Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » A valóságban miért nincs meg...

A valóságban miért nincs meg ez az összhang?

Figyelt kérdés
A filmekben/sorozatokban gyakran látni olyan karaktereket, akiknek különleges személyiségük van, és ez megmutatkozik az öltözködésükben is. Egy nőies romantikus személyiségű lányt, pl. gyakran látni bővebb fazonú szoknyákban, hagyományos szép cipőben, szemben a többi "átlagos" karakterrel, akik -ahogy a való életben is szinte mindenki- folyton farmert meg sportos cipőt viselnek. A való életben viszont gyakorlatilag minden lány ugyanúgy néz ki, személyiségtől függetlenül. Aki meg véletlenül különlegesebb/nőiesebb külsejű, az gyakran ha megszólal, pont olyan, mint a többi "átlagos" külsejű lány. Csak én gondolom úgy, hogy kellene egyfajta harmónia a külső és belső között? Szerintem aki egyedibb, nőiesebb személyiségű, annak ezt a ruháival is ki kéne fejeznie, hogy az ember már az első benyomásnál érezze, hogy különleges az illető, s ez később a személyiség megismerésével megerősítést nyerjen. Vagy ez hibás gondolatmenet? Létezik egyáltalán olyan lány, aki kívül-belül egyaránt nőies, romantikus, különleges? Vagy ez csak egy ilyen szokásos filmes klisé?

2017. jan. 31. 17:11
 1/6 anonim ***** válasza:
82%

Biztosan létezik ilyen ember. De hogy adjak választ a fő kérdésedre: azért van annyi hasonló külsejű ember, mert minden egyes ruhaboltban gyakorlatilag ugyanaz a kínálat és aki teheti a plázás boltokból vásárol, főleg NewYorkerből és H&Mből mert ezek az "olcsóbbak"... Aki meg egy kicsit is másképp öltözik, azt rögtön kinézik a sorból, megszólják, gúnyolják és a média is azt sulykolja hogy legyél trendi, menő, divatos mert akkor leszel valaki, akkor fogad el a társadalom. És sokan már csak azért is felveszik a tömegcuccokat, hogy úgy érezzék, tartoznak valahova, valamilyen közösségbe.

Egyetlen ember sem egyforma, max hasonlít a személyiségük, de hát nem is lehetséges hogy teljesen különbözzünk egymástól.

Külföldön meg azért nagyobb a ruháknál is a választék, persze ott is vannak divatmániások, de mégis jobban elfogadják azokat is akik nem követik. Nézzük csak Japánt... ott teljesen normális ha extrém lolita stílusban flangálsz az utcán, de az öltönyös bácsik nem fognak bolondnak nézni.

2017. jan. 31. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Jaj szivem, axért, mert azok a filmekben kitalált karakterek, akiket stylistok öltöztetnek.

A valóságban a "lányoknak" egyrészt nincs kiforrott személyiségük, azt veszik fel, ami menő és amire a fiúk jobban felfigyelnek (ez pedig nem a romantikus jókislány stílus) másrészt lehetőségük sincs így öltözködni, mert a boltok kínálata igencsak egysíkú.

2017. jan. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én így öltözködtem "lánykoromban". Virágos dressek, pasztellszínek, selyem, csipke, stb. A korosztályom kiröhögött és folyton szekált emiatt. Ellenben 30-as, 40-es fószerek látványosan csorgatták a nyálukat és nyomultak. Annyira nem volt jó...
2017. jan. 31. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az emberek nem érzik szükségét, hogy mindenáron úgy öltözzenek fel, hogy mindenki lássa, hogy õk egyediek. Úgy gondolják, hogy nem az öltözékük számít, hanem majd ha megismerik õket, akkor rájönnek, hogy milyenek igazából. Másrészt pedig a valóságban nincsenek olyan sztereotipikus karakterek, és az embereknek sincs idejük ennyit foglalkozni az öltözködéssel.
2017. febr. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"Aki meg véletlenül különlegesebb/nőiesebb külsejű, az gyakran ha megszólal, pont olyan, mint a többi "átlagos" külsejű lány. Csak én gondolom úgy, hogy kellene egyfajta harmónia a külső és belső között? Szerintem aki egyedibb, nőiesebb személyiségű, annak ezt a ruháival is ki kéne fejeznie, hogy az ember már az első benyomásnál érezze, hogy különleges az illető, s ez később a személyiség megismerésével megerősítést nyerjen. Vagy ez hibás gondolatmenet?"


Szerintem az a helyzet,hogy a fejedben van egy kép,amit ki akarsz vetíteni a nőkre,vagy adott nőkre.Ha a kicsit különlegesebben öltözködő nő megszólal,és nem az általad vártak szerint,akkor azt mondod,hogy "ugyanolyan átlagos,mint a többi"

Na most,a legtöbb nő-a pólós-farmer nadrágos is-különlegesnek,egyedinek gondolja magát,ugyanúgy,mint a rokokó stílusú hercegnő.Tehát,miről is beszélünk?:)

A filmek pedig igen,pont arra játsszanak,hogy a néző különlegesnek,misztikusnak,romantikusnak stb.lássa a színészt.Ezért van pl.Trinity a Mátrixban fekete lakkruhában és napszemüvegben,mert hát űrhajót vezetni,meg falon mászni csak abban lehet:)


Én úgy vagyok az egésszel,hogy nem igazán érdekel az öltözködése,mert nem ez alapján jön át nekem,hogy ki az illető,pontosabban nekem kit/mit jelent.

Rájöttem,hogy csalóka tud lenni a kép.

2017. febr. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azért mert a film az film amiben te élsz az meg a való élet

Amúgy sok embberben megvan ez a harmónia csak valószínűleg te nem veszed észre vagy (jól mondta az egyik válaszoló) ráprojektálod az általad leírt öltözködésű nökre a fejedben lévő elképzeléseket és elvárásokat.


Mellesleg az emberek egy része tényleg nem tud egyedien öltözködni mert vagy nincs meg az igény rá vagy pedig nincsen hozzá kellő fantáziájuk. Vagy csak egyszerűbb az éppen trendi cuccokat megvenni mint a saját igényeiket vagy elképzelésüket követni.

Aki pedig egy kicsit furcsábban vagy különlegesen öltözködik arra úgy néznek mint egy földönkívülire.


Én is tapasztalom ezt. Pedig nincsen bennem semmi extra. Anyiban lógok ki az átlagból, hogy csak fekete cuccokat hordok. Imádom a csipkét a bársonyt és bőrt. Nem vásárolok plázas boltokban (csak ha nagyon muszáj egyszerű fekete farmert vagy trikót vagy fehérneműt vennem) a többi cuccomat netről rendelem. Többnyire egyberuhákat vagy szoknyákat hordok.

2019. jan. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!