Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Utálok ruhákat vásárolni!...

Utálok ruhákat vásárolni! Mégis itt a sulikezdés és muszáj venni. Mit tegyek, hogy leküzdjem a gátlásaim és normális, csinos ruhákat tudjak vásárolni?

Figyelt kérdés
Nagyon nem szeretek ruhákat vásárolni, mert próbálgatásnál szembesülök az "alakommal" és minden egyes próbafülkébe menés 5%-kal csökkenti az önbizalmam, ami már amúgy sincs. Na és amikor egy ruha nem jó mért, nem jó szín vagy egyebek, akkor borul a bili és elkezdek mindent és mindenkit utálni, de legfőképp magam. Mit csináljak? Nagyon frusztrál a dolog. El kell menni, muszáj, mert nem lesz ruhám iskolára. Mégis mitévő legyek?

2017. aug. 21. 17:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Milyen alakod van, ami miatt önbizalomhiányod van?

Mindenféle alakra lehet ruhát kapni manapság, ami még segíthet is az előnytelenségeid elrejésében is. Ha valamelyik nagyobb városban laksz, elmész a bevásárlóközpontba és csak válogatnod kell. Ha nincs ilyen ott ahol laksz, akkor elutazol a legközelebbi nagyvárosba.

Ha esetleg duci vagy s emiatt elégedetlen az alakoddal, arra is van megoldás. Kevesebbet kell enni és többet mozogni.

2017. aug. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sajnos feladtam a diétát :( Mindig elhatározom, hogy elkezdem holnaptól, de sosem sikerül. :( Az aa baj, hogy én 1000-1200 kalóriával fogynék, aminél rettentően éhes vagyok. Hiába lassan felszívódó szénhidrátok, sok rost, sok víz egyebek, a szervezetemet nem tudom átvágni. Plusz az a sóvárgás, ami a kaja iránt minden nap van... halálos. Sajnos rá lettem nevelve az egészségtelen étkezésre, a családomban mindenki túlsúlyos :(
2017. aug. 21. 17:38
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ertem, valóban így mégnehezebb diétázni, ha a család is ilyen nagyétkű.

Rossz hír: ha az alakodon változtatni szeretnél, azt más nem tudja helyetted megtenni. Próbáld meg fokozatosan csökkenteni a kaloriakat és kezdd el a mozgást. Ez hosszútávú folyamat és nagy kitartás kell hozzá.

Jó hír: meg lehet csinálni! Utána megjön az önbizalmad is, mert csinos leszel!!!

Gyerünk! Kezdd el!

2017. aug. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Leírod hogy milyen magas vagy és hány kiló?

Próbálj meg több zöldséget enni és tojást, a kenyeret és a hozzá hasonló dolgot kerüld!

Hidd el, hamar megfog látszani a hatása.

Ezt tapasztalatból mondom, én napi 2x ettem általában tojást reggel és este, de kenyér nélkül! Volt 2 hét mikor kb semmi kenyeret nem ettem, és meg is látszik rajtam. Pluszban tornaztam.

Próbálj meg nem enni "hizlalos" ételeket. Nehéz lesz nagyon, de megéri! Ez fejben dől el.

Én is utálok menni vásárolni, de muszaly 😶 nálam is ugyan ez van, irritalom magamat. De mostanában próbálom elfogadni magam, és te is próbáld. Nincs olyan amin nem lehetne változtatni!

Én most ma kezdtem el megint azt h eszek tojást minden nap, és tornazok is.(betegség miatt kihagytam 2-3hetre)

Csak ugralj zenékre, az is hatásos 😂 és a kedved is jobb lesz, és gondolj arra h 1 hónap múlva vékonyabb leszel😄

Én nem vagyok nagyon duci amúgy, sokak szerint fogynom sem kellett volna. Csak én "veknyabban" koverebbnek láttam és csunyabbnak magam mint egy " ducit".

Hova valósi vagy amúgy?

2017. aug. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Előző, jó ötlet a tojás (vagy más jó fehérjeforrás) evése és a kenyér kihagyása, de ez még kevés. Igazából nincs olyan, hogy hizlaló étel, a kalóriatöbblettől hízunk, a tojástól is lehet, a zöldségtől is. Bár sokkal nehezebb, szerintem is :)


De ha 1200 kcal kell a fogyáshoz, kérdező, akkor nem mozogsz eleget (s amúgyis pokolian lassú az anyagcseréd). Több mozgással a kalóriakereted is megnő. Mindenki le tud fogyni, persze betegségek esetén átkozottul kemény lehet, kis kalóriaigénynél egészségesen ott a mozgás. Persze a jó étrend is fontos, sőt akár az elosztás is. Ha kevés nagy étkezésem van, jóllakom ugyanazzal az étellel, ami elosztva kevés. Van, aki fordítva van vele.

Nem adnám fel, hogy csinos legyek, bár nem tudom, mennyi a felesleged.


A megszokás valóban kemény hátráltató tényező lehet, de ha igazán le akarsz fogyni s teszel érte, el tudod érni a célod (vagy legalábbis elmozdulni feléje). Az égtel iránti vágy OK, hisz úgyis enned kell lehetőleg mindennap, nem is nagyon keveset. Bőven tudsz élvezetet találni a napi evésben, inkább az éhség elverése kalóriakeretben a trükkös sokunk számára... Bár van, akinek muszáj éheznie is, viszont ez csak némi kényelmetlenség, nem akad ki tőle, mint én (ha éhesen fekszem le, pocsékul alszom és 2 napig rengeteg evés kell, hogy újra élőnek érezzem magam). De hiszek benne, hogy a legtöbb ember egy jó étrenddel meg tudja oldani, hogy ne kelljen napi órákat éhesnek lennie. Max. többet mozog, lassabban fogy... Nem gond, csak menjen.

Gyors fogyást én se bírnék (a rost, víz, zöldség nekem se hat, szerintem a testem kalóriát számol s tudja, ha nem ettem eleget, de néha át lehet vágni), de a lassú az élvezetes is tud lenni... Lehet, hogy sokat kell keresni a jó módszert, de megéri.


Az egészséged miatt főleg fontos a jó életmód. Mi lesz, ha később egyre kövérebb leszel? Erre van esély. Jobb most változtatni.

2017. aug. 21. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szia! Nézz utána a neten, vannak olyan minták amik vékonyabbnak mutatnak. Az pedig, hogy fogyj, könnyen megoldható a YAZIO nevű alkalmazással. Letöltöd, regisztrálsz, ha nem tudsz hozzá angolul, ott a Google fordító. Edzeni, futni is menj el, és ennyi.
2017. aug. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!