Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Shein rendelest megvamoljak?

Shein rendelest megvamoljak?

Figyelt kérdés

51 dollarert (15200ft kb) rendeltem egy puha kabit es egy apro bikinit. Megvamolhatjak? Zafulos rendelest nem vamoltak meg, igaz az alig volt 6000 es azis egy apro bikini volt.

Nem tudom mekkora esely van ra, osszevissza mondd mindenki mast.


2018. dec. 17. 20:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha EU-n kívülről érkezik:

"Magánszemély által megrendelt áru (vásárolt áru)

* 0-22 euró között: vámmentes/vámeljárás alá nem tartozó küldemény

* 22,1-150 euró között: vámmentes, de 27% áfa terheli a küldeményt

* 150,1 euró felett: kereskedelmi vámtarifa* +27% áfa terheli a küldeményt"

Forrás: [link]


51 dollár az 44,9442 euró ( [link] ), szóval vámmentes, de 27% áfa terheli.

2018. dec. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen ahogy az előző írta elviekben 27% ÁFA menne rá mivel bőven 22 euró felett van. Tök mindegy hogy mi van benne apró bikini vagy más az árat figyelik. De mivel kínai oldalról van szó ahol szokásuk direkt kisebb összeget feltüntetni hogy ne akadjon fent van rá esély hogy nem fogják meg. Mindenesetre nem ártana tájékozódni mielőtt rendelsz
2018. dec. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mivel zafulrol mar rendeltem igy nem is gondoltam bele, hogy barmit is rategyenek, tudom, hogy kinai, csak rendeles elmeselese utan kotottek bele tobben, hogy megvamoljak majd. Ebayrol rendszeresen rendelek 30-50e ertekben es meg sosem volt gond.
2018. dec. 17. 22:10
 4/5 Reisz Kitti válasza:
Én úgy tudom, hogy mivel nem a magyar posta kézbesíti hanem a GLS futár hozza ugye, nem kell ráfizetni. Bár nem vagyok benne biztos. Én is most akarok onnan rendelni de félek, hogy durván megvámoltatják
2021. júl. 22. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Én úgy tudom, hogy mivel nem a magyar posta kézbesíti hanem a GLS futár hozza ugye, nem kell ráfizetni."

Csak akkor, ha EU-n belülről érkezik (szerencsére a Shein-nek [most már] van európai lerakata: [link] ).

Ha EU-n kívülről, akkor mindenképpen - szállítótól függetlenül - eljárás alá vonják - pláne, hogy 2021-ben változtak a szabályok:

[link]

2021. júl. 22. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!