Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Hányas "homokóra ruhaméretek"...

Hányas "homokóra ruhaméretek" jók alma alakra?

Figyelt kérdés

A kérdés egyszerű, itt vannak a méretek:

mell 129

mell alatt 109

köldök magasságában 132

csípő 128


Az összes mérettáblázat derékban vékonyít. Mi a helyzet, ha valakinek pont derékban kéne bővebb?


Ez egy ruhaméret táblázatból van:

54 126-131 109-114 131-135

56 132-137 115-120 136-141

58 138-143 121-126 142-147


Most akkor 54-es méret kell, ami mellben és csípőben jó?

Vagy az 58 is szűk, legalábbis derékban miközben meg mellben és csípőben bő? Most akkor melyik méret jó ilyen alakra?


Válaszotokat előre is köszönöm!


(Férfi vagyok és a női ruhaméretek varázslatos világában próbálok elmélyülni.)



2017. jan. 31. 21:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szilva
2017. jan. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%
Hellóka, én egy másik 73%-os vagyok, lehet olyat csinálni, hogy a derekadon összefogod a ruhát egy övvel. Szokták úgy hordani, szerintem jól néz ki.
2017. jan. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

2: alma alkaton marhára nem néz ki jól, és itt most nem is releváns mert pont derékban szűk a ruha.


Kérdező, neked azt tudom mondani, hogy nem minden ruha jó minden alkatra. Én nem alma vagyok, épp ellenkezőleg, mellben ugrálnak le a gombjaim miközben derékban még mindig bő. Meg kell találni azokat a fazonokat amik jók, nekem pl a sztreccses anyagok szoktak segíteni valamelyest; de fogalmam sincs hogy alma alkaton mi működik.

2017. jan. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Logikusan gondold végig: hogy férsz bele, ha derékban nem ér össze rajtad?

Sehogy.

Úgyhogy a derékbőség alapján válassz méretet, a többi problémát pedig a helyes fazon kiválasztása oldja meg.

2017. febr. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Kicsit félreérhetően fogalmaztam.


Nem egy homokóra szabású ruhát akarok alma alakra.


bonprix.hu oldalon nézelődöm. Egy skála van az összes választékra! Szóval a testhezálló top és a buggyos tunika esetében is ugyanahhoz a mérettáblázathoz lyukadok ki.


Most csak úgy véletlenszerűen egy ruha példának:

[link]

A kérdésben írt méretek szerepelnek itt is, de nem tudom elhinni, hogy igaz lenne, hogy derékban szűkebb szabású. Ezek után az a kérdésem, hogy melyik értéknek kellene higgyek? A melle vagy a dereka a relevánsabb? Lehetséges hogy ez a példatunika 54-es méretben mellben jó (126-131) de derékban szűk lenne (109-135)?


Talán most érthetőbb, hogy mi is a problémám az egész méretezéssel.

2017. febr. 1. 19:39
 6/9 A kérdező kommentje:
*109-114
2017. febr. 1. 19:41
 7/9 anonim ***** válasza:

A linkelt felso az szerintem pont olyan,hogy hasban szukebb fazon. Lehet jobb lenne mell alatt szukitett fazont nezegetni, mert azok allnak igazan jol az alma alakon, illetve a kicsit hosszabb csipoig ero fazonok, ha mar felsorol beszelunk. Az asszinetrikus megoldasok is nagyon jot tesznek az alakbak.

A lenyeg, hogy nyujtani kell az alakot, ehhez a melyebb dekoltazs valasztas is idealis.

2017. febr. 4. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Szóval figyelni kell, mert változó hogy melyik részen szűkített. Erre nem is gondoltam. Köszönöm!
2017. febr. 4. 09:44
 9/9 anonim ***** válasza:

Az biztos, hogy aki ennyire alma, annak nincs egyszerű dolga. Igazából egy ilyen ismerősöm van, amikor megismertem azt hittem babát vár (ezúton is elnézést minden alma alkatútól). De nyilván emiatt gyártanak amúgy külön kismama felsőket, mert a simák általában nem jók.

Talán a mell alatt szűkített, és onnan bővülő felsők tényleg jók lehetnek. Az egyenes szabást én nem ajánlom, az terebélyesebbnek mutatja az embert, mint amekkora.

Ha rólad lenne szó, mindenképp azt ajánlanám, hogy próbálj fel annyiféle fazonú ruhát, amennyit csak tudsz (ez pénzbe nem kerül, csak időbe), és előbb-utóbb látni fogod melyik fazonok jók... de így hogy nem, ugye csak spekulálni tudsz :).

2017. febr. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!