Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Szeretnék megtanulni sminkelni...

Nightlover kérdése:

Szeretnék megtanulni sminkelni. Hogyan kezdjek bele?

Figyelt kérdés
egyátalán nem szoktam, mivel kezdjem? milyen dolgokat vegyek hozzá és honnan? ha netről rendelek, az jó kezdés? tanácsok?

2019. szept. 1. 18:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Én youtuberektől nagyon sokat tanultam, külfölditől és magyartól egyaránt. Pl. Karin Dragossal érdemes szerintem kezdeni, ő csinált is egy "sminksuli" nevezetű kis sorozatot, mindent nagyon jól elmagyaráz benne.

A smink vásárláshoz sokat nem tudok így hozzáfűzni, de véleményem szerint ha nem vagy még tapasztalt, akkor nem ajánlott netről rendelni, hanem inkább drogériákban megvenni, ahol láthatod meg ki is próbálhatod magadon, hogy mi passzol a bőrszínedhez/mi illik hozzád. Én pl. nemrég rendeltem egy matt rúzst, "pure harmony" néven, de a valóságban inkább csokibarna:D De ez is tetszik, csak azt akarom mondani, hogy ilyenre számítani kell, főleg rúzsoknál. A szádon mindig egy kicsit másabb lesz.

2019. szept. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Youtubereket nézz. Ami jól jöhet: folyékony korrektor, szempillaspirál,szemöldökpor és hozzá egy fésűs ecset amivel felviszed a terméket és megigazítod a szálakat, pirosító+pirosító ecset, szájfény vagy egy visszafogottbb rúzs, egy ecset vagy beautyblender a korrektor/alapozó felviteléhez, illetve púder, én még beszereznék egy nude színű palettát is


A smink előtt fontos hogy tiszta és hidratált legyen a bőröd. Tehát egy hidratáló is kell.


Sminklemosás: ha biztosra mész double cleansinget csinálsz- 1. Olajos lemosás pl. Kókuszolaj vagy micellás (szóval valami ami jól tisztít, de azért legyen kíméletes ez is) 2. Egy vízzel leöblíthető könnyű lemosó.

2019. szept. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is a YouTube-ról tanultam neg kb 6-7 évvel ezelőtt. Többnyire a videókban ajánlott sminktermekeket, ecseteket, stb próbáltam ki.

Nekem akkor 'Bebita Bonita' volt a kedvencem, de azóta mégtöbb blogger van. Elkezded nézni a videókat majd kitapasztalod, hogy számodra ki/kik a legszimpatikusabbak.

2019. szept. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Eleinte én is Youtubereket néztem és onnan lesték el a legalapvetőbb praktikákat.

Ajánlom a Krémmánia nevű oldalt. Ha látsz egy terméket ami megtetszik, itt meg tudod nézni, hogy milyen véleményeket írnak róla, így könnyebb eldönteni, hogy tényleg megéri-e.

Ha még kezdő vagy, a hétköznapokban elég egy szempillaspirál, egy alapozó (amire én elég kényes vagyok így abból egy jól bevált high endet használok, de kereken egy évig használom egy üveggel, de első körben egy jó értékelésű drogériás is megteszi), aztán később jöhetnek a szemöldöktermékek, szemceruza/tus, rúzsok, szájfények - kezdetben nem túl brutális színekben.

Valamint érdemes később beszerezni egy nagyon jól kihasználható palettát, amiben természetes nude-rózsaszínes színek vannak, amik bármilyen alkalomhoz passzolnak.

Ajánlom a Notino oldalt, onnan is a Revolution márkát. Rengeteg gyönyörű palettájuk van, nagyon pigmentáltak és egyáltalán nem drágák.

Hatszázezer féle színű gigantikus kontúr-, szemöldök-, szemhéjpúder palettára csak akkor van szükséged, ha hivatásos sminkes vagy, mert csak akkor kihasználható a rengeteg egymást ütő tónus, ha nem te magad vagy az egyetlen páciens.

2019. szept. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1.nézz nagyon sok youtub vidid! De abbol is írd be smink kezdőknek,ott elmondjak milyen termekeket ajanlanak,hogyan csinald stb.

2.ha van penzed vedd meg ezeket dm,rossman,müller.

3.otthon gyakorolj es ha már hordható viseld az utcan bátran.

2020. júl. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!