Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Férfi öltönyt hol érdemes...

Férfi öltönyt hol érdemes varratni?

Figyelt kérdés
Páromnak időszerű lenne egy rá passzoló öltöny, nem kell a legdrágább, csak azért ne szalagavató öltöny minőségű legyen. Nőként sajnos nem értek annyira ehhez, de ha jól tudom, lehet kész öltönyöket is venni, amit utána ráigazítanak, ez olcsóbb, nem? Esetleg nem tudtok Budapesten vagy a környékén olyan helyet, ahova esetleg érdemes lenne elmenni? Minden tippnek, tanácsnak örülnék. :)

2018. dec. 7. 10:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ár?


A szabó manapság drágább, mint a kész cucc.

2018. dec. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Úri szabóval érdemes.

Biztosan áll majd olyan jól, mint két másik konfekcionális, amit rá igazítottak.

Ugyanannyiért lesz párodnak EGY varratott öltönye, mint KETTŐ a boltban vásárolt és ott igazított.

2018. dec. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 TappancsMancs ***** válasza:

Ez egy nagyon tág árváltozós kérdés. Eleve a szabóságok is más és más áron dolgoznak, és anyagtól is nagyon függ a méretre készített öltöny ára. Az is számít, hogy bélelt vagy nyárias a zakó. Aztán lehet nézni az üzletek kész öltönyeit is, árban az is önmagában nagyon tág kategória, 40-től a milliós árakig.


Először nézegessetek üzletben mi tetszene és milyen árak vannak. Nézve azt is mennyit lehetne rászánni. Így kicsit képben lesztek egy jónéhány üzlet meglátogatása után.


Majd keressetek rá szabóságra és nézzetek ott is árakat és anyagokat is a méretre készített öltönyök esetében. Megkérdezhető és kell is a készen vettek igazítási árai.


Harmadik amikor ezeket összevetitek és akkor tudtok dönteni. Amúgy van amikor egy méretre készítés alig drágább, vagy hasonló áron van mint amit üzletben kaptok.


Itt viszonyul a bolti ár + igazítás - és az eleve méretre készítés ára. Minden tényező önmagában is árszinteket jelent.

2018. dec. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 TappancsMancs ***** válasza:

Azért egy két példa.


Zakó méretre készítés: 50 - 150 e.

Nadrág méretre készítés: 15 - 50 e.


Üzletben is lehet ennyiért venni, de azt is még igazíttatni kellene.

2018. dec. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 TappancsMancs ***** válasza:

Na a 3-as és 4-eshez még valami. Azért is nézegessetek előbb, mert találhattok olyat aminek csak a zakó ujját és a nadrág szárát kell méretre igazítani, ami természetesen olcsóbb mint egy komplett szétszedés és újra össze varrás.


Sőt menet közben még az üzleteket is érdemes megkérdezni méretre igazítás miatt, mert szoktak ilyet is csinálni.

2018. dec. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Úgy gondoltuk, hogy egy max 70ezerből kijöjjön. Ami problémás lehet a kész öltönyökkel kapcsolatban, hogy a párom vékony, viszont a karjai, lábai hosszúak, mert magas.
2018. dec. 8. 13:24
 7/9 A kérdező kommentje:
De akkor ha jól gondolom, pár tízezerrel többre kell számítani.
2018. dec. 8. 13:26
 8/9 TappancsMancs ***** válasza:

Én is vékony alkat vagyok, hiába zabálok. Zakónál ez nem gond mert lehet úgy választani hogy, csak az ujját kell felvetetni, azért szerintem ehhez minden alkatnak nézegetnie is kell.


Érdemes ezt a variációt is megnézni össz árban, ami szabóságtól függően is változik, de egy ujja rövidítés gomblyukkal mindennel sacc 5000 környéke, ennyivel lenne több ha csak ez kell a zakónak. Meg még ennyi lehet a nadrág, de ha magas lehet az se kell.


Akkor neki inget (elegáns inget) is úgy kell majd nézni, hogy üzleti ingeknél van hosszított szabású, azt kell kérni. Olyan helyeken legalábbis van ahol öltönyre vannak beállva, mint van graaf, stb.


Akciókat és végkiárusításokat is érdemes nézni, mert öltönyre is van.


Szerintem ha 70 körül akarjátok kihozni, akkor nézelődjetek többet és kifoghattok nagyon jó vételeket.


Példának árak:

[link]

2018. dec. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Gondoltam leírom a végkifejletet, Budapesten a 19. kerületben van egy Öltönybirodalom nevű hely, ahol jó nagy a választék és sikerült 70ezerért venni egy tökéletesen passzoló öltönyt, csak a nadrág szárát kellett felvarratni pár centivel, ami 1200 Ft volt. Köszönöm még egyszer mindenkinek az ötleteket!
2019. febr. 14. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!