Kezdőoldal » Szépség és divat » Plasztikai műtétek » Mennyire marad heg anyajegy...

Mennyire marad heg anyajegy eltávolításnál, ha plasztikai sebésszel csináltatom?

Figyelt kérdés

Az oldalamon kb. 0,7 cm-es kidudorodó feketés anyajegy van.

Dr. Pukancsik János plasztikai sebészről sok jót hallottam, és az lenne a kérdésem, hogy aki már szedetett le hasonló méretű anyajegyet plasztikai sebésszel, mennyire maradt heg utána?


Sima sebész által eltávolítottat láttam már, csúnya 3 öltéses heg maradt utána még egy évvel is.


Van rá esély, hogy meg tudják úgy csinálni, hogy csak minimális nyom maradjon utána?



2015. febr. 23. 18:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez bőrtől is függ, sajnos törzsön akkor is nyoma maradhat, ha nagyon ügyesen csinálják. Pláne, ha esetleg keloidos lesz a heg. De nem ez fog elrondítani, amúgy sem annyira látható helyen van, szóval nincs ok aggodalomra. :)
2015. febr. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ!

A keloidos mit jelent pontosan?

Igen normál esetben nem látszik, de szeretek napozni, strandolni nyáron és ennél feltűnőbb helyen nem lehetne :). Az anyajegyek nem zavarnak ezekkel nőttem fel, de két csúnya vágás azért nem lenne kellemes látvány :(.

2015. febr. 23. 20:05
 3/7 anonim ***** válasza:

A keloidot a köznyelvben vadhúsnak nevezik.


Mást nem nagyon tudok hozzátenni, de engem is érdekelne, mert én az arcomról szeretnék egyet eltávolíttatni, ami ugyan nem ronda, de nem bánnám, ha nem lenne ott. Vékony heget még el is viselnék, jobban, mint egy anyajegyet mivel ettől eltekintve makulátlan az arcom...


Gondolom az "állami" anyajegy-eltávolításnál az esztétikum nem érdekel senkit, csak legyen összevarrva. A férjemnek a kezén volt szükség három öltéses vágásra, hát az ahogy két évvel később is kinéz...

2015. febr. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Nekem 12 éve kellett egy köröm nagyságút leoperálni. Szép nagy talpa is volt a kis nyavajásnak ezért eléggé hosszú lett a vágás :) Mikor kiszedték a varratot nagyon vékony volt, mint egy hajlati redô idôvel viszont ahogy gyógyult 2-3 hónap után egy picit vastagabb lett (gondolom ahogy a testem kipótolta a kiányos bôrt). Szeretem a strandon néha mutogatni, némelyik embernek messzirôl fel se tûnik. Mivel hason van ritkábban éri fény, de ha kissé barnul hasonló lesz a környezethez. Akarsz látni róla egy képet? Írj privátba és adj egy csímet, amire üldhetem :) Szerintem jó lett, örültem is amikor leszedték a mûtét meg egy élmény volt. Tb-s mûtét volt egy jó sebésszel, akit magam választhattam ki (mondjuk akkor 11 voltam, de a bôrgyógyász mindent elmondott és a szüleim is beleegyeztek). Nem bántam meg és néha családon belül is kérik, hogy hagy nézzék már meg :) Van egy heg a testvérem lábán is ô egy törött üvegbe szaladt még régen, de neki elég csúnyán rakták össze, pedig nem nagy vágásról volt szô és még kifelé is forrt neki.
2015. márc. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A plasztikai sebész is heggel műt, de sokkal szebbel, mint esetleg más orvos, hiszen más a varrási technika (plasztikai öltés).

Nekem Dr. Pór Ferenc szedett le több kisebb- nagyobb anyajegyet, és nagyon szépek lettek!

Persze elmondta azt is, hogy mire, hogyan kell vigyáznom, hiszen a bőr másképp viselkedik pl. a háton, mint a hason, a nyakon, stb.

2015. márc. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Megint én :) Nekem úgy 1cm volt, vagy több még egy tolómérővel meg is mérték előtte meg még fotózták is :) akkor láttam életemben először digitális gépet. Minden nap nézegetem :) van amikor mosolyognom kell :):) az enyém ha jól számoltam a pontocskákat 5 öltéses és valóban szépen az egyik hajlatban csücsül felállva meg egy vonalban van a hasi felszínnel. Olyan orvost válassz, akinek minimum 20-25 éves tapasztalata van és sokan emlegetik. Nekem még a szöget is szépen megcsinálta és tényleg azon a területen mindent érzek most már mióta nem irritálódik (napi szinten kiserkent kissé). Nekem a műtét óta súlygyarapodásom se volt tartom a 60 körülit (van mikor alatta, vagy felette vagyok) így nem változott csak attól félek, ha terhes maradok hogyan fog szétnyúlni, de mindegy, ha nagyon csúnya lesz elmegyek még egyszer, ha már nem akarok több gyereket :)
2015. márc. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válszokat!

A nyarat még megvárom, de ősszel én is leszedetem. Ami nincs ott azzal már baj nem lehet :).

Amiatt viszont aggódok, hogy terhesség alatt megnyúlhat majd a heg, mert nekem kettő is van hasam mellett a két oldalamon :(.

2015. márc. 23. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!