Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » A koponya mit jelképez? (Pl....

A koponya mit jelképez? (Pl. Gyűrűn, ruhán mintaként)

Figyelt kérdés
2019. febr. 5. 13:04
 1/6 anonim ***** válasza:
58%
általában semmit, hacsak nem adsz neki valamilyen személyes jelentést. pl volt egy tanárom aki halálfejes gyűrűt hordott, azt mondta a nagyanyja emlékére. az unokatesómnak halálfejes pólója van egy rakattal, szerinte menő. Nincs egységes jelentése.
2019. febr. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%
Mostanában nagy divat, úgyhogy semmi különös jelentést nem kell benne keresni. Ettől függetlenül lehet valaki számára egyedi jelentése.
2019. febr. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Metionin ***** válasza:
70%
Kinek mit. Nekem a múlandóságot. Emlékszem a pillanatra amikor gyerekként rájöttem, hogy a koponya ami a könyvekben le van rajzolva vagy a filmekben van, az tulajdonképpen bennem is ugyanúgy ott van a bőröm alatt, és tapogattam hogy hol van a szemgödröm meg ilyenek. Azelőtt valahogy nem gondoltam ebbe bele. És hogy csak ez marad belőlem ha meghalok és senki sem fogja tudni, hogy milyen volt az arcom. Azóta is ez az első ami eszembe jut a koponyákról, hogy az életem véges és addig kell kihasználnom amíg tart.
2019. febr. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%

A koponya vanitas szimbólum

Számomra azt szimbolizálja hogy az ember valójában nem ura a saját életének és kb semmi nyomot nem hagy maga után csak pár db csont marad belőlle "lenyomatként"

Igazából a hiábavalóságot is megtestesíti.


Valamint Hamlet szavai is eszembe jutnak róla. Meg az alkímia.

2019. febr. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%
Azt, hogy SS tiszt vagy.
2019. febr. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
54%
Az élet szeretetét és az élethez való ragasztkodást jelenti.
2019. febr. 10. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!