Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Hogyan válasszak acélmerevítős...

Hogyan válasszak acélmerevítős fűzőt?

Figyelt kérdés

Szeretnék acélmerevítős fűzőt viselni, s a neten meg is találtam a megfelelő webshopot.

Viszont a méretválasztással az a gondom, hogy nem tudom, a jelenlegi, vagy az elérendő derékméret alapján kell kiválasztani a fűzőt?

Mennyit lehet összehúzni a fűző használatával? Most 80 cm a derekam. Természetesen tudom hogy a fokozatosság fontos, de szeretnék minél vékonyabb derekat.

(A fogyókúra hasznosságáról köszönöm nem kérek tippeket, ebben az irányban is tettem lépéseket)



2018. ápr. 30. 11:14
 1/5 Kamionmondom ***** válasza:
100%

Általában 10 centiméterrel ajánlatos csökkenteni a derékméreted fűzővel. Lehet többel is persze, de ez a kényelmes, és már ennyi is eléggé látványos tud lenni. :)

Fűzőt tehát úgy válassz, hogy derékméret minusz 10 cm.

A te esetedben 28 inchest jelent.

Első fűzőnek mindenképpen így érdemes, mert be is kell törni, ami azt jelenti, hogy napi 2x2 órát hordd csak eleinte.

Én szoktam 18 centit is húzni magamon de már 3 éve hordok fűzőt alkalmanként, ám kezdésnek ezt semmiképpen nem javaslom.

2018. máj. 1. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a precíz segítséget. :)

A csípőm viszont elég keskeny ehhez képest, s a kínálatban a csípőmhöz (95 cm) illeszkedő méret 26-os körüli (65 cm).

A 28-as (70 cm-es) derekúnak 102 cm a csípője.

Nem fog ez nagyon elállni? Vagy válasszam a kisebbet, és eleinte nem húzom meg annyira?

2018. máj. 1. 11:25
 3/5 Kamionmondom ***** válasza:
100%

Namármost! :) Szóval a fűzők sem egyformák, sokféle fazon létezik.

[link]

Például ez a homokóra forma [link]

szintén nem ajánlatos kezdésként.


Azt javasolnám, hogy az úgynevezett -ha jól emlékszem gently- szabású darabbal kísérletezgess először.

Az ilyen:

[link]

Ez a fajta erősen tart és ideális darab kezdőknek, ráadásul olcsó is. Nekem is van, több mint 900 órát viseltem, túl van már sok mosáson is és még mindíg hibátlan. :)

2018. máj. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Kamionmondom ***** válasza:
100%

JA és azt majdnem elfelejtettem említeni, hogy ne válassz kisebbet, hogy majd később összébb húzod...

Akkor tart a legjobban és akkor a "legkényelmesebb", ha teljesen össze tudod húzni :)

Ha majd belefogysz, illetve megszokod, úgyis tudni fogod, hogy kisebb kell.

Amúgy a fűző nem egy kifejezetten kényelmes viselet.

Elhivatottság és elszántság kell ahhoz, hogy idővel mégis beépüljön a ruhatáradba, viszont akkor már szeretni fogod...nagyon :)

Olyasmi, mint az igazán magassarkú cipő, de annál sokkal komfortosabb érzés!

2018. máj. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm újra a részletes, pontos segítséget, így bátrabban választok majd.

Egyelőre csak divatfűzős tapasztalatom van, innen az ihlet, hogy valami komolyabba is bele kéne fogni. Szóval rövidesen választás és vásárlás. :)

2018. máj. 2. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!