Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Egy kemény duzzanat nőtt a...

Egy kemény duzzanat nőtt a hélix piercingem köré, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Két hete csináltattam körülbelül a piercingemet, bepanthennel kenem és kamillával is borogatom reggelente és este. Próbálok odafigyelni rá, például azon az oldalon egyáltalán nem alszok, különböző krémeket, parfümöket, hajlakkot, sampont nem teszek rá. Akkor mi lehet az oka?

2019. aug. 16. 11:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Ajánlom a hidrogén-peroxidot, illetve az Octeniseptet. Én eddig minden piercingemet Octenisepttel vagy Betadine-nal kezeltem, de ha esetleg nőtt rá duzzanat, vagy valami, akkor hidrogén-peroxidot használtam.

Igazából az ilyen mindig benne van a pakliban. Nekem volt olyan piercingem, aminek több hónapig semmi baja nem volt, szúrás után is már rögtön tudtam aludni rajta, aztán puff, egyik napról a másikra vadhús.

2019. aug. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. Megpróbálom, és remélhetőleg eltűnik majd idővel
2019. aug. 16. 14:57
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem is hélix van már egy éve, és ugyanígy volt egy pukli a fülbevaló körül. A kamilla jó, de nem elég fertőtleníteni is kell néha meg mozgatni, de teljesen normális el fog múlni.
2019. aug. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bepanthen nem jó piercing kezeléshez! Kamilla meg hatástalan porcos ékszerhez. Alapvetően Octenisept folyadék napi 3-5 alkalommal 8 héten át. Vadhús/keloid esetén patikai hidrogén-peroxid oldat (sok patikában nincs helyben, rendelni kell 1-2 nap után hozzák meg általában, Octeniseptből 1 literes kiszerelés a legjobb, de azt is rendelni kell, csak 250ml-es és 50 ml-es szokott lenni. Az 50 ml nem elég, a 250 ml elég, de árban kb ugyan annyi, mint az 1 literes és piercing kezelésen kívül nagyon sok mindenre jó.) kell ecsetelni napi 3x legalább 3 héten át, addig octeniseptet ne használj. Kezeléseknél alaposan moss kezed és használj tiszta fültisztító pálcikákat. A többi, amit írtál, hogy nem teszed rá, attól még rámegy, szóval hajmosásnál bő vízzel öblítsd le, és utána is kezeld/ápold le az ékszert. Forgatni nem kell, de érdemes ki-be csúsztatni, hogy az octeniseptből/peroxidból menjen belülre is. Ha nikkelérzékeny vagy és az ékszer nem titán, akkor cseréltesd le titán ékszerre. Látszólagos gyógyulási idő 6-12 hét, teljes gyógyulási idő 6-24 hónap.
2019. aug. 17. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen a válaszokat :)
2019. aug. 17. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!