Kezdőoldal » Szépség és divat » Plasztikai műtétek » Milyen tapasztalataitok...

Milyen tapasztalataitok vannak orrműtéttel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Legfőképpen plasztikai és orrsövényferdülés műtétre gondolok (van másmilyen?). 16 vagyok és annyira orrsövényferülésem van, hogy nem kapok rendesen levegőt, és ha félrehúzom az arcom, érzem, milyen lenne anélkül, és megdöbbent. Viszont ha már műtét, plasztikai műtéttel együtt csinálnám. Ez nem holmi tini fellángolás, a szüleim nem rajonganak az ötletért, viszont ők is úgy gondolják, hogy nem túl szép (egy szülő azért nyilván nem mondd a semmiért ilyet). Még várnék vele, de nem tudom meddig. Mindenféle tapasztalatra kíváncsi lennék, hogy reagáltak, mennyire tetszik, mennyire fájt a beavatkozás, utána két héttel és hónapokkal később. Meg amit még lehet róla mondani.

2016. jún. 22. 22:55
 1/3 anonim válasza:
100%

Kb. fél éve nem kaptam rendesen levegőt az orromon keresztül...


Pár napja a Péterfy kórházban voltam orrsövény műtéten. A műtét nem altatásban, hanem bódításban zajlott, ez azt jelentette, hogy a műtét előtt kb. fél órával fenékbe kaptam egy injekciót, amitől picit álmos lettem. Ezt követően betoltak, és több szurit is kaptam az orromba. Innentől kezdve semmi sem fájt szerencsére, egyedül az volt kellemetlen, hogy hallottam a "hangokat", azaz a recsegést-ropogást. Egyszer szisszentem picit, akkor rögtön kaptam még egy kis injekciót az adott részre. Kb. 45 perc alatt meg is voltak velem. 4-4 gézszálat nyomtak be mindkét oldalra, plusz egy parittyakötést is kaptam. Este nem sokat aludtam, amit igen, azt is végig horkoltam :) Másnap kivették a gézcsíkokat, na, ott folyt a könnyem rendesen :D Ezen kívül minden nővér és orvos nagyon kedves és segítőkész volt, csak ajánlani tudom az osztályt mindenkinek.

2016. jún. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Szóval akkor igazából csak az injekció fáj, meg az, ha kiveszik a gézt? És most milyen, jobban kapsz levegőt?
2016. jún. 26. 17:02
 3/3 anonim válasza:
Igen, ennél több fájdalmam nemigen volt azóta sem :) Most már sokkal jobb a levegővétel is, de azért még el kell telnie 3-4 hétnek, hogy a végleges állapot meglegyen (pl. most még picit folyik az orrom). Szerintem érdemes belevágni! :)
2016. jún. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!