Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Az amerikai méretezés azért...

Az amerikai méretezés azért nagyobb alapból, mert több elhízott ember él ott?

Figyelt kérdés
most futottam először bele olyanba hogy Gildan és Fruit of the loom pólókat rendeltem, netről ahol felhívták a figyelmet a mérettáblázatra. és valóban, az eddig megszokotthoz képest, bár eddig szinte csak kínaiból vettem pl. pólót, ott ahol a 3xl-es kicsinek számított, amcsi méretezésből a 2xl-es enyhén bő. tudom ez sem normális, és mindenképp kisebbnek illene lennem, de belegondoltam hogy bakker én is elég dagadt vagyok és ezekből ha "csak" 2xl kell, és voltak típusok ahol a mérettáblázatban 3-4 talán 5(?) xl is volt, csak van rá igény
2017. jún. 4. 20:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Inkább a kínai méret a kicsi. Abba azért gondolj bele, hogy normál ruhaméret is pl nőiben 36-46 még egyik irányba sem extrém, és az 6 különböző méret.
2017. jún. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem is a kínai kicsi, én normális méret vagyok, de van, hogy az XXL-es kell. Egyébként igaz lehet, hogy az amerikai méretek az elhízott emberek miatt nagyobbak, sőt ahogy hallottam, a gyorskajáldákban az "XXL menü" is sokkal nagyobb, mint ami itthon óriásnak számít.

Amúgy a német méretek is nagyobbak szerintem, a spanyolok meg kisebbek. Pl. fürdőgatya a Cundában az L-es is nagy, míg a Bershkában az XL-es is épphogy jó.

2017. jún. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Azt kellett volna jól agyoncsapni, aki kitalálta az XL-et meg társait. A francnak nem lehet(ett) centiben megadni és akkor minden egyértelmű?
2017. jún. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!