Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért ilyen korlátoltak divat...

Miért ilyen korlátoltak divat terén itthon?

Figyelt kérdés
Annyira nevetségesnek tartom. Hogy egyesek megszólnak, mert fiúként nem szeretem a konvencionális fekete-fehér-szürke-kék-barna színeket kombinálni. Azt is külön utálom, mikor önjelölt stylistok megmondják hogy mit hordj és mit nem. Érdekes módon van pár ruhám, amit ha pl. olaszoknál, spanyoloknál felveszek senkit nem érdekel, itt meg már egyből kinézik az embert. Szeretem pl. a Zara, Bershka, H&M-ben kapható mintás ingeket kombinálni farmerral.
2018. nov. 4. 16:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
A szocializmus rátette a bélyegét a mai felnőttekre - akik csak testben azok, intellektuálisan inkább kiélt, megkeseredett vénemberek. Ebben az országban azon csodálkoznék, ha valaki képes lenne szabadelvűen gondolkodni. Nem képesek elfogadni azt, hogy minden ember szuverén, autonóm, és mindenki szabadsága pontosan annyit ér, mint bárki másé. Meggyőződéssel próbálják azt elhitetni másokkal, hogy az ő igazuk az igazság, és minden más hazugság. Nyugodtan öltözködj a saját ízlésednek, és stílusodnak megfelelően. A magyar ember fő jellegzetessége, hogy a saját lelki nyomorát kivetíti másokra, és azon gúnyolódik, hogy a másik ember mennyire erkölcstelen, ő maga pedig, mint valami megvilágosult szent néz le ránk a palota ablakából, és osztja az igét a pórnépnek. A slusszpoén pedig az, hogy mindezt teszik egy szakmunkás bizonyítvánnyal, és nulla intellektuális nívóval.
2018. nov. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
40%
Én nem tartom magam korlátoltnak, egyszerűen csak ízlésficmosnak tartok egyes ruhadarabokat, főleg a zarás cuccokat. A bershka meg h&m tömegruhákat gyárt, minden 2. tini ezeket hordja, így ha azokat veszed fel nemhiszem hogy kinéznek.
2018. nov. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem nem csak az idősebb generáció ilyen. Én városi-falusi gondolkozásban látom ezt a maradiságot, városiak nyitottabbak az újra, eltérő dolgokra.
2018. nov. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
72%
A kheresztyény mélymagyarok megkezdték a lepontozást. :"D
2018. nov. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
80%
Nem tudom. Én lányként is ezt tapasztalom... Ha megkérdezem, hogy milyen színű ruha passzolna egy színes pl. mustársárga vagy piros színű ruhadarabhoz, akkor 90%-ban az lesz a válasz, hogy fekete. Bár igazából a feketéhez is csak a fekete, a fehér és a piros szokott szóba jönni. Kerestem ruhát egy bálra, mindenki a “kis feketét” ajánlotta. Télen csizmát szerettem volna venni, szintén mindenki fekete csizmákat ajánl.... Szóval szerintem ez nőknél sem sokkal másabb. Valamint tényleg férfiaknàl is még mindig az megy, hogy “nem szabad” felvenni színes cuccokat, mert az bzis... Én sem értem ezt.
2018. nov. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

"Én nem tartom magam korlátoltnak, egyszerűen csak ízlésficmosnak tartok egyes ruhadarabokat, főleg a zarás cuccokat. A bershka meg h&m tömegruhákat gyárt, minden 2. tini ezeket hordja, így ha azokat veszed fel nemhiszem hogy kinéznek."


Ha erre van pénzem és ez tetszik, akkor ezt fogom hordani. Nem te vagy xy fogja megmondani mit hordjak. Neked lehet ízlésficamos, nekem nem. Szabóhoz csak a sznobok és a burzsujok járnak el, arra nem dobok ki pénzt.

2018. nov. 4. 18:38
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
inkább most a fekete és sötétebb színek a divat, de szerintem tök mindegy mit veszel fel, mert nem mások véleményére kell adni, hanem, hogy neked tetsszen
2018. nov. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Hol? Mert én pl. Budapesten nem tapasztaltam ezt.
2018. nov. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
17%
Mit akarsz kifejezni ezekkel a ruhákkal?Ki akarsz tűnni a színekkel,vagy más célod van vele?Igen,nagyon korlátoltak itthon divat terén,de a fiataok is,az a helyzet.
2018. nov. 5. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Az a fő ok, amit az első írt. A kádár rendszerben az volt az első, hogy megélj, plusz nem is nagyon tűnhettél ki, mert lenyomták a fejed. Máshol az embereknek volt idejük stílusosnak lenni, itthon nem igazán. Mostmár megtehetnénk, hisz manapság még a pénz sem számít, annyi lehetőség van, de úgy lászik, még nincsenek átállva az emberek. Ez a "minek akarsz kitűnni" mentalitás nyilván terjed valamilyen szinten szülőről gyerekre, kell idő, amíg kikopik.
2018. nov. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!