Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mitől van olyan jellegzetes...

Mitől van olyan jellegzetes dohos szaga a katonai ruháknak?

Figyelt kérdés
Sajnos én már nem az a generáció vagyok, akiknek be kellett állni sorkatonaságra, viszont apukám mutatott pár régi katonai táskát/sapkát amiknek mind ugyanolyan jellegzetes, dohos szaga voltak annak ellenére, hogy viszonylag jól szellőző, száraz helyen voltak tárolva
2017. febr. 7. 22:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Átveszi a katonai raktárak szagát.
2017. febr. 8. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Régen voltak használva, mosva.

A régi ruhákban még volt anyag, azaz vastagabb volt a textil... (lehet nem volt 100 %-osan megszárítva, mikor el lett téve (nem kizárt, h. évekre).

Az apukámé is az volt kb. 20-30 éve - ő tartalékos volt (lehet, h. nem ez rá a megfelelő szó), és néha behívták (pl. kb. 15 évvel azután, h. sorkatona volt), az Ő egyenruhájának is volt egy jellegzetes szaga.

2017. febr. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Ja, és a málhazsákját itthon kellett tartani, szóval nálunk a 'katonai raktár' a beépített szekrény volt a viszonylag új lakásunkban.

2017. febr. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Első

és a raktáraknak mitől volt olyan szaguk? Csak nem a ruháktól?

2017. febr. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nekem tetszik ez a szag, igaz hogy nem túl divatosak manapság (talán sose voltak azok) ahhoz, hogy civilben viselje az ember őket, de nagyon strapabírónak tűnnek ezek az anyagok és varrások amikkel készültek



Vajon ha rendelnék egy modern BDU-t (5.11 például, ami nem rossz márka), azok is ennyire strapabíróak lennének, vagy manapság már azok is gagyik mint sok más termék?

2017. febr. 8. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!