Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Cipő jótállásra vonatkozó...

Cipő jótállásra vonatkozó szabályok? (ecipő)

Figyelt kérdés

3 hete vettem egy adidas cipőt ecipőről, amit rendeltetésszerűen használtam, de az egyiken az orra kilyukadt, anyag elkopás miatt (szövet). ilyenkor kötelesek visszavenni?

úgy tudom a jogszabályok szerint vásárlást követő 6 hónapig a forgalmazó kötelessége bizonyítani, hogy a sérülés nem rejtett gyártási hibából adódik. azt mondták küldjem vissza és elküldik szakértőhöz.

egy normális helyen 3 hetes cipőt azonnal kicserélnek, nem?



2018. ápr. 20. 18:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Dolgoztam webshopban. A "szakértőnek elküldjük" sokszor csak annyit takar, hogy szeretnék saját szemükkel is látni a cipőt. Többször volt olyan nálunk is, hogy 1-2 hetes használat után úgy küldtek vissza lábbelit, mintha úthengerrel mentek volna át rajta, miután egy falka véreb szétmarcangolta :D Ilyen esetekben természetesen akadékoskodtunk.

Ha viszont látszott a cipőn, hogy nem a vásárló okozta a problémát, akkor simán kicseréltük, hiszen a vizsgálat nekünk is pénzbe és időbe került.


Sajnos sok a surmó vásárló, és ez kihat a normális vásárlókkal kapcsolatos ügyintézésre is.

2018. ápr. 21. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. De ha 6 hónapig nekik kell bizonyítani, hogy gyakorlatilag nem cserélik ki mert nem gyártási hiba volt, akkor mindenképp kell nekik szakértői papír, hogy ezt valamivel alátámasszák.
2018. ápr. 21. 11:11
 3/3 anonim ***** válasza:

Persze, és ha olyan állapotban van a cipő, el is küldik vizsgálatra - szóval kb. abban az esetben, amikor tuti, hogy az ő igazukat bizonyítja majd.

Egyéb helyzetekben lenyelik a békát, és kicserélik.

2018. ápr. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!