Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Időjárás vagy naptár szerint...

Időjárás vagy naptár szerint öltözünk? Szeptemberi esős 10 fokban rövid nadrág és félcipő tömegesen? Novemberi 23 fokban meg nagykabát?

Figyelt kérdés

Elég triviális lenne a válasz. Ha nem azt látnám, hogy szeptember elején hirtelen a kánikulából átvált az időjárás 10 fokra esővel és az emberek mini szoknyában, rövid nadrágban és félcipőben járnak (igen az esőben). Most pedig november van és 23 fok és mindenki nagykabátban és hosszú nadrágban izzad. (Most jön a kérdés, miért érdekel ez engem? Azért, mert szeptember elején azok az emberek akiket félcipőben, pólóban láttam szaladgálni az esőben tüsszögtek, köhögtek folyamatosan, szórják szét a jó kis náthájukat, amit akkor szépen el is kaptam, mert annyian szórták szét.)

Csak tényleg kíváncsi vagyok mi motivál valakit arra, hogy 10 fokban, esőben szandálban járjon meg nyári cuccokban? Azért mert előző nap még meleg volt?



2018. nov. 4. 22:38
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig időjárás szerint öltözök. Ez csak akkor rossz ha reggel hideg van délkörül és délután meg meleg van és így hurcolhatom a nagykabátot.
2018. nov. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
93%
Mert mondjuk mikor elindulsz reggel a 25 kmre levo munkahelyedre tomegkozlekedessel, full borus idoben, 3 ora mulva pedig 7agra sut a nap...akkor mar nem mehetsz haza atoltozni. Meg a fold mar nincs atmelegedve, igy hiaba 20 fokos a levego, kevesebbnek erzed.
2018. nov. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
85%
Végképp semmi közöd nincs ahhoz, hogyan öltözködnek az emberek. Szedjél vitaminokat, Béres cseppet, vagy ne menj ki az utcára, ha nem tetszik valami.
2018. nov. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 Miss Endzsi ***** válasza:
91%
A páratartalomtól is függ milyennek érzed a hőt.
2018. nov. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Jó kérdés... Én még rövidnadrágban járok, mert valóban nincs hideg, mégis sokan engem bámulnak meg. Holott 15-20 fokban azért erős túlzásnak tartom a szőrös kapucnis pufidzsekit, amiben oly sokan járkálnak, csak azért mert hát november van. Érdekes, amikor mondjuk nyáron vagy szeptemberben volt ilyen hőmérséklet, akkor pedig vígan felvették ugyanúgy a rövidnadrágot...

Egyébként pedig "megfázni" épp attól lehet, ha valaki túlöltözik, és emiatt percek alatt leizzad mondjuk egy buszra sietve, vagy épp a buszon, majd így kimelegedve megérinti pl. egy hűvösebb szellő. Szóval érdemes inkább az ajtón kilépve egy KICSIT fázni, mert pár lépéssel később már épp jól érzi magát az ember, ha mozog, viszont nem izzad meg.

2018. nov. 4. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Időjárás szerint oltozom. Igaz nem veszek fel ilyenkor már rovidgatyat, de nagykabatot sem. Vagy csak egy pulcsit vagy egy póló plusz bordzseki egy vékonyabb nadrággal.
2018. nov. 5. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm #5, megértette a kérdésemet.

Amúgy persze, ha az ember kora reggel indul el és hideg van, felveszi a pufi dzsekit. De ha értelmes, akkor napközben 23 fokban leveszi.

Azt viszont tényleg nem értem, attól még, hogy szeptember elején 35 fok volt, következő nap miért kell a hideg esőben papucsban járkálni, ráadásul ha prüszköl az illető?

Azon túl, hogy betegebb lesz, miért jó neki?

Nem ritka: Kb. 3-ból 2 ember! Csodálkoztam is...

2018. nov. 5. 07:44
 8/22 TappancsMancs ***** válasza:
Szerintem az időjárás az amihez öltözünk. Én ezzel nem variálok, ha olyan elindulok rétegesebben és leveszem ha úgy tarja kedvem, aztán meg vissza ha úgy.
2018. nov. 5. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Én azt látom, hogy naptár szerint öltöznek az emberek. November=hosszú pufidzseki, csizma 22 fokban. Réteges öltözködést nem igazán látok. De ő dolguk, nem nekem kell szagolni, mikor izzadtan hazaérnek.
2018. nov. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Igaz igaz, de ott van az a tény is, hogy mindenkinek más a hőérzete, plusz kérdeztem én is, egy ismerősömet, mert ezt csinálta, hogy nincs-e melege, azt mondta de, de nincs kedve a kezében cipelni a kabátot.
2018. nov. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!