Kezdőoldal » Szépség és divat » Plasztikai műtétek » Ebben az esetben mi lenne a...

Ebben az esetben mi lenne a megoldás? Orrplasztika, fogszabályzás? Sürgős!

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok és eléggé összetett problémámra szeretnék végleges megoldást találni.

3-4 éve fogszabályzó volt mindkét fogsoromon, ami nagyon szépen rendbe is rakta a fogaimat ideiglenesen. Előtte eléggé zavaró tényező volt az, hogy a számat nem tudtam rendesen bezárni, de ezt a fogaimra fogtuk, hogy azok nyomják ki biztosan az ajkaimat. A fogszabályzó lekerült, de ugyanúgy nehezen ment a szám normális bezárása. A bölcsességfogaim időközben el kezdtek nőni, amik szépen visszatolták a fogaimat a majdnem eredeti helyzetükbe és a fogorvosom elfelejtett szólni arról, hogy azokat jó lenne eltávolítani... Emellett az orrommal is probléma lehet, valószínűleg orrsövényferdülés (plasztikai sebész mondta az orromról készült fotó alapján), emiatt a légzés nehezen megy orron keresztül. Talán ezek között valamilyen összefüggés lehet.

Szeretnék ezeknek véget vetni, mert az önbizalmamon nagyon sokat dobna, ha ezek megoldódnának, még ha csak évek alatt is!

Kérlek írjatok, segítsetek! Bármilyen tapasztalatot, ötletet, tippet szívesen várok!



2014. aug. 31. 22:51
 1/6 anonim válasza:

Szia! Nekem is orrsövényferdülésem van,szóval tudom miről beszélsz. Kisebb koromban nekem se ártott volna egy fogszabályzó,mivel az első két fogam nagyon zavar..bár szerintem az orr nem befolyásolja a fogakat.Ennek ellenére szerintem mindenképp műttesd meg az orrod,mert ez egészségügyileg is fontos: "- Milyen tünetek hívhatják fel a figyelmet arra, hogy ezzel a problémával állunk szemben?

- Az orrsövényferdüléssel, mint fül-orr-gégészeti problémával akkor érdemes foglalkoznunk, ha zavaró tüneteket okoz. A orrüreget jelentős fokban szűkítő ferdülés akadályozza az orrlégzést, ami például állandó náthát tarthat fenn, illetve a fülkürt szellőzését akadályozva különböző középfül megbetegedéseket okozhat. Mivel gátolja az orrmelléküregek szellőzését, gyakoribbá válhat az arc- és a homloküreg gyulladása. Sokaknál a makacs fejfájás hívja fel a figyelmet az orrsövényferdülésre, amit a nem megfelelő oxigénellátás okoz. Az akadályozott orrlégzés miatt az érintettek legtöbbször szájon át veszik a levegőt, az így kialakult szárazság pedig fokozza a garat, a gége és az alsó légutak fertőzésveszélyét...". Én is már sokat gondolkodtam a műtéten,mert én sem érzem jól magam így(bár főleg képeken látszik nagyon a "ferde orrom"),emellett a fejem is gyakran fáj,és minden télen legalább 3x az ágyat nyomom,a horkolásról meg a középfülgyulladásról nem is beszélve. Mindenesetre olvass utána még a neten,és kérdezd meg az orvos véleményét.Amúgy a kisugárzáson és nem a kinézeten van a nagyobb hangsúly,ha magabiztos vagy az a fiúknak is nagyon vonzó..érezd jól magad a bőrödben,és fogadd el magad,mert a maga módján mindenki gyönyörű!Remélem tudtam segíteni,és sok szerencsét!

2014. aug. 31. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szèpen! A magabiztossàg mellett termèszetesen egèszsègügyi okok miatt is szeretnèm megoldani ezt az egèszet! Horkolàs,nyitott szàjjal alvàs, egèsz èvben allergiàs tünetek jellemeznek, emellett több ember megemlítette màr, hogy orrhangon beszélek!


Aki bàrmit tud mèg segíteni ebben a tèmàban, ìrjon!

2014. szept. 1. 09:35
 3/6 anonim ***** válasza:

Arra ügyelj, hogy ne orr-fül-gégésszel műttesd meg az orrsövényed, mert ők rossz módszerrel csinálják (submucosus septumresectio - levésnek az orrsövényből, amitől az elvékonyodik és csak még jobban behajlik), hanem plasztikai sebésszel, aki jó módszerrel végzi (septoplastica - gyengítés nélkül mobilizálják az orrsövényt, kiegyenesítik és egyenes állapotban besínezik, hogy úgy forrjon össze.


Őt ajánlom, mert ő a legjobb: Dr. Rezek Ödön

2014. szept. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Azt hittem, hogy a plasztikai sebész csak korrigálni tudna az orromon, de akkor akkor így mindenképpen megfogadom a tanácsod, mert a jelenleginél rosszabb orrot már nem nagyon szeretnék! :)


Esetleg akinek tapasztalata lenne még, írjon, szívesen várom a segítségeket!

2014. szept. 2. 20:11
 5/6 anonim válasza:
[link] itt is vannak tapasztalatok a műtéttel kapcsolatosan.
2014. szept. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2014. szept. 8. 07:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!