Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Lányok! Hogy van most ez az...

Lányok! Hogy van most ez az alvós zokni?

Figyelt kérdés

Egy pár lány ismerősöm mindíg használ alvós zoknit, sőt van aki kért is töllem, és csak azt nem értem hogy kifejezetten van olyan zoknitok amit csak alváshoz használtok?

És nállatok ez milyen bolyhos, hosszú, vagy ugyan ugy boka?


Ha szeretnétek kort is irjatok. Köszönöm válaszaitokat?



2018. szept. 2. 06:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan, hogy alvós zokni. Van max egy kényelmes zokni, ami nem szorítja a lábad és megfelelően vastag a hőmérséklethez viszonyítva.
2018. szept. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Télen mamuszban vagyok itthon,az melegíti a lábam..De alváshoz nem használok zoknit.
2018. szept. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem vannak külön alvós zoknijaim, mármint amiket én neveztem ki annak. A kérdésben említett bolyhos zoknik nálam csak alvósak (vagy hétvégi otthon lebzselős), de simán a vastag zoknikban is szeretek aludni. Féllábszárig érő zoknikat viselek északára, a térdig érőt nem szeretem egyáltalán, a nagyon rövid zoknik meg mindig lemásznak a lábamról, amikor alszok :)

25N

2018. szept. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Általában a puha,bolyhos vagy zsenília zoknikat szokták alvósnak nevezni ,ezekből van hosszabb vagy teljesen bokazokni változat is a lényeg szerintem hogy kényelmes és meleg legyen. 20/n
2018. szept. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyanazt hordom este is.
2018. szept. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Metionin ***** válasza:
100%
Nekem van külön alvós, ezek varrás nélküliek és ilyen kis bokazoknik. Annyi különbség van a sima nappalhordós bokazoknikhoz viszonyítva, hogy míg előbbiek egyszínűek és általában sötétek, az alvósak mintásak, van nyuszis, unikornisos, meg ilyenek :D
2018. szept. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én alapjába véve nem szeretek zokniban aludni, bár olykor olykor előfordul, ha pl kihült a lakás pár nap távollét után (fával fűtünk) első este melegítőben alszom, és ilyenkor a lábamra is húzok valamit. Mondjuk többnyire harisnyákat, harisnyazoknikat hordok, pamutot csak edzésen, így alig van 1-2 pár. Azok is rövidek, ezért ilyen esetben vannak ilyen extra vastag (80-100-120denes) harisnyatérdzoknik, olyat húzok alváshoz. Tök jó meleg, meg minden, annyi baja van csak, h nagyon csúszós az ágyneműn, ami elég hülye érzés, de csak míg el nem alszom... Ez nem kifejezetten alvós zokni, nappal is elmegyek benne, ha úgy alakul, és ha kell valami a lábamra alváshoz, akkor sem mindig ugyanazt húzom fel, hanem ami elég vastag és tiszta.

Viszont egyszer volt olyan, h november végén lementünk egy nyaralóba, de valami baj volt a gázzal, mert nem tudtuk a konvektorokat begyújtani, a gáztűzhely (palackról ment) rózsáit gyújtottuk be, de az nem sokat ért 10-12 fok volt bent, de péntek este már nem tudtunk mit csinálni. Így hát a hidegben aludtunk, jó vastagon felöltözve. Volt rajtam két vékony és egy vastag harisnya plusz egy pamutzokni, felülről egy trikó, 2 alvós póló, egy garbó és egy melegítőfelső. Takarónak 2 pokróc és egy paplan, plusz 2-en az unokahugommal aludtunk egy ágyban, így egymást is melegítettük. Ki lehetett bírni, egyedül az orrom fagyott le reggelre, meg a füleim, mert a fejünk nem védte semmi, és reggelre azért már eléggé áthült az arcom. A legrosszabb az egészben az volt mikor kiktem az ágyból mert már majd bepisiltem. Ahhoz meg muszáj letolni a harisnyákat amibe bele voltak tűrve a pólók így egyből elmezdtem remegni ahogy a csupasz derekamhoz, fenekemhez, és a combom egy részéhez elkezdett a hideg levegő hozzá érni. Valamint, ahogy elkezdtem pisilni, egyből elkezdett gőzölögni, ami ugye felfelé szállt tehát rajtam keresztül... Nagyon undi volt az egész, de nem volt mit tenni, a többiek is ugyanígy jártak. Elég húzós hétvége volt, akkor megtanultam, h nagyon rossz érzés fázni, és ilyenkor nincs helye a kényeskedésnek, bármi jól jön, ami picit is melegít. Pl az, h a legalsó harisnya végig rajtam volt, a vastagot meg a másik vékonyat egyszer lecseréltem, de a legalsót nem, mert nem akartam, h meztelen legyen a lábam a hidegben, és akkor sokat számított még az a vekonyka plusz réteg is, valamint sokkal egyszerűbb a harisnyáta felhúzni egy másikat, mint a csupasz lábra, főleg, ha még borostás is picit... :D


Meg egyszer kétszer volt még olyan, amikor kissé sokat ittam, és úgy ahogy voltam ruhástól kidőltem és mivel harisnyában voltam, így abban is aludtam, amennyire emlékszem belőle reggelre már eléggé lecsúszott, és össze vissza tekeredett a lábamon, de nem is ez volt az igazán gáz, hanem a tartóm annyira összenyomta, felhorzsolta, kidörzsölte a cicmet, h napokig fájt még utána...


Ezeket a specko eseteket leszámítva én általában meztelenül, esetleg egy bugyiban szoktam aludni, mert úgy sokkal jobbakat tudok aludni, mint beöltözve.

30/n

2018. szept. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!