Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » A talársapka miért olyan amilyen?

A talársapka miért olyan amilyen?

Figyelt kérdés
Nekem van egy elképzelésem de előbb tudakozódnék nehogy nagyon mellé lőjjek

2019. ápr. 12. 01:00
 1/9 anonim ***** válasza:
És a kalap miért olyan amilyen???
2019. ápr. 12. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a szabadkőművesek összeesküvése áll mögötte.
2019. ápr. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Engem leginkább a piramisra emlékeztet a madzagon lógó golyó bojttal ha felemeljük akkor a mindent látó szemre halyaz. Vagyis az érettségivel léptél a piramis legalsó szintjére. Ezt jelképezi szerintem.


Tehát lényegét tekintve az érettségizettre rárakják a talársapkát jelképezvén hogy elkészült egy újabb agymosott rabszolgája a háttérhatalomnak.


És a sok tudatlan szerencsétlen mindettől boldog.

2019. ápr. 17. 10:09
 4/9 anonim ***** válasza:
És mennyiben tekinthető agymosásnak pl a másodfokú egyenlet megoldóképletének megtanítása?
2019. ápr. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Elképesztő mennyire beletrafáltál.

Nálunk ez mindennapi szállóige :


" És megint eltelt egy nap hogy nem használtam a másodfokú egyenlet megoldó képletét . "


És ezt amióta az iskolát befejeztem így van.


Agymosás alatt a teljességgel haszontalan lexikális tudás végnélküli erőltetését, a feltétel nélküli tekintélyelvűségre való nevelést és a kritikus gondolkodásra való nevelés tűzzel vassal való irtását értem.

2019. ápr. 17. 22:27
 6/9 anonim ***** válasza:
Ilyen alapon nagyjából semmit sem kéne tanítani.
2019. ápr. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Mondjuk ezt a következtetést miből vontad le nem tudom ?
2019. ápr. 20. 00:16
 8/9 anonim ***** válasza:
Ide figyelj, nem azt kérdeztem, hogy hasznos-e, hanem hogy mégis mi benne az agymosás? Talán nem jó a képlet, és 500 éve átvágnak minket?
2019. ápr. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Úgy látszik az agy mosás szóval nem vagy tisztában. Olyan ez például mintha mondjuk egy Mont Blanc mászásra indulnál egy vezetővel aki a megelőző felkészítésnél kiemelt fontossággal beszélne a cipőfűző fontosságáról, szinéről anyagáról. Majd ezt követően a túrabot alján lévő kis kopó pucuka meglétének fontosságáról alakjáról stb.

Agymosás tehát leginkább a fontossági sorrend szándékos torzítása és mellé a tartalmi kérdések negválasztásában rejlik tehát fontos dolgokról nem tanítanak, fölösleges dolgokat viszont jó sokáig. Így az értékrended is teljes mértékben torzul. Ha te ezt a jelenséget nem érted, nem hiszed az a te bajod de jobb.

Én alapvetően a talársapka szimbolikájáról érdeklődnék.

Nézd meg: Princ Ea , Vádolom az iskolarendszert. Pár perc ébresztő

2019. ápr. 21. 08:21

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!