Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Natúr sminkkel mindenki szép?

Natúr sminkkel mindenki szép?

Figyelt kérdés

Úgy értem mindenkinek elég, ha így festi ki magát, vagy van olyan nő, akit nem szépít meg?

Én évek óta minden nap ugyanúgy sminkelem magam; kihúzom a szemem fekete szemceruzaval vékonyan felül, és a vízvonalat is. Ezt már eléggé meguntam, ráadásul mikor fáradt a szemem, egyáltalán nem mutat jól a szememen. Szeretnék valami egyszerűbbet, de félek, hogy az nekem nem elég. Alapozót egyáltalán nem használok, nem érzem szükségét, csak a szememet szeretném kiemelni.

A másik, hogy nekem valahogy nem tetszik magamon a szempillaspiral, olyan pókpilláim lesznek, pedig én csak egy picit szeretnek hosszabbat, de inkább dúsabbat elérni. Hogy kell ilyen módon kifesteni? Köszönöm a válaszokat



2019. aug. 12. 21:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Szerintem próbáld meg lehúzni a spirál keféjéről a sok festéket, akkor nem visz fel sokat. Fpntos hogy jót válassz, bár az elején mind sok festéket vesz fel, de ez idővel többnyire változik.😊

Én is natúr sminket szoktam, főleg ebben a melegben, nekem korrektor, szemöldökceruza, spirál és ha nagyon fénylik az arcom, akkor fixáló, mattító púder. Neha highligtert, pirosítót is használok, ha nem viszed túlzásba, akkor szép natúr hatást érhetsz el ezekkel szerintem.

A szemceruza sokaknak nem áll jól szerintem, plusz általában el is folyik, én nem is szeretem, inkább egy jó spirál.

Én ezeket használom spirálból: maybelline lash sensational, l'oreal paris miss manga vagy valamilyen essence, ez mindig valtozik, de én főleg a hosszúságra megyek, szoval ezt neked kell kitapasztalnod mi a jó.

Krémmánián olvashatsz hasznos véleményeket, melyik jó, mire való etc..

2019. aug. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%

Natúr sminkhez - meg általában minden sminkhez - hozzátartozik az alapozó/bb/cc krém.


A vízvonal kihúzása pont feketével olyan "koszosan" hat, mintha sminkben aludtál volna. Inkább a szempillatövedet húzd ki barnával.


A spirálokat meg végig kell próbálni, hogy te melyikkel tudsz a legjobban dolgozni.

2019. aug. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
76%

Én úgy festem magam már hónapok óta, hogy felül vékony szemceruza-vonal(fekete, nem folyik le, nekem inkább a barna mászik le), fekete szempillaspirál, azt is csak felülre; és rózsás vagy mályvás színű szájfény, ennyi!

Alapozót-púdert-BB krémet stb nem használok, mert szép sima és fehér a bőröm, kicsi néha pirospozsgás is szokott lenni.



Anno 14 éves koromtól 18-ig papagájnak sminkeltem magam, így vörös barna bordó, lila vagy pink rúzs; mindennap két centi vastag tusvonal, féldoboznyi sziárványos szemhéjpúder, műszempilla, pirosító, meg "cukcsin" és affektálva beszéltem, még rá is játszottam a buta cicababa-imázsra de elriasztottam az exem ezzel a butuskasággal, meg á is jöttem, nem i áll jól, ha úgy agyonsminkelem magam, mintha "fejjel beestem volna a Rossmanba"... Nem szép, és nem hétköznapra való! Annakidején pedig azt hittem, hogy a buta cicababák a világmindenség szép nőjei, de rájöttem ez a kinézet még egy bálba is sok, nemhogymég hétköznapra.

2019. aug. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A jól elkészített natúr sminkben mindenki szép. Az, hogy mit nevezünk jó natúr sminknek teljesen egyedi, az arc állapotától, adottságaitól, előnyös és kevésbé előnyös tulajdonságaitól függ, magadnak kell kikísérletezned mi áll jól.

Ha a szemceruza nem tetszik így magadon, próbálj variálni - más színű, vagy máshova húzott vonal hátha előnyösebb. Megpróbálhatod elhagyni is, a szem kiemelésére jó lehet egy picit csillogó nude szemhéjpúder és a spirál is. Ha fáradt a szemed, azon korrektorral is lehet segíteni.

Szempillaspirálból vagy rossz minőségűt használsz, vagy régit (elvileg 3-4 havonta cserélni kéne) vagy csak rossz típusút. Próbálkozz más márkákkal, kerüld a “3D” “false lash effect” “extreme drama” és hasonló szlogenekkel hirdetett darabokat. Szintén segíthet ha letörlöd kicsit a festéket a keféről vagy egy üres kefével utána átfésülöd a pilláidat.

Én így sminkelek amikor nagyon minimál hatást akarok elérni: egy hidratáló, bőrkiegyenlítő primert használok, a szemem alá és az esetleges pattanásaimra, piros foltjaimra korrektort teszek. A homlokomat, orromat és a szemem alatti korrektort egy pici púderral fixálom. A szemöldökömet színezett zselével átfésülöm, a szemhéjamra egy folyékony szemhéj“púdert” használok ami megegyezik a bőröm színével, csak egy kis fényt ad amitől élénkebb lesz a tekintetem. Az arcomra egy kis krémes pirosítót teszek, szempillaspirál, színezett ajakbalzsam és kész.

2019. aug. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!