Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Diplomaosztóra nem gond, ha...

Diplomaosztóra nem gond, ha teljesen fekete farmert veszek fel a zakómhoz?

Figyelt kérdés
Sajnos az öltönynadrágomat kinőttem, a zakóm viszont még jó, de sajnos nincs sem alkalmam, sem pénzem új ünneplőnadrágot venni. Van egy teljesen fekete farmerom, nem feszülős csőnadrág, így talán nem üt el a kettő egymástól túlságosan. Nagyon gáz ez a párosítás?

2019. jún. 21. 10:21
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
34%
Hát gáznak gáz, de ha nincs pénzed újra, akkor mit tudsz tenni. A farmer+zakó kombó tipikus business casual öltözet, ami formális alkalmakra, mint pl egy diplomaosztó, nem megfelelő.
2019. jún. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
19%
De gond. Az elsô hibát ott követted el, hogy nem figyelsz oda a cuccaidra és késôn veszed észre, ha valami már nem jó. A másodikat pedig ott, hogy nem vagz felkészülve ilzesmire.
2019. jún. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
43%

ha nincs más, és pénzed sincs, akkor ez van, vedd fel azt, annyira nem gáz, főleg ha nem veszel nyakkendőt

sportosan öltözöl :)

de ne sportcipőt vegyél fel hozzá, és ne is lakkcipőt

2019. jún. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
59%

nem értek egyet az első kettővel. diplomaosztó, és? nem fogják odaadni a diplomát, ha nem öltönybe mész?

de lehetsz simán "beteg" ha úgy gondolod, így nem tudsz elmenni


és miért kellene állandóan próbálgatni a ruhát, kettes? főleg annak a fényében, hogy annyi fáradtságot nem vettél, hogy átolvasd amit írsz, mielőtt elküldöd.

de mások kioktatása bezzeg megy

2019. jún. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
49%
Hát azért egy öltönyre be kéne ruházni, főleg hogy diplomaosztó után jönnek az állásinterjúk jó esetben. Nyakkendő nélkül, farmerben odaállni egy dékán, vagy pláne rektor elé kezet fogni, azért prosztóság, akármit mondtok. Nálunk még fehér kesztyűt is előírtak.
2019. jún. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
33%

#4

Angol kiosztáson gépeltem és egy belejavítás után nem néztem meg, hogy felcseréltem az y-t és a z-t. Mi a te mentséged arra, hogy nem használsz se nagybetût, se pontot.


Plusz a diplomaosztó általában nem egy olyan dolog, aminél csak úgy “megbetegszel” és nem mész el. Egyszer eleve jelezni kell a részvételi szándékodat, másodszor pedig helyet könyveltetni a vendégeidnek (család, barátnô).


Az meg alap dolog, hogy odafigyelsz a ruháidra. Pláne alkalmi viseletre, amit ritkán veszel fel és különösen, ha tudod, hogy nôttél/fogytál/híztál.


Ne 17 farmerpòlós kamaszként akard megmondani, hogy mûködnek a dolgok. Pláne ne ilyen flegmán.

2019. jún. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
50%

Kedves #4:


Neharagudj, de én meg a te álláspontoddal nem értek egyet. Mi az hogy miért kéne öltönyben menni? Mert úgy illik azért. És mert mindenki abban lesz. Mert életed egyik legnagyobb eseménye. Mert ott lesz az egyetem összes fejese. Szintén öltönyben. Ismerős az a szó, hogy dress code? Formális viselet. Ebbe a farmer nem fér bele. Még ha takarja a talár, akkor sem.

Ha szerinted rendben van farmerban menni egy diplomaosztóra, akkor gondolom te (is) az a kaliberű ember vagy aki "nekem ne mondja meg senki hogy mit vegyek fel, majd én tudom" és lemegy melegítőbe egy étterembe.


Kérdezőnek:

Ha a nadrágot kinőtted, biztos lehetsz benne hogy a zakó sem jó rád. Hiába hiszed azt... De egyébként meg bemész egy Zarába, és 10 ezer forintért tudsz v venni élére vasalt fekete öltönynadrágot. Azért az nem egy nagy beruházás... H&M-be már lehet 8000-ért is adnak.


Továbbá ahogy mondták a többiek: Lassan valóban állásinterjúk következnek. Lehet itt mondani, hogy nem az öltözködés meg a ruha teszi az embert. De igen. Látszatok világában élünk. El kell adni magad, amiben egy normális öltözet sokat segít. Pláne egy állásinterjún, ha diploma után nem a mekibe mész, hanem elhelyezkedsz a szakmában. Kelleni fog az öltöny előbb utóbb. Minden rendes férfinek kell öltöny.


Van egy mondás: Nem elég sikeresnek lenni, annak is kell látszani.

2019. jún. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
50%

„Mert életed egyik legnagyobb eseménye.”


Életed egyik legnagyobb eseménye, hogy sikerült elsajátítani azt a tudást. Ehhez semmi köze egy ruhadarabnak...

2019. jún. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
46%
Sok hülye idomuló birka, egész életetekben mások által kitalált 200 éve lejárt idiotizmusoktól fogtok szenvedni, ahelyett, hogy egy elsöpörnétek már a Föld színéről ezt a világot...
2019. jún. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
60%

Igen, a tanulásod eredménye a diploma. Aminek átvétele valóban az egyik legnagyobb eseménye az életednek. Ha úgy gondolja bárki, hogy ennek nem kell megadni a módját, és felöltözni úgy, mint egy erre megérett, diplomára alkalmas férfi, akkor neked nem való diploma. Akkor ne öltözz fel majd az esküvődre se. Az állásinterjúkra se. Szerintem a hozzászólók felének még érettségije sincs. Gyerekek ne vicceljünk már... Mindenki azt hiszi hogy ez egy általános iskolás bizonyítvány osztás? Ez igenis egy komoly, formális esemény, írott és íratlan követelményekkel. Kínosnak érezném magam, ha farmerben kéne mennem.

Aki ezt nem gondolja így, az még nem elég érett férfi. És 17 éveseknek itt hiába akarom megmagyarázni. Akinek eddig a legformálisabb eseménye a nyolcadikos ballagás volt a rövidujjú ingbe amit anyukával vettek együtt...


De kérdem én, ha nincs öltönyöd, mi a tökömben államvizsgáztál? Nálunk megmondták, ha valaki el mer jönni sportcipőben, vagy farmerban, vagy rövidujjú ingben neadjisten nyakkendő nélkül államvizsgára, az be se menjen, mert azzal a lendülettel meg is köszönik a részvételt.


Fel kéne nőni, és rájönni hogy egy diplomaosztó nem szórakozás...Legalább itt ne akarjatok komolytalankodni...

2019. jún. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!