Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Lányok, volt már olyan, hogy...

Lányok, volt már olyan, hogy túlságosan kiöltöztetek valahová?

Figyelt kérdés
Előfordult veletek, hogy elegánsabb ruhában/cipőben mentetek, mint amit a hely és az alkalom megkívánt? Akár tévedésből, akár szándékosan. Hogy reagáltak rá mások, szóvá tették egyáltalán? És ti cikinek éreztétek?

2018. aug. 27. 13:37
 1/7 anonim válasza:
100%
Igen, párszor, de senki nem csinált belőle nagy ügyet, persze azért az első pillanatokban, amikor megláttak érezhető volt hogy erre gondolnak, de nem szóltak be érte és nem kíváncsiskodtak hogy honnan jövök, miért így jövök, stb.
2018. aug. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Nem,mindig próbálom tájékozódni,hogy hova megyek vagy milyen alkalom lesz.
2018. aug. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze, de nem tartom cikinek. Az alulöltözöttséget annak tartanám.
2018. aug. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
Velem olyan fordult elő, hogy vendégségbe szépen felöltöztem, erre levetették velem a cipőm, és a koktélruha+filcpapucsban eléggé rosszul éreztem magam. Baráti társasággal karácsonyi vacsora volt, és megbeszéltük, hogy megadjuk a módját, szóval nem véletlen öltöztem ki... de le is léptem, amint lehetett.
2018. aug. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
93%

Lehet, h volt ilyen, bár én sosem így éltem meg, hanem úgy, h nem az alaklomhoz való ruhában vagyok. Alapból csini, nőcis stílusú ruhákban vagyok, egyrészt, mert a mubkahelyem is megköveteli, meg szeretem a csini csajos ruhákat cipőket..

A legdurvább ilyen szitu az volt, amikor egy holtág partján kötöttünk ki a kempingező ismerőseinknél, ahol elég furcsán festhettem kiskosztümben és magassarkúban. Az volt csak vacak az egészben, h a cipőm sarka teljesen belesüppedt a homokba, és alig bírtam benne menni. Gondoltam rá, h leveszem a cipőm, de volt rajtam harisnya, azt meg nem akartam levenni. Pár órát voltunk csak ott, simán kibírható volt így is.

Ezen kívül még egy-két olyan alkalom volt, amikor nem odaillő ruhában voltam, főleg ilyen alterosabb, rockosabb bulik, koncertek alkalmával éreztem hülyén magam csiniben a sok farmeros, agyonmosott pólós, tornacipős csajszi között. Ilyenkor volt azért egy két beszólás, vagy furcsa tekintet, de sosem foglalkoztam velük igazából, sőt volt amit még bóknak is vettem. Amúgy inkább csajszik szóltak be ilyenkor, a pasik nem bánták, még be is jött nekik, h van egy csajos nő csini cuccban. Mert a legtöbb lány az ilyen bulikban nem volt valami nőies látvány és amúgy pont ezért nem is vettem magamra, ha beszólt egy csaj, inkább irígységnek tudtam be, de legalábbis nem tudtam komolyan venni egy full pasis cuccokba öltözött csajtól, ahogy a nőicis öltözékemen rugózik.

Amúgy szerintem egy nő sosem tud túlöltözni, mert egy nő sosem lehet "túl nőies", vagy túl csinos, szerintem max csak olyan van, h valaki ízléstelenül öltözik, mert pl nem elég kifinomult a stílusa, vagy rosszul kombinálja a ruháit...

2018. szept. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Olyan nem volt, hogy egy alkalmat kifejezetten túlöltöztem, de mivel elég "érdekes" öltözködésem van, ezért általában kicsit elegánsabban vagyok felöltözve, mint a megejelnők nagy része.

Nálam alap, hogy szinte mindig szoknyában vagyok, blúzokat vagy egyszínű felsőket hordok hozzá (ó, és mindent feketében), nagy fülbevalókkal (az elegánsabb fajtából), gyűrűkkel, ékszerekkel. Kalapokat is szívesen viselek. Igaz, ezeket valamelyest kompenzálja az, hogy mindig magas sarkú bakancsban vagyok, de egyébként a fazonja annak is kicsit elegánsabb.

Pont múlt vasárnap voltunk egy családi találkozón, én ceruzaszoknyában, fekete harisnyában, magas sarkú bakancsban, szerintem egy nagon szép, elegáns felsőben voltam, nagy fülbevalóval és sok gyűrűvel. A többiek pedig többnyire sportosabb öltözékben. Kint voltunk, gulyásoztunk, beszélgettünk, én meg mindenhova így járok, tehát én nem éreztem kellemetlenül magamat, és senki sem tette szóvá, lehet, hogy kicsit megbámultak (ezt én egyébként inkább a színbeli nem létező változatosságnak és a sok kiegészítőnek tudom be), de alapvetően nekem ez így okés volt. Másik dolog, hogy általában iskolában is megkapom, hogy egy mérsékelten elegáns eseményen simán megjelenhetnék így, ahogyan a papám fogalmazott "mehetnék bálba is" (hátul hosszú, elöl rövid szoknya, egyszínű, ujjatlan top, ujjatlan kesztyű és sok kiegészítő volt akkor pont az öltözékem), de őszitén szólva, engem az nem zavar, hogy egy évnyitón pl.nem kell feszengenem, mert olyan ruhában megyek, amit mindig hordok, csak még az elegánsak közül is a kicsit elegánsabbakból válogatok (amiket úgyszintén hordok hétköznapokra is). Én megszoktam, nagyon kevés olyan ruhám van, amit nem veszek fel bármikor, bárhova (nyilván van egy-két kicist sportosabb, ami hétköznapokra oké, de színházba pl.nem, és talán egy olyan ruhám van, ami kifejezetten báli ruha, így azt nyilván nem hordom csak úgy), és ahhoz már hozzászoktam, hogy ha másért nem is, a fekete színért kapok tolakodó kérdéseket, de ezzel meg számolnom kell. Tudom, hogy nem mindenkinek jön ez be, de nekem igen, és kész.

Na, kicsit elkalandoztam, de a lényeg, hogy nem, kifejezetten ilyen még nem volt, de általában elegánsabban öltözöm fel, mint az átlag.

2018. szept. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Volt olyan barátnőm, aki ragaszkodott hozzá, hogy mindig elegáns ruhákban legyen. Persze nem estélyiben, de minimum szép felső, blézer, szövetnadrág vagy szoknya és magassarkú. Ezzel egy csomó helyen túlöltözte a környezetét, de ő is úgy volt vele, hogy csak az alulöltözöttség lehet ciki. Szerintem teljesen igaza volt, mert a legrosszabb esetben csodálkozó tekinteteket kapott, de inkább dicsérték, hogy mindig ilyen csinos tud lenni. És nekem is nagyon bejött, hogy ilyen a stílusa. :) Persze neki is volt úgy mint az 5-ösnek, hogy a magassarkúja besüllyedt a földbe, de akkor is úgy csinált, mintha észre sem venné. Végülis olyan cipőben úgysem illik rohanni. :)
2018. szept. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!