Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért mondják azt, hogy ha...

Miért mondják azt, hogy ha kínai valami akkor sz'r is?

Figyelt kérdés
Én sok kínai dolgot használok öltözködés terén : papucs,cipő és egyéb öltözködési dolgok. Nincsen a kínaival semmi bajom sem. A drága márkás papucsot is széttaposod egyszer ami tizen huszon ezer is lehet mert az 1200 forintos kínai papucsot is. A 15 ezres cipő adidas,puma,nike cipő is tönkre megy egyszer és a kínai cipő is. Idő kérdése minden mégis azt érzem,hogy a kínai nem rossz dolog öltözködést nézve. Kényelmes is a kínai tornacipő !

2019. jún. 5. 15:26
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Nem mert hanem meg ezt akartam írni " az 1200" előtt . Sorry
2019. jún. 5. 15:30
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Ma már minden Kínában készül kb. A tipikus kínai üzletes ruhák szerintem se igazán jók, de ettől még sok jó kínai ruha és cipő van.

Egyébként én a márkás cipőkre azért költök, mert kényelmesebbek és több szezont is kibìrnak általában.

2019. jún. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
87%
Nem mindegy mikor taposod szet... converse cipom 6 eve van meg kinai cipom 2 evet birt es szetszakadt
2019. jún. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
nekem volt egy márkás Nike cipőm . Eleinte full kényelmes volt örültem is neki meg minden ,de aztán feladta a harcot . Kuka lett neki. 2-3 évet bírt . Éreztem a talajt már nagyon benne. Akkor fogadtam meg,hogy én márkás cipőt nem fogok venni. Sajnáltam a kidobott 12-13 ezret . El is vették ezek a márkás cuccok a kedvemet egy életre. Jó persze nem vártam ,hogy amíg élek ott legyen jó állapotban a cipő. Ennyi pénzért többet vártam tőle kb azt,hogy 4-5-6 évig bírja.
2019. jún. 5. 15:40
 5/16 anonim ***** válasza:
Én csak is ruhákat veszek kínaiaktól mást nem...
2019. jún. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%

Igen, Kína-Kína, de egyáltalán nem mindegy, hogy egy normális, bejeletett gyárban készül, vagy egy kis föld alatti “bűnbarlangban”, ahol félholtra dolgoztatott gyerekekkel varratják meg a cipőket fél tál rizsért.

Nekem semmi kedvem ezt az ipart támogatni.

Egyáltalán nem érdekel, hogy mennyit spórolhatnék, ha lemondanék a márkás cuccaimról, de nekem igen is számít, hogy ki nyújtja a kezét a pénzemért.

Igen, sajnos vannak olyan márkák, amiknél konkrétan egy logóért fizetsz, a minőség pedig kritikán aluli, de van számos ellenpélda is.

Szökőévente egyszer járok kínai üzletben, és a legelső benyomás mindig az, hogy valami orrfacsaró bűz árad ott mindenből a bizonytalan összetételű anyagok miatt.

A ruhák nagy százaléka egyértelműen kamu, max. Fila helyett azt írják a felsőkre, hogy “Super”, amit pedig nem más márkák ihlettek, az legtöbbször hihetetlen giccses és ízléstelen. - Nem mintha számos celeb ruhatárában nem pihennének ilyen darabok, de akkor is visszataszító.

2019. jún. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért ne a 15 ezres adidas, puma, nike cipő legyen a mérce a nem kínaihoz. Azokon az alsó kategóriás cuccokon pláne csak a márkajelzést fizeted meg.
2019. jún. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
52%
6-os,sok nagy cég is röhejbérért dolgoztatja a munkásait,főleg Ázsiában.Reggeltől estig,havi 100-120 dollárért.Ugyanúgy kihasználják az olcsó munkaerőt és az emberek nyomorúságát.Semmivel nem jobbak mint az úgymond noname társai.Arról nem is beszélve hogy a centekért előállított ruhát,Európában hússzoros áron adják el.
2019. jún. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
46%
Lemaradt,ha a munkások lázadozni merészeknek,kegyetlenül leverik a hatóságok.Van is egy dokumentumfilm róla,sajna a címét nem tudom.
2019. jún. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Lehet olvasni. [link]
2019. jún. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!