeg van. Érthetetlen. Szerintem azért élnek meg, mert divat lett "egyedien" öltözködni, még akkor is, ha ez azt jelenti, hogy 3-4 évvel ezelőtti kollekciókért fizetnek az emberek többet, mint az újért. Szóval szerintem azok vásárolnak itt, akik a plázákat túl sznobnak tartják, és szeretnék, ha nem jönne szembe velük a cuccuk. Így inkább kiadják ugyanazt a pénzösszeget a Hádában, mint amennyi a plázában lenne.

Hozzáteszem, a kilós Háda azért megéri.

2016. dec. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!