Kezdőoldal » Szépség és divat » Plasztikai műtétek » Végzett itt valakin hegkorrekc...

Végzett itt valakin hegkorrekciós műtétet Dr. Pataki Gergely? Ha igen milyen eredménnyel?

Figyelt kérdés
2014. nov. 17. 14:02
 1/3 anonim válasza:

Rajtam végzett hegkorrekciós műtétet Pataki doktor úr. Ráadásul a korrekciónak a korrekcióját.


Császárral szültem több, mint két évtizede, függőleges volt a hegem és nem lett túl szép. Köldöktől lefelé kiszélesedett. Zavart, különösen, mikor bikinit vettem fel.


Két évvel ezelőtt úgy döntöttem, hogy megcsináltatom. A hasamon egyébként tökéletes a bőr, nem nyúlt meg, így hasplasztika szóba sem került. Felkerestem a megyeszékhelyem egyik legjobbnak mondott plasztikai sebészét, aki elvállalta és egy könnyű műtétnek tüntette fel előttem a beavatkozást. Azt mondta, hogy ambulánsan végzi és utána hazamehetek.


A műtétet inkább nem írnám le, százszor megbántam, hogy belementem a helyi érzéstelenítésbe, mert minden a szemem előtt zajlott, kis híján elájultam. Mikor befejeződött, kaptam egy szimpla kötést, negyed óráig ültem egy széken, majd hazaengedett. Gyógyszerrel nem látott el, nem mondta, hogy nem ülhetek és nem vezethetek. Mire otthon voltam, már csupa vér volt a kötés.


Egy hét után átkötött, majd egy hónappal később kivette a varratokat. Majd mikor ezt követően kezdett pirosodni és egyre szélesebbé, vörösebbé válni a hegem, próbáltam többször is telefonon keresni, nem hívott vissza, üzenetet küldtem, nem válaszolt. Ettől kezdve nem értem el.


A műtétet júniusban végezték, szeptemberre sokkal rondább, szélesebb lett a heg, mint eredendően volt. Kétségbe estem és elkezdtem a neten plasztikai sebészeket keresni. Így találtam rá Pataki doktor úrra. Kértem tőle egy konzultációs időpontot. Azt gondoltam, hogy egy beszélgetést megér, meglátjuk. Ha nem tűnik bizalomgerjesztőnek, akkor keresek mást. Ő azonban már az első találkozásunk alkalmával is annyira empatikus, figyelmes, emberséges volt velem, hogy nem mentem tovább, nála maradtam.


Arra kért először, hogy legyek még türelemmel, hátha javul a helyzet, a heg még él. Speciális krémet kaptam és vártunk márciusig. Még mindig vérvörös és vastag volt a heg. Ezek után döntöttünk újabb műtétről.


Ez már altatásban történt. Hiszen ekkor már tudtam azt is, hogy nemcsak a heg körüli bőrt kell kivágni, hanem a hasfalamat is érinti a műtét, mivel a heg összenőtt vele. Mintha újra császároztak volna, csak a méhemet hagyták ki. A műtét alatt készült fényképek bizonyítják, hogy korábban olyan fonallal varrtak össze, ami nem szívódik fel.


Mikor felébredtem már rajtam volt a haskötő és Pataki doktor úr állt az ágyamnál. Megkaptam az utasítást, hogy egyáltalán nem ülhetek, mert bevérezhet a heg. Az éppen akkor engem látogató felnőttkorú fiamat megkérte, hogy vigyázzon az édesanyjára, segítsen neki az első hetekben. Antibiotikumot, izomlazítót kaptam még. Haza is már a gyerekem vitt, egyáltalán nem vezethettem, nem is vérzett be a seb.


1,5 hónapig kellett tartanom az üléstilalmat. Csak állhattam és fekhettem állandó haskötőviselés mellett. A haskötőt egyébként 3 hónapig kellett hordanom. Pataki doktor úr elmagyarázta, hogy az utókezelés legalább olyan fontos, mint maga a műtét, ha sikert akarunk elérni.


1,5 hónap után szedte ki a varratokat. Speciális krémet és szilikontapaszt kellett használnom, ami mint egy plusz bőrréteg védi a heget. A kontrollok alkalmával többször is kaptam lézerkezelést, hogy meggyorsítsuk a gyógyulást.


Jelenleg a 10 hónapos, függőleges hegem hajszálvékony, már kifehéredett. Ott ahol a szőrzet nő és más típusú a bőr, még egy kicsit piros. A lényeg, hogy a heg nem nőtt össze a hasfalammal, nem húzódott be. Ha végigsimítom a kezemmel a hasam, nem lehet érezni, hogy heg van rajta, teljesen sima felszínű.


Elégedett vagyok az eredménnyel. Pataki doktor urat meleg szívvel ajánlom mindenkinek.

2015. jan. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Ági0813 válasza:

Én az arcomon lévő két anyajegy eltávolítása miatt fordultam Pataki doktor úrhoz, és nagyon örülök, hogy Őt és magánklinikáját kerestem fel. Korábban a testemen távolítottak el anyajegyeket SZTK-ban, így az arcomon nem szerettem volna ahhoz hasonló hegeket.

3 hónappal a kimetszés után azt kell mondanom, hogy sokkal szebb lett az eredmény, mint amire számítottam. A hegek hajszálvékonyak, szabad szemmel csak közvetlen közelről láthatóak, nagyon szépen gyógyultak és szabályosak. A hegek hosszúsága pedig rövidebb, mint amit vártam. Az arcomat végigsimítva, tapintásra is alig érzékelhetőek. Nem voltak gyulladtak, és hamar kifehéredtek.

A műtét és az azt követő kontrollvizsgálatok alatt csak szakértelmet, figyelmességet kaptam, pedig "aprócska" problémákkal fordultam a Prémium Plasztika Sebészethez.

Maximálisan elégedett vagyok az eredménnyel, mindenkinek, aki heggel járó beavatkozásra készül, ajánlani tudom.

2015. febr. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Rajtam végzett ilyen műtétet. A bokámat több alkalommal műtötték, ezért nagy heg alakult ki rajta. A gyógytorna hatására a heg szétnyílt, és nem is akart begyógyulni. Doktor úr többféle kezeléssel segítette a seb begyógyulását, és ezt követően saját zsírral töltötte fel a heg alatti területet. A műtét sikeres volt.


A kezelések során minden alkalommal részletes tájékoztatást kaptam, doktor úr a kérdéseimre válaszolt. A műtétet követően is több alkalommal ellenőrizte a heg állapotát.


Maximálisan tudom ajánlani mindenkinek!

2015. febr. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!