Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért kerülnek a kínai ruhák...

Miért kerülnek a kínai ruhák annyiban, mint bolti márkás ruhák?

Figyelt kérdés
Régen olcsók voltak kínai ruhák meg cipők. Most meg komolyan, annyit kérnek el, mint egy bolti márkás ruháért. Annyit elkérnek egy kínai műszálas gatyáért, mint egy pamut márkás gatyáért. Kínai hamar tönkre megy, amig márkás gatya sokáig bírja még van hozzá garancia. Ez ugyan az igaz a cipőkre is. Nálunk is van kínai áruház. Egyszer kíváncsiságból benéztem tavaszkor kínai áruházban mennyiért árulnak ott. Meg döbbentem ottani áraktól: 4000ft műszálas gatya. 4999ft műszálas pulóver. Csizmák 10 000 ft körül voltak. Miért lettek ilyen drágák a kínai ruhák meg a cipők?

2019. jún. 15. 18:00
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

Azta!

Ne vasarolj ott akkor szerintem,plane, ha a mioseg se jo!

2019. jún. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
na ezt jó lenne tudni. egyáltalán nem éri meg kínaiban vásárolni, mert annyiba kerül, mint egy jobb márka (h&m és társai), de a minőség szörnyű. árak fel, minőség le.
2019. jún. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%

H&M jobb márka?😂 10 ezres nadrág varrásai az első mosással foszlottak szét, new yorkeres póló eleresztette a színét stb stb. Ennyit a márkáról számomra.

Nem tudom, te hol jársz kínaiba, de nálunk (Pest melletti kisváros) és az Ázsia centerben a plázás 8-10 ezer Ft helyett 4 ezerért kapok nadrágot. És nem is várok csúcsminőséget, úgyhogy nem bosszankodom, ha pár hónap után tönkremegy. Cipőkre ugyanez igaz, a majdnem 20 ezres magassarkúm sarka is ugyanúgy elkezdett kopni, mint a gagyi 3500 Ft-osé, pedig mindkettőt kb ugyanannyit hordtam.

2019. jún. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
96%
#3 new yorkert én sem szeretem mióta elmúltam 16. a jobb minőséget úgy értettem, hogy legalább ragasztott kövekkel, csillámmal, fitterrel meg minden ilyen felesleges sz-arsággal nincsenek tele. meg nem 1000% műanyag. ízléses, jobb anyagú ruhákat lehet venni ugyanannyiért vagy kevesebbért mint kínaiban. találok kínais ruhákat a gyerekkoromból, amik sokkal jobb minőségűek mint a mostani kínais ruhák. nem is tudom mikor vettem ilyen helyeken utoljára ruhát. tuti van már majd 10 éve.
2019. jún. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%

Kínaiak a legolcsóbb alapanyagokkal dolgoznak. A márkák pedig szintén Kínában gyártatják a ruhákat (persze nem a kínaiak szabják meg miből készüljön) . Drágul minden, így érthető, hogy a márkák a mennyiségre mennek inkább, minthogy minőségit legyártja, mert a többség úgyse fizetne a ki pl 10 000 Ft-ot egy pulcsira, amiben tényleg van anyag. Ezt én is észrevettem már tavaly, hogy nincs sok eltérés árban (is) köztük.


Egyébként van gatyám c&a-ból, ami kB 2 hónap alatt megsemmisült és van 3 éves basic pólóm a kínaiból, ami nem sárgult be a hónaljánál és nem nyúlt ki, nem eresztett a színe (pedig van feketéből is) .

2019. jún. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
20%
Mert a kínaiba már tartósabb cuccokat lehet kapni, mint a butikokban.
2019. jún. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

#3

A fast fashion nem márka, hanem lehúzás. Nem mintha ne lehetne ott is kifogni jó dolgokat, HA az ember tudja mit nézzen, de alapvetően az is csak kínai szint vagy kicsit fölötte 2-3 szoros áron.

2019. jún. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
89%
#7, lehet, de legalább nem ízléstelen, ellenben a kínaival.
2019. jún. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!