Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Ti meg szoktátok mondani a...

Ti meg szoktátok mondani a barátaitoknak, haverjaitoknak, barátnőiteknek, ha valami nem áll jól neki? Szoktátok lebeszélni őket valamilyen fazon vagy szín viseléséről?

Figyelt kérdés
Férfi vagyok, van egy régi, kedves haverom. Szörnyű X-lábai vannak, rémesen néz ki rövidnadrágban. Tegnap megmondtam neki, hogy ezek a divatos, passzos farmerbermudák felejtősek lehetnének nála, egy vékony, bő hosszúnadrág jobban állna rajta (s eltakarná, hogy látványosan X-lábai vannak). Azt hittem, elfogadja a tanácsomat, de ő megsértődött. Ma fel sem vette a telefont, amikor hívtam.

2019. júl. 22. 14:00
 1/8 anonim ***** válasza:
68%

Én megmondanám

De csak a nagyon közel álló barátaimnak

Akik tudom hogy érteni fogják hogy csak a segítő széndék beszél belőlem

Olyanoknak biztos nem akik így megsértődnek

Majd rájön ha furcsán néznek rá hogy igazad volt

2019. júl. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze, mindig. Általában értékelik.
2019. júl. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen, általában.
2019. júl. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindig megmondom nekik,vannak olyan barátaim akik szinte csak velem hajlandóak vásárolni,mert én ténylegesen megmondom a véleményem.Az igazság néha fáj,de inkább legyen rossz egyszer minthogy minden egyes alkalommal kinevessék vagy rosszallóan végig nézzék amikor az adott ruhát viseli.
2019. júl. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A barátság az őszinteségről (is) szól. Nem a hajbókolásért tart barátot az ember. Természetesen megmondom.
2019. júl. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ha megkerdezik elmondom a velemenyem de egyebkent megdicserni szoktam oket. ha valami nagyon kinos akkor viccesen szova teszem de nem serto modon. egyebkent szerencsetlen nem tehet az X labairol, megsulni meg nem akar, meg kidobalni emiatt a rovidnadragait. ez kb olyan, mintha egy kover embernek azt mondtad volna ne menj sttandra. ja nem, rosszabb, mert aki kover meg lefogyhat de o orokre X labu marad. egyebkent az O lab szerintem meg csunyabb de eszembe nem jutna valakinek az orra ala dorgolni ami valoszinuleg ot is zavarja.
2019. júl. 23. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mindig megmondom az öszinte véleményemet.

S ezt elvárom mástól is.


Ember véleményét kéri a másik, nem pedig egy bólogatós kutyáét...


+az nem igaz haverság/barátság ahol nem mondod meg igaz véleményedet.


Arról nem is beszélve, hogy nehogy megvegye már valaki az olyan cuccot, ami vacak vagy nem is áll jól neki s rajta röhögjenek, sugdolozzanak az emberek "atya ég, hogy néz ki. Hogy lehet ennyire igénytelen..."stb


Aki ismer az azért szeret, mert megfelelően véleményt fejtek ki s érvelni is tudok rendesen, határozottan, nyugodtan.


Nem parázok.


Ha netán valakinek "új vagyok" s besértődik azt is gyorsan érvekkel helyre hozom, majd megérti azt.


"igazad van"


Volt olyan aki megsértődött hosszabb ideig, de az az ember önmagával s mással se tiszta.

Vagy csak idő kell, hogy eljusson agyáig az érvek információja az agyig.


Duli-fuli kisgyerekeket pedig áthidalom. Számomra felesleges az olyan ember, akivel nem lehet megbeszélni dolgokat ember módjára.


Pl edzem. S ha valahol valamit hanyagolok párom megmondja (eleinte úgy kellett rávennem, mondja ki az igaz véleményét, nehogy már a párom ne legyen öszinte hozzám, nem fog megbántani, hanem oda edzek pl amit elhanyagolok - csípőm oldala pl)


Az is egy fajta tisztelet, hogy mersz öszinte lenni.


"az az igaz barát, aki a képedbe mondja az igazat röhögve."


Olyan emberekkel veszem magam körbe, akik merik elmondani saját véleményüket.


Voltam egy előadáson:

Hát végül "kötelező önkéntes" jelölt lettem.

Mondom az eloadó hölgynek:

"szerintem ezt senki se szeretné, hogy én érveljek csapatvezetőként a feladatban, kérem ne én legyek" 😂


Hát a végeredmény:

Másik csapat vezetője az összes papírt az öléből maga mögé dobta.

"ne vessz el a részletekben."

"érvelni kell s adottak a leírt tények a lapon"


Mindenki mosolygott, az előadonk meg kamillázott.

2019. júl. 25. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én gimis koromban egyszer kipróbáltam egy türkizkék szemceruzát. Senki nem szólt, hogy milyen hülyén néz ki, sőt, még meg is dicsértek. Egy-két év múlva a drága barátnőim bevallották, mennyire nevetségesen néztem benne ki, ez meg nekem sokkal szarabbul esett, mintha akkor mondták volna meg, mert akkor tényleg lemostam volna azonnal a mosdóban, és nem járkáltam volna benne egész nap. (Persze én egyedül azért rájöttem, hogy eléggé nem az én stílusom ez, és nem is áll jól, többször magamtól se nyúltam ahhoz a szemceruzához.) Na, ez az eset döbbentett rá, hogy a közeli ismerőseimnek mondjam meg mindig finoman, ha nevetségesen néznek ki, persze nem sértő módon, de jelezzem, hogy más jobban áll nekik, mert tudom jól, hogy milyen szar, amikor hamis visszajelzéseket kapsz magadról.
2019. júl. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!