Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Van egy kínaiban vett közel 4...

Van egy kínaiban vett közel 4 éves műbőr kabátom, ami a hónaljánál kezd repedezni. Ez normális? Mosógépben alig mostam.

Figyelt kérdés

2 hónap múlva lesz 4 éve, hogy a kínaiban vettem, kb. 7-8 ezer volt. Gondolom, nem igazi bőr. A címkéjén lévő jelzés alapján lehet mosni mosógépben, legalábbis ott van a lavór jel, benne a 30 fokos hőfokkal /a többi jel áthúzva/. Az alig 4 év alatt nem nagyon mertem mosni ennek ellenére sem, sokszor csak vizes ronggyal törölgettem le. Kb. 3-szor moshattam ki talán a 4 év alatt, de 2-szer biztos. Legutóbb múlt héten, előtte meg ki tudja, hogy mikor. De azt is ilyen kímélő fél órás programmal.


Állítólag az ilyen kínai műbőr kabátok pár évet bírnak csak ki. Szóval ez normális, hogy 4 év után az enyém is kezd repedezni? Inkább a hónalj résznél vészes a dolog, ott kezd valamennyire csúnya lenni, de például a hátán, elején és a karján szinte alig van kopás, maximum néhány felhólyagosodás.



2018. febr. 4. 10:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kérdés komoly?

7000 Ftért vett 4 éves dzsekirol beszélünk.

Csoda hogy eddig birta.

Amúgy a címke ellenére sem javasolt gépben mosni.

Elarulom hogy a 17.000 Ft-ért vett zara dzsekim alig 3 évet bírt kevés használat mellett.

2018. febr. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Akkor én valami nagyon jó darabot foghattam ki, mert igazán csak a hónaljnál vannak sérülések, ahogy írtam, igaz, ott már kezd elég csúnya lenni, bár nem feltűnő. Ráadásul én elég sokat használtam/használom a kabátom. Októberi ősztől nagyjából az áprilisi tavaszig szoktam, kivéve, ha durvább hideg van, mert akkor rendes télikabátot veszek. Bár ezen a télen még csak a műbőr dzsekimben voltam...


Én azért szeretném még egy darabig hordani, ha már eddig bírta. :D A géppel való mosást viszont ezentúl hanyagolom, maximum kézzel beáztatom nagyjából, ha mindenképpen annyira mosni kell.

2018. febr. 4. 12:11
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Megéri bőrt venni! Nekem 20 éves a kabátom, semmi baja nincs és csak jobban néz ki az idők után :)
2018. febr. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsés vagy, az enyém 1,5 év intenzív hordás után ment szét vállalhatatlanul. De akkor már az egészről pergett le a máz...
2018. febr. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!