Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Az óvónőknek miért kell fehér...

Az óvónőknek miért kell fehér köpenyben dolgozniuk?

Figyelt kérdés

Ez a kérdés azért vetődött fel bennem, mert az összes többi pedagógusnak, mint például a tanítónak, gyógypedagógusnak és a tanárnak nem kell ilyet viselnie.


Bár lehet tök hülye kérdés, akkor bocsi:)


Én arra gondoltam, hogy azért mert játék közben főleg az udvaron könnyen ők is koszosak lehetnek, illetve az étkeztetésnél. Meg még esetleg amiatt, hogy tudják a kicsik, hogy ki az óvónő, aki köpenyben van és aki nincs, az idegen és ahhoz ne szóljanak.


Szerintetek?



2019. júl. 23. 17:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az óvónőknek nem kell köpenyben dolgozniuk. Nálunk csak a dajka nénik hordanak köpenyt, de nem fehéret.
2019. júl. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Felénk is fehér köpenyben dolgoznak az óvónők.

Szerintem is azért, hogy ne koszolódjon össze a ruhàjuk.

2019. júl. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk sem köpenyben dolgoznak,maximum csak a dajkák de vidám sárga köpenyük van nekik is.Szerintem annó azért kezdték el hordani,hogy ne legyenek koszosak.
2019. júl. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Én is láttam már hogy valahol köpenyben, valahol pedig anélkül dolgoznak.

Nekem az jobban tetszik amikor anélkül, a fehér az olyan rideg. De a sárga amit írtál az biztosan vidám és barátságos.:)

De amúgy azért is gondolom, hogy még mai napig kellene legyen mindenhol, mert az összes állásnál odavan írva, hogy állják a munkaruhát.

2019. júl. 23. 19:16
 5/7 anonim ***** válasza:

A köpeny egy óvintézkedés lenne, hogy a saját ruhájával ne vigyen be az oviba, illetve onnan ne hordjon haza kórokozókat. Megspórolható vele a váltóruha.

A fehér színe azért van, hogy látni lehessen rajta a szennyeződéseket és jelezze mikor kell cserélni.

Harmadrészt pedig egyfajta egyenruha.

2019. júl. 24. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha már fehér és baci akkor a fertőtlenítő mosás miatt fehér.
2019. júl. 24. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Basszus, az idegenes mennyire jó ötlet lenne pedig
2019. júl. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!