Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Át szeretnék váltani a klasszi...

Át szeretnék váltani a klasszikus öltözködésre. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 17/L vagyok. Eddig elég közönséges stílusom volt, illetve van. Azt viseltem amit a boltban frissen piacra dobtak. Haspólók, egyszerű pólók, leggings, tornacipők, pulcsik. Sohasem éreztem magamat jól ezekben a cuccokban. Úgy gondolom hogy szeretnék már nőiesedni , kínőttem ezt a stílusnak sem nevezhető öltözködésmódot, csak úgy érzem néha hogy a társadalom rákényszeríti az embert hogy így nézzen ki..amikor látom hogy minden lány majdnem ugyanazt viseli. Változni szeretnék, és kétségeim ellenére meg is teszem!:) Nagyon tetszik a klasszikus vonal, úgy gondolomhogy elegáns és nőies, helyenként szexi, de visszafogott! Arra lennék kíváncsi hogy ezt hogy lehet elsajátítani? Miket vásároljak először? Hogy kezdjek hozzá? Az is érdekelne hogy a magossarkút suliba mi helyettesítené? A testalkatom egyébként inkább vékony, és 165 cm vagyok. Illene hozzám ez a stílus szerintetek?

Továbbá nagyon tetszik Blair Waldorf stílusa. Rajta is gondolkodom viszont az már elég komplex lenne..

Nagyon várom a tanácsaitokat:)



2017. szept. 2. 08:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem az egyik legegyszerűbb váltás, ha elkezdenél szoknyákat, ingeket, blúzokat, egyberuhákat hordani gyakrabban az máris nőiesebb :)


Azt hogy érted, hogy suliban mi helyettesíthetné a magassarkút? Miért ne lehetnél suliban is abba? :D

2017. szept. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ilyesmit el tudnék képzelni suliba

[link]

De hamarosan jön a hűvös idő, az oxford cipők és bokacsizmák pedig elég könnyen passzíthatóak bármihez.

2017. szept. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
En is az oxford cipokre szavazok...nagyon elegansak es megis kenyelmesek. Esetleg hidegebb idoben kis sarku bokacsizma is jo lehet. szerintem szerezz be szivarnadragokat, egyszinu vaszonnadragokat, amiket szinten egyszinu vagy visszafogottabb mintas bluzokkal hordasz, beturve, vekony ovvel. Ne hordj olyan ruhakat, amik tele vannak feliratokkal, csillamokkal es melyen dekoltaltak. Nezz korul az Orsayben
2017. szept. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon bátorítalak erre a váltásra. És lesz egy nagy előnyöd: a normális, tisztességes, igényes, férfias pasikat fogod bevonzani az életedbe. Nem kell majd a linkekre pazarolnod időt, energiát. De ha van barátod, akkor mindegy. :D
2017. szept. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a bátorítást, ötleteket!

Magossarkút azért nem igazán szeretnék suliba hordani mert elég nagy a nyüzsgés, ráadásul rengeteget kell lépcsőzn naponta.

Az oxford cipő eddig nem is jutott eszembe, köszönöm!:)

2017. szept. 2. 17:07
 6/9 A kérdező kommentje:
Nincs barátom még😄
2017. szept. 2. 17:08
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is sokkal jobban szeretem a vintage, klasszikusabb dolgokat, és igyekszem is így öltözködni. Pár tanács:


- szoknyából szerezz be párat, főleg egyszínűeket, mert azokat könnyebb társítani felsővel. A klasszikusabb szoknyák kb. térd fölé vagy térdig érnek, esetleg midi is szóba jöhet. A ceruzaszoknya is alapdarab. Pár minta:


[link]


[link]


[link]


[link]


- szintén alap az egyberuha, kb. az előzőekkel megegyező szoknyahosszal, de teljesen hosszú is lehet. Nekem a gardróbom nagyobbik részét egyberuhák alkotják (kb. 10 darab), amik nem unalmasak, mert kiegészítőkkel fel lehet dobni őket. Lehetnek ujjatlanok, hosszú ujjúak, esetleg 40-es, 50-es évek divatja szerinti (de ilyenkor nem árt venni egy alsószoknyát is pl. ebayen, hogy szebb legyen). Pár példa:


[link]


[link]


[link]


[link]


- a nadrág is lehet nagyon csinos, de érdemes kerülni a nagyon szakadtakat. Farmer sem gond, főleg a magasított derekú. De szebb szövetnadrágok is jöhetnek.


[link]


[link]


[link]


- a cipőből én is főleg az oxford cipőt ajánlom, azok gyönyörűek. egyetemre általában ilyeneket hordok, esetleg ha még meleg van, szebb szandálokat. én a magassarkúakat nem szeretem, de egy kissé magasított cipő még kényelmes lehet. illetve a tornacipőt sem kell teljesen elvetni, bár én ritkábban hordok ilyet.


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


- felsőből főleg a blúzok a legjobbak, de azért pólókat is érdemes tartani, azok is lehetnek csinosak. A Pán Péter nyak ( [link] az egyik legklasszikusabb, de másfélék is jöhetnek.


[link]


[link]


- nem kell teljesen elvetni a fast fashion üzleteket, mert sok jó dolgot lehet találni ott is.(Pl. C&A: [link]


- turikban érdemes nézegetni főleg. Ha budapesti vagy, tudom ajánlani a Humana Vintage-t vagy a Vintage különlegességek másodkézből nevű boltokat, face-en megtalálod mindkettőt. De sima turikban is kincseket lehet találni, sokszor a bolti ár töredékéért :)


- még utoljára: nőies, klasszikus kiegészítőkkel sok ruhát fel lehet dobni.

pl. hajbavaló: [link]


klasszikus, barna vagy fekete táska: [link]


Egy színes sál: [link]


Övek minden mennyiségben: [link]


Kalap: [link]


Télre svájci sapka, vagy más klasszikus fazon:

[link]


És végül a smink: van, hogy semmi mást nem teszek fel, csak rúzst, és szuperül érzem magam. Sminkben érdemes kerülni a harsány színeket (pl. szemhéjfesték), rúzsból viszont nyugodtan jöhet mindenféle, főleg a matt piros és rózsaszín.


[link]


Remélem tudtam segíteni :) Ezeket a dolgokat évek tapasztalatával gyűjtöttem össze, nekem beváltak. Ha kíváncsi vagy még valamire írj nyugodtan :)

2017. szept. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló!:O csak ámulok és ámulok. Rettentően sokat segítettél! Nem tudom eléggé megköszönni ezt! Nagyon tetszenek amiket írtál/küldtél, alkalmazni is fogom őket, minél hamarabb. Nagyon nagyon köszönöm neked!!! 🙏🏻🙏🏻
2017. szept. 18. 18:29
 9/9 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen! Örülök hogy tudod hasznosítani a tippjeim :)
2017. szept. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!