Kezdőoldal » Szépség és divat » Plasztikai műtétek » Plasztikázott mell után lehet...

Plasztikázott mell után lehet szoptatni? Ill feszes marad?

Figyelt kérdés
25 éves, még nem szült lány vagyok. Sajnos a melleim, a genetikámnak köszönhetően úgy néznek ki, mint egy 50 éves 2 gyermekes anyukáé. Soha nem volt szép feszes, soha nem élvezhettem a "feszes tinédzser ciciket" Strandon is rejtegetem s ami a legdurvább a férjem elől is. A férjemmel kb 3 év múlva tervezzük a gyermekvállalást, maximum 1et. Beszélgettünk a mellplasztikáról és mondta, hogy felőle megműthetem,mert látja, hogy engem nagyon zavar ez. Elsősorban olyanok válaszát várom,akik megcsináltatták és túl vannak a szoptatáson.
2015. aug. 1. 16:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Erre szerintem csak az orvos tudna válaszolni, mert többféleképpen is be lehet rakatni az implantátumot. Másrészt ha most megcsináltatod és úgy hogy tudsz még szoptatni is, idővel akkor is ki kell cserélni. Ez nem olyan, hogy egyszer meg van csinálva és utána soha többet nem kell vele foglalkozni. Sőt, még többet is kell vele foglalkozni mintha nem lenne.

Alapból műtét előtti vizsgálatok(köztük mammográfia, a te esetedben ez valószínüleg csak egy ultrahang lesz mert nagyon fiatal vagy, és ha kész a műtét akkor célszerű időről időre MR-re is menni, mert csak ez az egy módszer látja az implantátum elhelyezkedését és a környezetét.)

2015. aug. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Csak mivel lóg is, így tuti hogy nem elég az implantátum, fel is kell varratnom. A fájdalomtól nem félek, meg a hegektől sem,mert inkább legyen heg rajta,mint lógjon, csak hát ma szoptatás... :S
2015. aug. 1. 16:44
 3/11 A kérdező kommentje:
És köszönöm a választ :)
2015. aug. 1. 16:45
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Plasztikázás után nem lehet szoptatni, mert hogy behelyezzék az implantátumot, elvágják a tejcsatornákat.
2015. aug. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy implantátum behelyezés során nem vágják el a tejcsatornákat, akkor eleve nem végeznék el a sebészek nem szült fiatal lányokon a műtétet.
2015. aug. 1. 17:28
 6/11 anonim ***** válasza:
Én pedig így hallottam, nem tudom, akkor mi lehet az igaz. :(
2015. aug. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Természetesen lehet szoptatni és épp ezért az orvos ennek alapján műt majd meg, nem mindegy, hogy ugye mirigy alá vagy izom alá teszik az impliket :)
2015. aug. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
2015. aug. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Több barátnőm és rokonom műttette meg a mellét gyerekvállalás előtt, főleg mivel manapság a gyerekvállalás egyre későbbre tolódik és pl. felemás mellel nem lett volna kedvük várakozni 18 éves koruk után még akár 10 évet is, hogy "majd a gyerek után". Szoptatni is tudtak rendesen, utána se volt baj a mellükkel. Szerintem jobb is előbb túl lenni rajta, fájdalmas műtét utána ha felültetnek az ágyban, akkor kb. úgy is maradsz, szóval a gyerek után évekig nem tudnád megcsináltatni, vagy csak akkor, ha utána hetekig lenne melletted valaki, aki foglalkozik a gyerekkel, mert te biztos nem fogod emelgetni meg stb.
2015. aug. 9. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Implantátum behelyezés után is lehet szoptatni!!! Nem tudom, honnan ez a hülyeség, hogy nem lehet- ott más probléma is lehetett, ha nem tud szoptatni, vagy az orvos elcseszett valamit! És szoptattam, semmi bajom nem volt soha emiatt! Természetesen szülés és szoptatás után is meglóghat a mell, hiszen a gravitációt megállítani nem lehet- nekem is kellett egy kis felvarrás, de csodaszép lett, és teljesen természetes a formája!

Javaslom, hogy menj el egy JÓ plasztikai sebészhez, aki mindenről részletesen tájékoztat!

Üdv!

2015. szept. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!