Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Jól látom, hogy a kínai...

Jól látom, hogy a kínai ruhaboltok ideje lejáróban van?

Figyelt kérdés
A környezetemben már két bolt is bezárt nemrégiben. Ami nem is csoda, mert az árak egyre magasabbak, a minőség pedig ugyanolyan gyenge marad. Ráadásul rengeteg bolt van ahol viszonylag jó áron minőségi dolgokat lehet venni (H&M, Tesco, C&A, Auchan, Pepco, Kik, Lidl stb.). Igaz, hogy a plázás boltok teljes árban drágábbak, de szezonvégi leárazásnál még sok minden olcsóbb is, mint a kínaiban. Mit gondoltok lassan visszaszorulnak majd?

2018. márc. 17. 20:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Gusztus dolga, de szerintem ízléstelen ruhákat árulnak. Annyi pénzért meg már a H&M fajta boltokban is kapni ruhákat, amik azért valamivel dekoratívabbak.
2018. márc. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
én is ezt veszem észre, régen szerette kínaiba járni, mert nagy volt a választék, hiába rossz a minőség, ma viszont ugyanazok a ruhák lógnak kint, mint 2-3 éves és senkinek se kell már. Amellett, hogy nincs készletújítsás, az árak is emelkedtek és minőség ugyanolyan rossz...már én is inkább az ilyen nagyobb boltokban vásárolok, amiket felsoroltál és a plázákban is lehet olcsó dolgokat kifogni szezonváltáskor. a Jeans Club-ot sajnálom, hogy megszűnt, egyik kedvenc márkaboltom volt, olcsó és divatos cuccok. minden héten vettem ott vmit.
2018. márc. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%

Idővel változik a társadalom összetétele. Az idősebbek nem járatosak a plazákban, az ifjúság meg kényesebb a divatra, nem látogatja az ilyen "Ecseri piac" típusú és jellegű butikokat.


Amúgy másról is szól ez a dolog, a kínaiak tömegesen továbbálltak, vagy hazamentek. Ott már az utolsó falu felett is lebeg a mágnesvasút, itt meg a Ganz-Mávag omladozó romjai. Nem egy paradicsom ez az ország, nem fogják megvárni, míg szó szerint rájuk szakad...

2018. márc. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nemrég benéztem egy kínai üzletbe, de nem találtam jó minőségű ruhát. Nyilván nem derogálna nekem ott vásárolni, nem vagyok sznob, de esélytelen bármilyen ruhaneműre lelni. Giccses, strasszos, poliészter ruhák voltak mind, pamutot egyet sem találtam. Gyorsan ki is fordultam az üzletből.

Utoljára tinikoromban találtam ott megfelelő ruhát.

Az általad felsorolt üzletekkel nincs bajom, legutóbb a Pepco-ban találtam egy farmert (3500 Ft) ami méretileg olyan mintha rámöntötték volna. :)

c&a-ban pedig pamut felsőket sikerül találnom mindig.


Szerintem is leáldozóban van a kínai üzlet, az internetes oldalaikon is (wish, shein...) sok silány, átlátszó, olcsó anyagú ruha van nagyrészt.

2018. márc. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó anyagokat is lehetett találni a kínai boltokban tíz évvel ezelőtt, és némelyik szállított be olasz és török holmikat is. De ma már csak a poliészter pulcsikat látom, valami csillogó övvel a derekán. Ja, és állati drága, amikt én ismerek kínai boltokat, 7000 Ft-tól kezdődik egy farmer...15 egy dzseki... És nem jó a minőség, kicsi a választék, ömlesztve a sok ugyanaz.

Hát én inkább megyek a plázába vásárolni, minimum fele annyiba kerül.

2018. márc. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindegy piacon vagy plázában veszek ruhát, ha jó minősegűnek találom és tetszik. Szóval nem vagyok ez a csak kínait neee, azt is megvettem ha tetszett, de már legalább 3-4 éve nem vettem ilyen helyen semmit, már be se megyek. Jó áron tudok venni a tescoban, c&a és félve írom le, mert letámadtok my77, mayo. Sportosabbakat outletbe (devergo, nike, adidas, columbia)
2018. márc. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Múltkor voltam kínaiban gondoltam veszek egy melegítőt itthonra...

Egy anonim melegítőszett lett volna 7500 forint, mondom köszönöm akkor nem.

Eredeti adidas-t tudtam volna venni ennyiért, sőt! akciósan slazingerből majdnem 2 settet vettem ami belül szőrmével bélelt nem csak sima vászon vagy nem is tudom mi.


Emellett nincs stílusuk azoknak a ruháknak. Matrica itt ott, amit mára már kb mindenki megutált. Én egyszerűen nem tudom elviselni az ilyen feliratokat a ruhákon szóval nekem egyből kiesik.

2018. márc. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi is sokat vásároltunk régen kínaiban, de ma már szinte semmit nem veszünk ott. Mindenfelé a giccses,csillogó csillagos holmik, meg már ott a boltban foszlik a varrása a ruhának.. múltkor tökre megtetszett egyik kínaiban egy pulcsi, erre majdnem a varrásának a negyede a kezembe maradt a próbafülkében. Úgyhogy azóta is hanyagolom őket, meg már a plázai boltokban olcsóbbak az árak.
2018. márc. 18. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
68%
Megcafolnam. Penteken voltam az Azsia Centerben, es óriási tomeg volt. Bar teny, hogy a pepcot, es cosmos cityt en is jobban csipem. :)
2018. márc. 18. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
16%
#5, hol kapsz te plázában, melyik üzletben 8 ezerért dzsekit?
2018. márc. 18. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!