Kezdőoldal » Szépség és divat » Plasztikai műtétek » Hasplasztika tb-re. Mit...

Hasplasztika tb-re. Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

107kg voltam,amikor teljesen megváltoztattam az életemet. 1év alatt sikerült lefogynom 54kg-ra. Ezt a súlyt tartom 1,5éve. Mivel a magasságom 163cm jogosult vagyok tb által finanszírozott hasplasztikára. A műtétet Budapesten tudják elvégezni. A hasam csúnyán lóg,ami nagyon zavar és striás is. Csináltatott már valaki ilyet? Mik a tapasztalatai? A Honvédkorház, Szent Imre Korház között választhatok. Melyiket ajánljátok?

22/N


2012. aug. 28. 19:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
54%
nekem is ugyanez a problémám,csak én 102kg-ról 52kg-ra. de ez már 2éve volt...neked nem mondtak erről valamit,hogy van-e valamilyen időtartam ami után nem lehet? mivel én most lettem 18éves,ezért nem is érdeklődtem még komolyabban orvosaknál,hiszen plasztikai műtétet nem szoktak elvégezni 18év alatt. :(
2012. aug. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nincs időtartamhoz kötve. Ha 10éve fogytál le,de jogosult vagy a műtétre akkor is megcsinálják. Dokumentálva van a legnagyobb súlyod?
2012. aug. 28. 23:31
 3/18 Zsazsa92 válasza:
hi.bocsi,de megkérdezhetem,hogy mennyi idő alatt sikerült lefogyni és milyen módszerek alkamazásával..pl:szedtél-e valamit vagy milyen gyakorlatokat csináltál meg miket ettél stb.köszi
2012. aug. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

1év alatt sikerült lefogynom. Kenyeret egyáltalán nem ettem,sem édességet. Reggelire általában 10dkg sonka és 2light kockasajt. Ebédre a főételből szedtem egy keveset. Levest nem ettem,mert nem vagyok odáig érte. Szóval egy kis tányér kb feléig szedtem ételt. Vacsorára,ami ugye 18:00 előtt volt, vagy gyümölcsöt ettem, vagy zöldséget. A reggelim még volt másféle sajtok is és tojás is.

Az elején csak szobabicikliztem,minden nap 1órát. 2hónap után,hetente 3szor tornáztam is itthon dvd-re. 7-8hónap után elkezdtem futni járni és hetente 2szer thai-boxolni,emellett már nem is tornáztam és nem is bicajoztam.

Mikor lefogytam,lassan szoktam vissza a rendes étkezésre,az is tartott kb 2hónapig. 1,5éve tartom a súlyom és futni járok meg thai-boxolni.

Te diétázol most?

2012. aug. 30. 00:59
 5/18 anonim válasza:

szia!

ne haragudj, hogy offolok! de biztos jártasabb vagy a témában mint én. mi az a határ amitől kezdve támogatja a tb ezt a beavatkozást? mitől függ ez? én most készülök a nagy fogyásra.most 2gyerek után 106kg vagyok.171cm.és -40kg az álom.hétfőtöl kezdem azv edzést-diétát személyi edző segitségével az első honapokban.köszi ha válaszolsz:)!

2012. aug. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Szia!

A bmi érték alapján támogatja a tb(hivatalosan OEP), a hasplasztikát. Esetedben ez az érték 36,25. 35feletti bmi értéktől támogatják,szóval pont beleesel. Annyit kell a támogatottsághoz fogyni,hogy 10-el kevesebb legyen a bmi érték. Neked 76kg-re kell a támogatottsághoz lefogynod.

Dokumentálva van a legnagyobb testsúlyod? Esetleg valamelyik kérdésemre nem tudnál választ adni? Melyik korház lenne esetleg jobb,már ha Pesti vagy.

2012. aug. 31. 00:24
 7/18 anonim válasza:

Szia!

Én ugyan ebben a dilemmában vagyok. Én a szent imre mellett döntöttem, már kétszer kértem is időpontot, de egyikre sem tudtam elmenni, mert mindig közbejött vmi. Olvasgattam fórumokat, és jókat írnak erről a kórházról, a másikról még nem hallottam, hogy csinálnának tb-re. Én nem tudom, hogy jogosult vagyok-e, mert a terhességem alatt 100kg lettem, most tartok 73-nál?! Nem értem ezt a számolósdit, hog mennyire kéne lefoggyak a műtéthez?! ezt ki tudod számolni nekem? :-) Amúgy az utolsó válaszolónak üzenném, hogy telefonba nekem annyit mondtak, hogy a terhességi testsúly nem számít, erre nincs tb, azért én bepróbálkozom egy konzultációra, az ingyenes.

2012. aug. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Én beszéltem egy plasztikai sebésszel aki Győrben végez tb-re hasplasztikát és Ő azt mondta, hogy a terhességi súly is számít. Ha megmondod,hogy milyen magas vagy,akkor kiszámolom Neked szívesen :)

A Szent Imréről én is többet hallottam,de a Honvédkorház mellett szól az,hogy nagyobb területet tudnak rendbehozni. Szóval nem csak csípőcsonttól-csípőcsontig.

Te Budapesti vagy?

2012. aug. 31. 19:19
 9/18 anonim válasza:
Szia! Pesti vagyok, igen. De egy ingyen műtétért elmennék Győrbe. :-) 171 cm magas vagyok, a gyerekek előtt 78kg voltam, most 73kg és a terhesség végén 100kg kereken. Az igaz, hogy csak 35-ös bmi érték az, amikor egyáltalán szóba állnak veled, és ebből kell 10bmi-t leadni? Mert akkor sztem meg tudnám beszélni a védőnővel, hogy visszamenőleg írjon még rá 4-5kg-t. :-) Ebbe a műtétbe különben a zsírleszívás plusz bőr kisimítása van, vagy én nem is nagyon értek hozzá, hogy ez hogy működik. Te amúgy jogosult vagy rá? És kértél már konzultációs időpontot. azt meghallgathatod mindkét helyen, és utána is tudsz dönteni nem?!
2012. aug. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Csak a területileg illetékes plasztikai sebészet csinálja meg, ami esetedben Budapest. Szóval Győrben nem fogja Neked megcsinálni. Biztos,mert én is kérdeztem,mert én is Pesthez tartozom.

Csak akkor vagy jogosult a műtétre,ha 35feletti bmi-ről indulsz,és 10 a bmi csökkenés. Ha már 103kg a legnagyobb dokumentált testsúlyod,akkor az 35.22 bmi. Ha meg tudod beszélni a védőnővel,akkor az segítene. És akkor 73kg-val már jogosult lennél a műtétre.

Zsírleszívás nincs a műtétben,szóval fogyni semmit sem fogsz vele. Többféle műtét van,kisebb és nagy is. A felesleges bőrt lehúzzák és levágják. A nagy műtétnél a köldököt is vissza kell varrni. Nekem ilyen műtét kellene.

Én jogosult vagyok,mert a bmi értékem 40volt,most pedig csak 20.

Már voltam orvosnál is. Igazából mindkét korházból te választhatsz orvost. Kb 10van így összesen és az összeshez is elmehetsz konzultálni és ráérsz utána választani. Orvosnál a Győrinél voltam, a magánrendelésén. Ő mondjuk javasolta nekem a comb és felkar plasztikát is,mert ott is nagyon csúnya a bőröm. Ezt is támogatja a tb ilyen nagy fogyásnál. Ő javasolta, hogy tb-sen csináltassam meg, mert amúgy egy vagyon lenne. Nem tudom mi tévő legyek. Jövőhéten kérek időpontot,aztán majd lesz valahogy. Lehet,hogy egybe megcsináltatom az összes plasztikát. De abból sokára gyógyulok fel,aztán így egyetem mellett,nem biztos,hogy a legjobb döntés. Lehet halasztok egy félévet akkor.

Alapból jobb a Szent Imre Korház mint a Honvédkorház? Te valószínüleg többet tudsz Pestiként,mint én :)

2012. aug. 31. 23:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!