Kezdőoldal » Szépség és divat » Plasztikai műtétek » A melltartóban alvás tényleg...

A melltartóban alvás tényleg javít a mell feszességén és formáján? :S

Figyelt kérdés
2009. jún. 27. 16:14
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem biztos, hogy nem. Ha melltartó van rajtad, akkor nem a mell izmai tartják, hanem a melltartó.Így az izmok elgyengülnek
2009. jún. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
79%
abszolút igaza van az előttem szólónak
2009. jún. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
A terhes nőknek ajánlják a melltartóban alvást, hogy ne lógjon majd a mellük.
2009. jún. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
98%

No, aki azt mondja, hogy a mellet a mellizmok tartják, az szépen olvasson el egy biológiakönyvet, vagy figyeljen oda a tanárra!

A mellizmoknak a mell feszességéhez nincs köze. Miért? Mert a mell 90%-ban zsírszövet, a maradék 10%-a úgynevezett "emlőállomány", ami tartalmazza a tejtermelő mirigyeket, stb. A mell zsírszövetét az ún. támasztószalagok "tartják a helyén". Ezek a szalagok a gyakori hízás-fogyás, szoptatás, nagy mell esetén a gravitáció, bizonyos hormonok alacsony szintje, illetve a nem megfelelő sportmelltartóban végzett testmozgás hatására károsodnak, megnyúlnak, így a mell lógni fog. Ezt a folyamatot késleltetni lehet melltartóviseléssel, de megállítani nem.

Az ún. "mellfellvarrás" sem jelent mást, mint hogy a plasztikai sebész a fent említett tartószalagokat "rövidebbre veszi", így azok egy ideig újra feszes melleket kölcsönöznek. Egészen addig, míg a szalagok újra el nem kezdenek nyúlni...

Az alvás közben viselt melltartó jótékony hatását sokat vizsgálták már, de egyértelmű bizonyítékokat nem találtak az éjszakai melltartóviselés és a szalagok nagyobb szakítószilárdsága között. Éjszaka a vízszintes fekvőhelyzet hatására a gravitáció szalagokra gyakorolt hatását ki lehet szűrni, de az, hogy kinek fog "lógni" a melle, csak részben függ ettől a faktortól. Így egyértelmű párhuzamot nem lehet vonni az éjszakai melltartóviselés és a mell feszességének megtartása között.

2009. júl. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

volt már egy ilyen kérdés, és én válaszoltam h igen én melltartóban szoktam aludni, és még egy balett tanár/nő is leoltott h lógni fognak a melleim és ne csodálkozzak.. de végre egy komi, kösszi..:)


18/L

2009. júl. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

de nem kényelmetlen úgy aludni?:O

én meg még dirett nemis viselek itthonra melltartót mert azt hittem h az nbme jóóD:XD

2009. júl. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem kényelmetlen! :) Merevítő nélküli melltartóban alszok végülis ez olyan mint egy topp aminek a mell része ki van varrva csak persze nem a hasamig ér :)
2009. júl. 2. 19:39
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy hallottam, de lehet hogy hülyeség, hogy a melltartóban alvás befolyásolja a mellrák kialakulását, persze rossz értelembe :S

Nem tudom, hogy igaz-e vagy sem, csak hogy nem egészséges...

Ha valakinek nagyon nagy melle van, akkor nyilván kényelmesebb abba aludni, de szerintem nem gáz ha anélkül alszol... Egyszerkétszer persze elmegy, osztálykirándulás, nyaralás, stb. alkalmával, de szerintem nem olyan jó..


Remélem tudtam segíteni:)

2010. júl. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy a topp az persze más, mint a nagyon erős, kosaras meg stb melltartó, de szerintem kényelmesebb anélkül.
2010. júl. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!