Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Van egy Seiko karórám ami...

Sör-rétes kérdése:

Van egy Seiko karórám ami 7s36 szerkezettel van ellátva és máshol is hallottam, hogy napi 10+ mp-es eltérést produkál ez a werk. Órás ezt be tudja állítani, hogy ne legyen ekkora késése?

Figyelt kérdés

2019. márc. 18. 18:53
 1/7 TappancsMancs ***** válasza:
Szokott lenni bennük egy állító szerkezet, de meg kellene mutassad órásnak, mert így ki tudja.
2019. márc. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Én ezt sosem értettem. A gyártó rászánna +100 Ft-ot az elektronikára, aztán akkor állítgathatná a vevő is. Sőt urambocsá, a gyártó 1 napig járatná, aztán gyárilag bepötyögné a korrekciót. Soha többé nem lenne 1 mp-nél többet késő/siető kvarcóra.
2019. márc. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Autómata óráról lenne szó
2019. márc. 18. 20:48
 4/7 anonim ***** válasza:

Tud rajta órás állítani, vibro segítségével, de a 7s szerkezet kb ennyit tud, azért ez nem egy COSC werk, nagyon megbízható, igazi “igásló”, szinte sosem megy tönkre, ha megkapja a megfelelő karbantartást, de heti 1-1,5 perc eltérést simán összeszed.


Mennyi idős amúgy? Nagy szerviz nem esedékes? Mert akkor érdemes az állitgatással összekötni.

2019. márc. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
2 hete vettem újonnan...
2019. márc. 19. 19:01
 6/7 anonim ***** válasza:

Azért a gyártási időt nézd meg, mert sok a túltárolt darab.


De valószínűleg az állítás mard, viszont én egy teljesen új órát, a gyári szigeteléssel nem szednék szépt, hogy a napi 10mp-ből legyen 6.


Ez nem egy COSC szerkezet, nem lesz 2 sec körül sosem.

2019. márc. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Érdemes letölteni egy mobilos appot (WatchCheck pl), majd pár hétig nézni, hogy normális használattal milyen értékeket produkál. Ha fixen késik vagy siet, azaz nem ingadozik ez az érték túl sokat (izokrónia), akkor 10 másodperc feletti eltérést már lehet korrigálni. A hajszálrugót picit elő lehet feszíteni (gyorsabb lesz) vagy lazítani lehet rajta (lassabb lesz). 10 mp-en belüli értékkel nem igazán lehet mit kezdeni, ahhoz ez a módszer túl durva. Mintha baltával akarnál fogpiszkálót hasítani.
2019. márc. 23. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!