Botox vagy Hyaluron?

Figyelt kérdés

Aki járatos a témában, esetleg próbálta is, az adna tanácsot, hogy melyiket érdemes megcsináltatni?

31 éves vagyok, a szarkalábaimat, és a szám fölötti cigiráncokat szeretném eltüntetni, mert nagyon zavar. Egyenlőre még nem mélyek, de sajnos már látszanak :(



2016. márc. 30. 10:59
 1/8 Nyugodt Teknos válasza:
32%
Úgy a szép ha látszik
2016. márc. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

szia..

a hyarulon ketszer annyiba kerül, és hamar felszivódik kb 3 hónap..persze ennel többet mondanak, de nem tart sokaig.

A botox valamennyivel olcsóbb.elönye az ha jarsz folyamatosan, 3-4 havonta ,tovább tart a hatóanyag..tehat ha mesz 2 szer, ha harmadjara mész az már tarthat 6 hónapig is.legalabbis nekem igy volt.

azt viszont jól nezd meg h kihez mész!mert nagyon sok a kontár!ha kell két orvost tudok priviben adni.Bp.

2016. márc. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
de van meg a mezoterapia, arról nem tudom hallottal -e, az is jó valamelyest, az 20-25 körül van egy kezeles, abban hyarulon van felhigitva,az is megdobja az arcot.mert azert elég fiatal vagy, minel kesöbb kell elkezdeni a botoxot is..
2016. márc. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki ráncosodik idővel, ez a normális, el kéne fogadni ahelyett hogy botoxal teszed tönkre az arcod. Javítani meg lehet rajta megfelelő hidratálással, krémekkel masszírozással és dermarollerrel is.
2016. márc. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget! :)


Mezoterápiáról még nem hallottam. Az meddig tart? Azt is orvos csinálja?


A botoxról még azt hallottam, hogy van ráncmegelőző hatása is, mert egy idő után már nem használod olyan szinten az izmokat, változik a mimikád, így lassabban alakulnak ki a mimikai mély ráncok. Ezért gondoltam, hogy azt esetleg már elkezdhetném.

Még azt szeretném kérdezni, hogy az milyen mikor elmúlik a hatása? Azonnal, látványosan "visszaöregszel"? Vagy ezt hogyan kell elképzelni?


Vidéki vagyok, Győrben csináltatnám.

2016. márc. 30. 12:18
 6/8 anonim ***** válasza:

Attól függ: a szarkalábakra a botox, a "cigiráncokra" a hyaluronsav való, de ezt egy jó plasztikai sebész úgyis elmondja! Az anyag tartóssága függ az anyag márkájától, illetve a te anyagcserédtől. A jó hyaluronsav (pl. Teosyal) hatása 8-14 hónap, a botoxé 6-8 hónap. Pláne függ a beadott anyag mennyiségétől is!

A mezoterápia nem tartós, hatása ideiglenes, és inkább a bőr texturáját javítja, nem ráncfeltöltő eljárás.

Hajrá! :)

2016. márc. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Nekem volt már mindkettő (szarkalábakra). Mindkettő mást csinál és a leghatékonyabb ha mindkettőt együtt csinálod.


1) A botox lebénítja az izmokat, így a mimikai ráncokat megszünteti. Hosszú távon (itt mondjuk 5 évre gondolok minimum ha FOLYAMATOSAN csinálod és nem engeded hogy visszatérjen a mimikád) kinevelheti belőled a rossz mimikát és akkor nem is igazán leszel képes olyan arcmimikára, ami a ráncokat okozza. Nekem úgy 6-7 hónapig tart.


2) A hyaluronsav feltölti a ráncokat. Tehát befecskendezik a bőröd alá és ott marad. Én a perfektha nevű szert kaptam és kb 6 hónapig tartott. Ennek is vann hosszú távú előnye ha folyamatosan csinálod, mégpedig növeli a bőr saját kollagén termelését, így idővel egyre és egyre kevesebb töltőanyagot fogsz igényelni.


A botox 50 ezer forint, a a hyaluronsav 90 ezer forint per alkalom. (Legalábbis nekem ennyi szokott lenni.)


DE! A leghatékonyabb módja a ráncok megelőzésére (és egyben a legolcsóbb) a mindennapos fényvédő használata egy UVA+UVB minimum SPF 30 fényvédővel. Az év minden napján, beleértve a telet, mert a ráncokat okozó UVA sugárzás télen is ugyanúgy jelen van.


A szád körüli ráncokra lézeres kezelést ajánlanák elsősorban.

2016. ápr. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat! Végül arra jutottam, hogy először megpróbálok erősebb c vitaminos és retinolos szérumokat, hátha még segítene. Hámlasztani nem tudok, mert a bőröm nem engedi. Profi bőrápolási rutinom van, kenem a fényvédőt is, mint a kisangyal, de elég rezisztens a bőröm, emellett érzékeny, hófehér, fényérzékeny, korpás szeborrheás, kezdődő rosaceával. Vékony, és ráncosodásra hajlamos is. Innen szép nyerni :) Adok egy évet, és ha nem használ se a retinol, se a c vitamin, akkor irány a plasztikai sebészet. Annyi pénzt elköltöttem már kozmetikumokra, hogy ahhoz képest nem is olyan sok a kezelés ára.

Ja, és a cigit is lerakom, és valahogy megpróbálok kevésbé mimikázni.

2016. ápr. 6. 00:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!