Kezdőoldal » Szépség és divat » Plasztikai műtétek » Kellett már levenni anyajegyed...

Kellett már levenni anyajegyedet? Hogy nézett ki (mérete, színe)? Fájt?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 1. 10:14
1 2
 1/12 anonim válasza:
nekem igen 2-is..mind a kettő barna,kiemelkedő volt..és nem fájt a szuri sem..:)és már a heg se látszik az egyiket majdnem 1 éve vették le meg egyet 1,5 éve!! am. 8mm és 2mm ha jól emlékszem
2012. ápr. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 flora08 ***** válasza:
Nekem fél éve szedtek le egyet. Nem fájt, de az érzéstelenítő injekció elég kellemetlen volt, mert a nyakamon volt az anyajegy. Leszedték, összevarrták, 10 napig volt leragasztva. 10 nap után kivették a varratot, és a heg is elég gyorsan begyógyult, szépen megcsinálták, már nem is látszik. 7-8 mm lehetett, így fejből nem tudom pontosan. A színe sötétbarna volt, de semmi elváltozás nem volt rajta, szimmetrikus volt. (Akkor van gond, ha nem teljesen szimmetrikus.) Remélem segítettem.
2012. ápr. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
És ha szimmetrikus akkor miért vették le? A varrat szedés fájt?
2012. ápr. 1. 17:38
 4/12 flora08 ***** válasza:
Tegnapelőtt 15:31-as vagyok. Igazából nem volt muszáj levetetni, én kértem, hogy szedjük le. A fő indok az, hogy óvodában vagyok gyakorlaton és a gyerekek többször majdnem belekaptak ("Az mi a nykadon?" és megérintik) Továbbá, én is belekaptam egyszer véletlenül, úgy, hoyg vérzett is. Úgy gondoltam ezt nem szeretném mégegyszer. A varratszedés is elég kellemetlen volt,ahogy húzódott a bőröm, de semmi különös, nem kell tőle félni, pár perc az egész:)
2012. ápr. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
A legjobb, ha elmész egy anyajegyszűrésre (lehetőleg dermatoszkópiás szűrésre, ez számítógépes szűrés, és sokkal nagyobb fölbontást tud, mintha az orvos csak nagyítóval nézegeti, plusz lefotózzák, és később össze lehet hasonlítani, hogy nőtt-e, van-e változás), és ott az orvos azt is el tudja mondani, hogy melyiket miért, milyen színre, formára, változásra figyelj, és hogy milyen sűrűn kell kontroll a te bőrtípusodnak.
2012. ápr. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

Nekem szedtek már le anyajegyet. Hogy fáj-e függ az anyajegy méretétől. Nekem egy kb. 6,5x1,5cm-es sötétbarna, kitüremkedő anyajegyem volt a hasamon (mell alatti részen) amit úgy vágtak ki, nem lézeres úton távolítottak el 13 éve, mert ha jól tudom, szövettanra csak így tudják elküldeni. Az érzéstelenítés, végülis sok apró tűszúrás, amivel körbeböködik, annyira fáj, mint amennyire egy injekció. Nekem miután elmúlt az érzéstelenítés, eléggé fájt, felülés-állás komoly fájdalmat okozott pár napig, tekintve, hogy elég rendesen össze kellett húzni a bőrőmet, s mivel mélyen vágták ki, a hasizmom is sérült. De a műtét után már egy héttel jól voltam. Varrat 3 hétig volt bent, a varratszedés nem fájt. A hasizmom regenerálódása több idő volt, több hónap kellett, mire a hasizomgyakorlatok nem okoztak semmi fájdalmat. A heg 8 centis, de nem zavar. Egyrészt bőrgyógyászati szempontból is jobb, hogy nincs, másrészt egy heget nem bámulnak meg, míg egy nagy anyajegyet igen.

Nem elriasztásképp írom, csak jó tudni, hogy minél nagyobb az anyajegy, azért annál jobban fáj, ha sebészetileg távolítják el.

2012. ápr. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Egy hete volt a varratszedés.A lengőbordám magasságában volt egy borsó nagyságú anyajegy a ruha állandóan dörzsölte-megváltunk egymástól.Nem fájt a beavatkozás semelyik része sem.
2012. ápr. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Egy fontos dolog: lehet, hogy fáj, és lehet, hogy heg marad utána. De ha időben történik meg, az életedet menti meg.


És egy tanulságos történet: rokonomon volt egy anyajegy, amit a felesége (aki orvos, de más szakorvos, nem bőrgyógyász) furcsának talált. Bőrgyógyász megnézte, azt mondta rendben van, nincs vele teendő, de a felesége csak erősködött. Levették, ment az anyag szövettanra, és kiderült, hogy melanoma volt. Környező anyajegyeket, nyirokcsomókat megvizsgálták, szerencsére nem terjedt tovább, sikerült nagyon korán elkapni.


Szóval, ellenőriztesd gyakran, ne csak egy orvos véleményére hagyatkozz, és dermatoszkópos szűrésre menj, és inkább vegyenek le egyet fölöslegesen, minthogy bent maradjon, és problémákat okozzon.

2012. ápr. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Tündianya válasza:
Nekem kettőt vettek le pár éve. Egyik a melltartó vonalában volt és ezért vették le mielőtt leszakad, mert kilógós volt, bár kicsi. A másik pedig a combomnál volt, amit gyerekkoromban elkapartam és később nagyobb lett, sötét színű, így leszedték. Nem volt egyikkel sem gond. Adtak érzéstelenítőt így nem fájt, utána a varrat húzódott egy kicsit és persze nem volt fájdalommentes pár napig a seb, de túl lehetett élni. :)
2012. ápr. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 ROUGE77 válasza:

a hasamon volt egy fekete közepes méretű anyajegy,az orvos gyanusnak találta és leszedette.kb három éve volt.

Egyáltalán nem fájt érzéstelenitő volt egy kicsit kellemetlen.

De amikor eltávolitotta,én ugy éreztem mintha kellemesen forró vizet spricelnének rám.

Utánna kellemtlen volt mikor gyógyult a heg de nem vészes

A varrat kiszedésekor pedig csak annyit éreztem mint egy darázs csípés..

2012. ápr. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!