Kezdőoldal » Szépség és divat » Plasztikai műtétek » Mellmütetem lesz, de az anyam...

Mellmütetem lesz, de az anyam ellenzi, ha azt hazudom, csak felvarrattam, meg fogja tudni, hogy hazudtam?

Figyelt kérdés
Az anyam fog tudni segiteni felepülni a mellmütetem utan,de nem merem neki elmondani,mert nem menne bele.FElnött vagyok mar, de sajnos nem tudom meggyözni arrol, hogy ez nem jelent a mai viagban mar problemat, es nem lesz semmi bajom.Ezert arra gondoltam, hogy azt mondom neki, csak felvarratom.Nyilvan kis meretet rakok majd be.
2019. febr. 28. 09:36
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
23%
bocs de ez nagyon gaz... nekem is megvan csinalva a mellem de eszembe nem jutott volna anyammal zuhanyoztatni meg apoltatni magam... pasim segitett a furdesben, anyamnak csak utolag mondtam el es egyaltalan nem akadt ki, csak feltett, hogy minden jol ment-e... az elso heten meg gondolom marhara nem lesz kedved hallgatni hogy “bezzeg en megmondtam” “minek kellett ez neked... egy vagyon volt” “megerdemled, hogy faj” mert tuti ezt fogod hallgatni. kerj meg inkabb egy baratodat, vagy ha ennyi penzed van par napra egy apolot meg azis jobb mint a fajdalmak kozt hallgatni a b***szogatast. amugy meg tuti, hogy latszani fog mert frissen akarmilyen kicsi az implantatum is latszanak a korvonalai, ha izom alatt van ha nem. az en melleim kb a nyakamba voltak ugy neztem ki melltarto nelkul is mint akin pushup melltarto van, ez az allapot persze hetek alatt elmulik es beall a helyere. raadasul leszoritopantot is szoktak ilyenkor hordani. ha meg ne adj isten valami komplikacio van akkor meg adod ala a lovat... ha meg annyira berag, hogy nem segit na akkor leszel igazan nagy bajban ott maradsz kiszolgaltatottan...
2019. febr. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
34%

Mások nevében nem beszélhetek, de én például azért nem akarnék szilikont, mert azzal együtt jár legalább egy újabb műtét is 10-15 év múlva. Aztán ha akkor is megtartod/újat kapsz stb. akkor egy újabb megint 10-15 év... Szóval nincs vége egy műtéttel. Honnan tudod, hogy minden alkalommal lesz rá másfél milliód, és lehetőséged (pl. olyan munkahelyed, ahol kímélheted magad vagy kimaradhatsz hetekre, akár hónapokra, mindig lesz segítséged a lábadozás alatt), hogy ezt vállald?

Na, egy celebnek mindezzel nincs gondja. Plusz megkapja a legjobb plasztikai sebészt, aki egy híres embernek méginkább odateszi magát, hiszen ez a legnagyobb reklám neki. Tehát még az se nagyon fenyegeti őket, hogy elrontanák a műtétet. Márpedig átlag emberektől rengeteg olyan történetet lehet olvasni, hogy hány műtéttel hozták helyre azt az elrontott egyet. Ezért volt rossz példa celebeket felsorolni.

2019. febr. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
21 es!!bocs nincs pasim!!!!!!
2019. febr. 28. 19:16
 24/26 A kérdező kommentje:
Utolso Miert irsz Olyan helyre amirol fogalmad sincs??soha nem kell kicserelni..hu de idegesito ez
2019. febr. 28. 21:16
 25/26 2*Sü ***** válasza:

> Kedves 18 as valaszolo!nem az a lenyeg hogy celebek hanem az hogy nem lett semmi bajuk tole!mi koze a celebsegnek konyorgom az egezseghez?


Elnézést, de te hoztad fel őket példának…


> erre a valasz azok celebek ES????


Azért némi köze csak van, ha pont celebeket hoztál fel. Nem a szomszédot, nem a munkatársadat, nem egy írót, egy tudóst, egy politikust, hanem celebeket. No igen, mert a szomszéd és a munkatársad jó eséllyel nem esett át ilyen műtéten. Az író, a tudós, vagy a politikus meg nem veri nagy dobra. A celebekről meg pontosan tudjuk, hogy kinek milyen plasztikai műtétje volt. De miért tudjuk? Miért kürtöli világgá egy celeb, hogy ő átesett egy ilyen műtéten? Hát mer ettől marad hírben, kvázi ezzel keresi a pénzét, ezért ő lehet akkor is el fog végeztetni egy plasztikai műtétet, ha amúgy nem szorulna rá. Vagy szerinted Sarka Kata 2007-ben olyan baromi nagyon rászorult arra, hogy szilikon melleket csináltasson? Hiszen előtte is modellként dolgozott… Meg azért is tudjuk az összes celebről, hogy mikor milyen plasztikai műtéten estek át, mert a médiának is ebből van haszna, a hirdetőkön keresztül. Mi a hasznuk? Egy újabb kuncsaft egy klinikán, egy újabb eladott fogyókúrás termék, egy újabb megvett magazin, meg egy kevésbé öntudatos és kellő önértékeléssel kevésbé rendelkező személynek sokkal könnyebb eladni bármit, ami a megváltás ígéretét adja, legyen szó fogyókúrás termékről, kozmetikai termékről, joghurtról, csokoládéról, akármiről. Mert a döntés nem racionálisan születik, hanem érzelmi alapon. A bulvárnak meg pont ez a célja, hogy lehetőleg kikezdje az önértékelésedet, leginkább úgy, hogy egy talmi képet fest le valóságnak.


Elnézést, de nekem van olyan sejtésem, hogy pont ez a celebvilág rajzolta kép az, amihez méred magad, és pont ez a cél, és ennek a célnak nem te vagy a nyertese, sőt… De ha mégsem így van, akkor tévedtem, és semmi okod nem lenne arra, hogy felháborodj. Nem inged, hát nem veszed magadra. Vagy egyetértően leírsz pár gondolatot, vagy ellenvéleményt, de a halmozott kérdőjelek és felkiáltójelek valahogy csak azt erősítik bennem, hogy itt érzelmi, és nem racionális hozzáállásról van szó, és hogy ez az érzelmi megközelítés nem teljesen manipulálatlan.


~ ~ ~


Igen, az említett celebeknek nem lett bajuk… Még… Illetve a legtöbbnek nem lett baja. Azért az általad hozott példákból egy ellenpélda, amit hirtelen megtaláltam a Google-n: [link] De kétségtelen, hogy mint minden műtétnek ennek is vannak kockázatai, a fertőzéstől, a gyógyszerallergián át az ilyen-olyan komplikációkig. Nem akarom felnagyítani a dolgot, ezen meglehetősen ritkán jelentkeznek, de te számba vetted, hogy ugyan ritkán, de előfordulhat ilyen következmény, és ezzel együtt vállalod a dolgot? Vagy erről inkább nem akarsz tudomást venni? A szilikon implantátumnak vannak pluszban rövid- és hosszútávú következményei is. Nyilván a felsorolt celebek közül egyik sem 50 éves, így nem nagyon tudnak beszámolni 20-30 év távlatából felmerülő problémákról. Pl. egy átlagos szilikon implantátum élettartama 16 év. Nyilván ez további műtétekhez vezet, amik újfent behozzák a műtéteknél általában fellépő kockázatokat. Ha meg idő előtt megsérül az implantátum, vagy elcsúszik, abból is fakadhatnak problémák. A mammográfia vizsgálatoknál is okozhat problémát, ritkán ugyan, de az is kockázata a dolognak, hogy esetleg egy emlőrákot későn diagnosztizálnak. Nem tudjuk ez hány nőt érinthet, de nyilván fiatal celebek nem nagyon fognak ilyen esetekről beszámolni, mikor meg szembesülnek vele, már senki nem ismeri őket.


Most tényleg nem akarom azt a látszatot kelteni, hogy az életeddel játszol, ezek azért viszonylag ritkán felmerülő problémák, de nem is elhanyagolhatóak. Ezen mit sem változtat, hogy hány egyedi példát hozol fel, statisztikailag ezek még attól létező kockázatok. Ha ezeket pontosan ismered, elgondolkodtál ezen is, és ennek ellenére mégis a műtét mellett döntesz, akkor oké. Ha viszont ezekről nem vettél tudomást, ezt, mint súly nem rakod fel a mérlegre a döntés meghozatalakor, az baj. Főleg akkor baj, ha ezek ténylegesen be is következnek, mert egy újabb megbánt döntés lesz, ami tovább rombolja az önbecsülésed, ami sebezhetőbbé, és manipulálhatóbbá tesz a média által nyújtott hamis megváltásokhoz való fordulásban.


~ ~ ~


De nem ez az, amitől tartanék. Én attól tartok, az egészben a boldogságot keresed. De nem leszel boldogabb. Igen, az első hónapban talán, meg még talán fél évig lesz érzelmi utóhatása, de utána megszokott lesz, és rájössz, hogy nem lettél boldogabb. Egy időben ismertem egy 25 év körüli srácot. Koraszülötten jött a világra, és mindenféle problémái voltak. Sánta volt, nagyon nehezen beszélt, úgy látványosan testi rendellenességei voltak. Mentálisan rendben volt, nem volt egy zseni, de nem volt értelmi fogyatékos sem. Akkortájt azon gondolkodtam el, hogy itt ez a srác. Mindenféle gyógyíthatatlan testi elvátozással, egy csomó egészségügyi problémával. És mégis van egy barátnője, akivel két éve együtt van, és a lány egy jó csaj volt, teljesen egészséges. Akkortájt ez a srác messze boldogabbnak tűnt, mint amilyen boldognak én éreztem magam. Hogy a fenébe? Százszor jobb helyzetben vagyok, mint ő. No de ha ez a srác egy boldog és teljes életet élt, akkor biztos, hogy neked a legnagyobb problémád a melled alakjában van? Biztos, hogy ez az a dolog, amin a legfontosabb változtatni? Biztos, hogy ez a műtét az a dolog, amitől sokkal jobban fogod érezni magad a bőrödben? Fene tudja, nyilván nem ismerlek, de valahol az a sejtésem, hogy a válasz erre egy nem lenne objektíven nézve.


Mert oké, eddig az egyik irányból „szurkáltalak”. (Bocs, ha ez kellemetlen, de nyilván ha megosztottad velünk a helyzetedet, akkor kicsit felelősségünk is böködni.) Abból az oldalból, hogy vajon a negatívumokat, a kockázatokat megfelelő súllyal tetted-e fel a mérlegre, egyáltalán feltettél-e a mérlegre minden szükséges súlyt. De most a másik irányból is piszkálódnék, vajon a műtét pozitívumait is megfelelő súllyal, és nem túlsúllyal tetted a mérlegre?

2019. febr. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Ha felnőtt vagy akkor miért számít ennyire anyukád véleménye? Ő fizeti vagy mi? Ha nem akkor nem mindegy? Ha tetoválást szeretnél mondjuk akkor is ennyire számítana a véleménye? Én 19 évesen csináltattam meg a melleimet, mellkisebbítésem és mellfelvarrásom is volt egyben.Már a hátam is fáj a melleim súlya miatt.Akkor anya segített kifizetni a műtétet, ő sem értett vele egyet, de mivel én nagyon szégyelltem a melleimet és egészségügyi gondom is volt emiatt így megértette hogy nekem ez fontos. Nem akartam szilikont, egyrészről mert sokkal drágább mint a mellkisebbítés, másrészről a természetes implantátumú mell vonzóbb és szexisebb mint a szilikon, legalábbis én így látom. Azt meg hogy a legtöbb nőnek szilikonmelle van az óriási tévedés, lehet a megélhetési celebek között igen, de a "hétköznapi" nők körében nem és ez így is van jól.
2019. márc. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!