Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » A 90-es évek vége óta miért...

A 90-es évek vége óta miért csak lányok és nők hordanak térdigérő/kicsit rövidebb csizmát utcai viselethez?

Figyelt kérdés
Mert 1990-ben születtem és emlékszem, hogy akkoriban néhány férfi is hordott télen térdigérő csizmát télen. Aztán meg valahogy átvariálódott, és már csak a lányok és nők hordanak csizmát.
2017. júl. 12. 11:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Mert ami változatos lenne egy férfi ruhatárában az azonnal homáros!

És mivel mindent ezzel titulálnak így inkább maradnak egymás fénymásolatai!

Jó az nekik! Kis bátortalanoknak...

2017. júl. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
nekem a csizma női lábbeli. a férfiak inkább bakancsot hordanak(nyilván azért van nőknek is bakancs).
2017. júl. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
3%

2! Akkor mi a helyzet a western csizmával , a betyár csizmával népi tánc ugye! Ezek is női lábbelik?

De persze bakancsból már van női is... Na persze! Mint látod nem csak bakancsból van női hanem csizmából is.

2017. júl. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Sose ertettem, hogy nem fagy le a labuk -20fokban ugyanabban a sportcipoben, mint amit nyaron hordanak. Az enyem meg csizmaban is lefagy.
2017. júl. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

És a másik érv! A csizmához vagy harisnya vagy szűkszárú nadrág kell és hát nyilván a drága fiuk esetében ez megint búzás lenne.

Jó a magyarázatom? 70%-os barátaim?

2017. júl. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
3%

4! Ők ettől férfiak!

Se harisnya se csizma, csak felfázás de így maradok férfi.. :))

2017. júl. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ez hülye érv, vannak bélelt bakancsok trógertől az elegánsig. Amúgy a bokacsizma pár éve már kezd visszajönni, szóval ki tudja, lehet hogy pár év és a hosszabb is bejön.
2017. júl. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A csizma nem túl praktikus viselet. Időről időre eljátszom a gondolattal, mert alapvetően tetszenek, de nem illene a ruhatáramba és gyakorlatilag a munkahelyemre beérve amúgy is azonnal át kéne húznom. Így inkább megmaradok egy hosszabb szárú téli cipőnél.
2017. júl. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én hordok! Sőt, télen szinte csak azt hordok, cipőt egyáltalán nem. Betűrt szűk farmerrel. Bár nem is tudnám kívül hordani a nadrágot, mert szűk szárú. Jól néz ki a kettő együtt szerintem... Van lovagló gumicsizmám és térdig érő 30 soros acélbetétesem is. Itt éppen az utóbbi van rajtam.


[link]

[link]

[link]


Amúgy egy pasin valóban szokatlan viselet, volt, hogy engem is megnéztek már miatta. De kb. leszarom. Ez amúgy nem gyakori, hogy megbámulnak, mert mindig időjárásnak megfelelően veszem fel, nem nyári 30+ foknál. Télen hidegben és egyéb őszi/téli sáros-latyakos időkben praktikus. Akkor szinte senki nem néz meg, természetes a legtöbb embernek, hogy én is hosszú szárút veszek fel. Még pasi létemre is. Nők pl. még egyáltalán nem szóltak be, pláne úgy, hogy náluk télen minden 2-3.-on hosszú szárú lábbeli van. Természetesnek veszik, hogy hiába vagyok pasi, én is felvehetem.


Az acélbetétesnél szerintem nincs is semmi kivetnivaló, mert egyértelműen férfi lábbeli, még a 3 soros is. Bár ennek ellenére nekem tetszenek a bakancsos lányok. :) A gumicsizmát sem érzem gáznak, mert elegánsabb, lovagló fazonú, sötét nadrággal vagány és emellett praktikus is hóban-sárban.


Egyébként én sem értem ezt a csizmakihalást a férfiaknál, hiszen eredetileg a férfiak viselete volt, gondoljunk csak még akár a 20. században is az I. és II. világháborúban a katonákra/tisztekre vagy a lovasokra. Vagy ott vannak pl. a motoros rendőrök. De pl. a szuperhősös filmekben is a nem éppen férfiatlan karakterek is mind csizmában vannak és jól is áll rajtuk. /Oké, azért piros színű csizmát nem vennék fel, mint ami mondjuk Supermannek van :D/

2017. júl. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ezt egyébként én is megfigyeltem, hogy ha egy férfi merészebben, nem annyira átlagosan öltözködik, akkor egyből megszólják. Ha egy lány vesz fel térdig érő bakancsot, akkor teljesen természetes /nekem valóban tetszik rajtuk, ha megfelelő ruhával hordja/, míg egy férfire már furcsán néznek, ha ugyanezt megteszi. Oké, persze, van egy határ, tehát egy pasin azért már sok lenne mondjuk egy magassarkú csizma, de ha felvesz egy egyszerűen kinéző uniszex vagy nem nőiesnek kinéző hosszú szárú lapos talpú csizmát, ne szólják már meg. Csak sajnos az emberek nagyon berögzült gondolkodásúak.
2017. júl. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!