Kezdőoldal » Szépség és divat » Plasztikai műtétek » Elálló fül korrigálásán...

Elálló fül korrigálásán gondolkodom. Tapasztalatokra, véleményekre, árakra és orvosokra lennék kiváncsi Budapesten?

Figyelt kérdés
2010. aug. 23. 08:52
 1/4 anonim ***** válasza:

hát, én árakat és orvosokat nem tudok mondani, mert én külföldön műttettem meg magam.

Rajtam nem altatásban csinálták, csak helyi érzéstelenítéssel. utána 5napig volt rajtam egy hatalmas kötés, és eléggé fájt alatta. miután levették a kötést, még mindig fájt kicsit, meg pirosas-lilás színe volt, de gyorsan helyrejött. 6hétig nincs sport, 4hétig uszoda, vagy tó/tenger/folyó. műtét után egy hétig nem lehet hajat mosni. [ez volt a legrosszabb.] utána meg fejpántot kell hordani egy ideig, meg fertőtlenítés. egy jó ideig nagyon érzékeny, más helyeken meg teljesen érzéketlen. de hamar gyógyul, és nagyon szép lesz. *.* nekem megváltozott az életem. az egyik legjobb döntésem volt a műtét. :)

2010. aug. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Haveromnak csinálták nemtudom hol, de vas megyében, azt mondta hogy 120 ezer forint volt, és az előttem szóló a többi információt ugyanúgy adta meg mint ahogy volt haveromnak is.
2010. aug. 25. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Dr. Ignácz Zsuzsanna ***** válasza:

Vas megyében a Celldömölki kórházban helyi érzéstelenítésben 120 000 Huf.

Pesten Telki Magánkórházban altatásban 220 000 HUF.

A metszés a fül mögött, nem látható helyen történik, ritkán a fülkagyló elülső felszínén a fül természetes hajlatában, ugyancsak rejtett helyen. A műtét során a fül alakjának kívánt korrekcióját a fülkagyló-porc és esetleg bőr egy részének eltávolításával (pl. elálló fül esetén), illetve szükség szerint a porc újraformálásával (pl. hiányzó görbület képzése), fölötte a bőrseb zárásával és ezen új forma rögzítésével érjük el.


Műtét után a felhelyezett kötéssel helyi érzéstelenítés esetén haza lehet menni, altatás esetén egy éjszakát a klinikán szükséges tölteni. A kötés eltávolítása 7-10 nap múlva esedékes, ekkor történik a varratszedés is. A kötés eltávolítása után még 6 hétig éjszakára a füleket le kell kötni, hidegtől ajánlatos óvni (érzékeny a hőhatásokra). Mindenféle traumától (pl. olyan sportok űzése, melynek során a fülkagylót erőbehatás érheti) óvni kell a fülkagylót 2 hónapig.

2010. aug. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Mikor 15 éves voltam én is ezen gondolkoztam. Nagyon zavart és azt hittem, hogy ezért sokkal több hátrány fog érni a lányoknál. De végül is nem csináltattam meg.

Most 33 vagyok, csinos feleségem van, akit egyáltalán nem zavar. Van két szép kisgyermekünk, akik úgy néz ki nem örökölték tőlem.

2010. aug. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!