Kezdőoldal » Szépség és divat » Plasztikai műtétek » Anyajegy levetetés következmén...

Anyajegy levetetés következményei? Milyen lesz a végeredmény?

Figyelt kérdés
Tehát ha beülnék egy ilyen műtétre, akkor a végeredmény milyen lenne? Begyógyulna biztosan a seb? Esetleg akinek vannak tapasztalatai elmesélhetnétek, milyen volt, fájt-e és hogy utána mennyi ideig kellett a kötést hordani?

2016. nov. 27. 14:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem látszik a nyoma, egy kicsit világosabb folt maradt. Kb annyira feltűnő mint egy oltási heg, csak a felülete kifelé domborodik.


A műtét nem nagy szám. Éber állapotban végzik. Besétálsz, szabaddá teszed azt a felületet ahol van, érzéstelenítik a területet majd szépen kivágják, összevarrják, kötözik és mehetsz haza. Egyedül az injekció okoz némi fájdalmat.

Arra már nem emlékszem meddig volt fent a kötés.

2016. nov. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem eddig két anyajegy levételem volt, az elsőnél 7, a másodiknál 19 éves voltam. Az elsőnél az arcomról szedtek le egy nagy anyajegyet, azt plasztikai sebész csinálta, magánklinikán. Sokra nem emlékszem, az érzéstelenítés ott borzalmasan fájt, na de egy kisgyerek nehezebben tűri a fájdalmat, az arc meg amúgy is tele van érzőidegekkel... Ma már biztos jobban tűrném, akkor azért necces volt. Hosszabb volt a műtét, na de jó munkához idő kell! Az utókezelésre nem emlékszem, sokáig nem érhette napfény, és kenni kellett Contractubexszel (asszem ez a neve), hogy szebben/gyorsabban gyógyuljon a heg. Alig látszik a helye, pedig legalább 7 cm hosszú vágás maradt a helyén. Ha rásminkelek, akkor meg egyáltaln nem látszik. Nagyon jó munkát végzett a doki, sajnos tudtommal most már Svájcban gazdagítja a kiváló sebészek sorát.

A másodikat sztk-ban csináltattam, a combomon (a bikinivonalhoz közel) volt egy nem túl nagy, de csúnya, kitüremkedő anyajegy. Kb. 10 perc lehetett a levétel, nem fájt egyáltalán (az érzéstelenítés se volt annyira rossz, kis tűsúrás, aztán semmi, rögtön hatott az érzéstelenítő). Asszem két hét telt el a műtét és a varratszedés között, a műtét után 3 napig nem érhette víz a sebet, aztán lehetett rendesen fürdeni, de úgy, hogy ne ázzon el a seb. Fürdés után sebfertőtlenítés betadinnal és kötés(tapasz)csere. Varratszedés után még egy napig tapaszoltam, utána már csak vigyáztam rá. Aránylag hamar begyógyult, a helye látszik, de nem vészes. Vigyázni kell, hogy ne nagyon húzódjon a seb (én akkor tartózkodtam a sporttól, de nekem ugye eléggé "nyúlós" területen volt), mert akkor csúnyábban gyógyul.


A fájdalom, a gyógyulás sebessége és minősége függ a területtől, amúgy persze, mindenképp begyógyul. Nem nagy dolog, abszolút túlélhető. Volt már nagyobb műtétem, annak jobban meglátszik a helye, egy anyajegy műtét gyakori, nem túl feltűnő heggel jár. Szükség/igény esetén mindenképp megéri.

2016. nov. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem is vilagosabb folt maradt a helyen, mint az elsonek. Ha jol emlemszem, 7 darabot szedettem le egyszerre :D, a zsibbaszto injekcio volt a legkellemetlenebb, na meg az alvas az elso ejszakan, nehez volt olyan pkziciot talalni, amelyikben egyik seb sem huzodott. :D Ha jol emlekszem, melegen ajanlottak, hogy egy hetig ne erje oket viz, de volt par nagyobb seb ami csunyan befertozodhetett volna.
2016. nov. 28. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszaitokat! Én az arcomról szeretnék kettőt levetetni, és nagyon féltem hogy nyoma marad. 15 éves vagyok és nyárra tervezem, amikor lesz bő 3 hónap hogy vigyázzak és begyógyuljon a seb. Nagyon nagyon féltek tőle, hogy hova menjek ahol biztosan nem fuserálják el az arcom és tényleg nem marad helye... ismertek Magyarországon megbízható ilyen orvosokat (tapasztalat alapján is akár) ?
2016. nov. 28. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!