Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Pár napja csináltattam industr...

Pár napja csináltattam industrial piercinget, ezért lenne néhány kérdésem. (? )

Figyelt kérdés

Ugye letezik keloid, ami igen gyakori bőrelváltozás, túlhegesedés. Több helyről is úgy tudom, hogy ez egy öröklődő bőrprobléma, genetikailag meghatározott, kinél fog felbukkanni. Én magamat vizsgálva, nem gondolom úgy, hogy hordoznám ezt a hibát. Van esély arra, hogy dudor alakul ki? Hidrogén-peroxid szokott rajta segíteni? Elvileg a gennyesedésre is nagyon hasznos.

Másik kérdésem, hogy 1 literes octenisept fertőtlenítő spray-t lehet kapni a patikában, vagy elő kell rendelni? Ezt meddig használhatom?

Tengeri sós vizes borogatást lehet később, konkrétan a teljes gyógyulásig használni? (Betadine oldat nekem nem volt jó a fülbevalóimnál, mert az oldat odaszáradt a sebre és az ékszerre, mozgatásra fájt és megsérült miatta)


A fülem nagyon jól viseli a pálcát, nem is érzem, hogy fájna, néha sajog egy két percet, majd elmúlik. Nincs begyulladva, sőt bedagadva sem látom, az ékszer elég hosszú, mozgatásnál nem fáj. Esélyes, hogy fél év múlva begyógyul? Mert van még pár ékszer, amit meg szeretnék csináltatni. Gondolom, ha nem problémás, csak nem lesz irdatlan macerás a gyógyulás. Vagy ez csalóka? Mikor csináltathatok legkorábban ebbe a fülbe új ékszert? Forward helix a terv, fél centire az industrial felső lyuka mellett.3 hónap múlva korai? Persze ideális esetben.

Tapasztalatokra volna leginkább szükségem.



2019. szept. 21. 21:37
 1/5 A kérdező kommentje:
Kihagytam: most is octenisept 50ml-es spray-vel kezelem, eddig bevállt. Csak akkor mozgatom, ha ráfújom.
2019. szept. 21. 21:40
 2/5 anonim válasza:

Octenisept nagyon jó, én Tetran krémet ajánlanék még.

Bár az industrialomtól hosszú évekkel ezelőtt könnyes búcsút kellett vennem, sajnos túl korán hagytam abba a kezelését (magas fájdalomküszöb hátránya)..

Utána a helix piercingemet CSAK Tetrannal kezeltem, maximálisan begyógyult, évek óta semmi baja.

2019. szept. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem keloid ide, keloid oda, rendes kezeléssel általában el fog tűnni. Kár ilyenen aggódni, ha esetleg előjön, akkor majd megpróbálod kezelni hidrogén-peroxiddal, illetve Tetrannal és Octenisepttel.


Nekem 250 ml-s Octeniseptem van. Mivel ezen is 1 évet ír, ezért gondolom az 1 literesen is annyit ír. Egyébként én is gondolkodtam az 1 literes Octenisepten, viszont ha jól tudom az nem spray-s változat, a spray-s pedig sokkal kényelmesebb. Illetve ha csak egy industrialod van, akkor szerintem az 1 literes hiába éri meg jobban, de nem fog elfogyni, hanem ott fog porosodni a szekrényben amíg lejár. Szóval szerintem a 250 ml is elég lehet.


Egyébként az, hogy mennyi idő alatt gyógyul be... Én inkább 1 évet mondanák. Több piercingem is van már fülben, és tény, hogy pár hónap után már okésak voltak, de kb. csak 1 év után volt az, hogy tényleg nem volt velük egyáltalán probléma. Szerintem a forward helix okés lesz 3 hónap múlva, ha addigra már nem fog folyamatosan fájni az industrialod. Ezt majd meglátod.

2019. szept. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A keloid egy típusa öröklött a többi meg mindenkinél kialakulhat. Az öröklött is csak egy állapot, ami hajlamosabbá tesz téged arra, hogy apróbb sebek esetén is keloidosan gyógyuljon a bőröd. Tehát vágás, karcolás, bőrnyúlás, horzsolás...stb. Viszont más, hogy egy seb keletkezik és gyógyul, vagy egy sebet készítenek és még elhelyeznek benne valamit, ami miatt nem úgy fog gyógyulni, ahogy kéne/szokott, hanem teljesen máshogy. Ha egy tűt átszúrnék valaki fülén, majd ki is venném, akkor durván pár másodpercig vérezne, majd ahogy a vérlemezkék elzárják és az alvadási faktorba foglaltak működésbe lépnek a sebnél, úgy egy varr képződik a seben. Megindul a regeneráció, amit úgy képzelj el, mint egy házfelújítás: tehát elsőnek a sérült, használhatatlant kidobni, majd újat építeni rá. A regeneráció sejtszintű, a különféle szövetekben más-más ütemben zajlik. A sejtek létrejönnek, ehhez nekik energia kell és építőanyag. Ezt a kettőt a vér szállítja oda. A fülben hajszálerek vannak (a külsőrészben), amikben lassú a forgalom. Nem is egészen ez a pontos, inkább úgy hasonlítanám, hogy a fülporcban lévő hajszálerek negyedrangú, kátyús földutak, amikben a teherforgalom lassú, nem egy négysávos autópálya (tehát nem főér), és emiatt lassabb a porcszövetek regenerációja. Hozzá kell tenni, hogy tökéletes regeneráció nincs, bár minél kisebb egy sérülés, annál szebben és jobban gyógyul be. Tehát egy hajszálvékony tűszúrás más, mint egy jó vastag tű. Tehát lényegében a sejtek osztódnak, növekednek. A bőrszövetnél kicsivel gyorsabb a dolog, a porcnál lassabb a csontnál még lassabb. Viszont a regeneráció közben az, hogy mennyi sejt, milyen irányban, hogyan jöjjön létre, és hogyan terüljön el, más más. Ha nem akadályozza semmi, akkor normál növekedési irányban megy végbe, tehát sejt sejt után sejtenként egy irányban. HA valami akadályozza ezt, tehát egy piercing ékszerének szára ott van, akkor a sejtek neki-nekimennek az ékszernek. Elsőnek a test próbálkozik kilökni magából, tehát fizikailag is mérhető nyomást fejt ki az "idegen" testre, hogy az távozzon. Ennek hatására a sebszélben a sejtek deformálódnak. HA a test normálisan növekszik a regeneráció alatt, akkor esen sejtek végül összezárnak és körülzárják az idegen testet, ha nem megy nekik, akkor jön az, hogy esetenként a test genetikája úgy kapcsol be, hogy sokkal nagyobb ütemben képez új sejteket, akik elbúrjánzanak. Itt a hiba, ami az öröklött, genetikai esetnél egy hibás szekvencia egy-egy génben, az nem más, mint az ékszer, az ékszer biokémiai, fizikai és minden más nemű hatása. Tehát egy megszüntethető forrás. Amennyiben a forrás megszűnik, úgy idő után a sejtek, amik túlburjánzottak, szépen lassan a megújjulás helyett elpusztulnak és eltűnik a keloid. Piercingek esetében a cél az, hogy a keloidot, a vadhúskinövést eltüntessük úgy, hogy az ékszert nem. A kiváltó ok tehát egyértelműen az ékszer, viszont nem minden esetben közvetlenül az ékszer az, sokszor csak közvetett esetben áll fent a dolog. Az ékszer anyagában található nikkel, a személynek gyenge nikkelérzékenysége van, a testfolyadékban ez a nikkel enyhén oldódik valamiféle só állapotban (nikkel-klorid mondjuk), aminek egy része a vese felé a vizelettel távozik, egy része pedig helyben allergiás reakciót okoz, ami által több dolog kerül a fülhöz, mint kéne, és ez indítja be a sejttúlburjánzánst. Máskor az ékszer szára mentén baktérium/gomba/vírus jut a szövetekhez és az okozza ezt. Tehát fontos, hogy megfelelő kezelőszerrel ápoljuk.

Alapvetően a keloid és vadhús bőrbetegség, aminek kezelésénél cél, hogy az adott helyen rajta álljon valami anyag (hordozó, vivőszer), amiben oldva, emulgeálva, mintegy diszperz rendszerként van a hatóanyag. Ékszerek esetében ez nem túl jó, mivel a hordozóanyagba belekerülhet a levegőben szálló anyagból nagyonon sok minden, ami szintén problémákat okozhat. Persze egy ideig maga a hatóanyag véd ez ellen, de a hatóanyag hatása elmúltával már csak a ragacsos réteg marad meg, ami ebben az esetben baj.

A hidrogén-peroxid oldalt úgy hat itt, hogy reakcióba lép a testszövettel és naszcensz, atomi oxigént, illetve vizet képez. Az atomi oxigén roncsoló hatású, ami nekiesik a frissebb sejteknek és elpusztítja azokat. A kezeléssor végére leszárad a kinövés. Nem érdemes kombinálni mással, mivel más anyagból anyagmaradékkal reagálna el a túlburjánzott rész helyett. Van egy bizonyos idő, ami után egy szike jobb, mint akár a peroxid, akár más. Egy gyors metszés egy ívelt szikével, egy sebfertőtlenítés és utókezelés továbbra is.

Akinek fémallergiája van, jobb, ha megnézeti. Amennyiben tudja, hogy mire van, akkor olyan anyagú ékszert ne hordjon. Jelentős fémérzékenységek a nikkel, réz, ólom. A legtöbb bizsu ékszerben található ólom és nikkel. A legtöbb arany ékszerben réz és nikkel is van. A 316 és 316L anyagú orvosi acélban nikkel van (mellette króm is). Ezüstök mellett szintén van nikkel. Akkor mégis mi jó?

Titán ékszerben nincs nikkel. PVD ékszerekben van, de a bevonat miatt nem tud reagálni (a PVD egy bevonatolási techika, ahol titán vagy más réteggel vonnak be általában ékszer esetén orvosi fémet). Viszont ez a réteg sérülékeny, kophat, és utána már szintén allergizálhat. Szilikon, akril, bioplaszt ékszerekben nincs fémrácsos fém, általában antiallergénnek írják őket, de ez csak annyit tesz, hogy fémallergiásoknak jó. Erre is lehet allergiásnak lenni. Tehát friss/gyógy/kezdő ékszernek titán anyagú a legjobb. A gyógyulási folyamat után attól függ, hogy van-e és ha igen, milyen fokú allergiád az összetevőkre. Gyengénél erősebb allergia esetén max pár órát bírna, tehát nem érdemes vele kísérletezgetni. Teljes gyógyulás után enyhe allergiával napi szinten, vagy egy-egy alkalomra nyugodtan használható, viszont érdemes előtte a lyukat(lyukakat) és az ékszert is alaposan fertőtleníteni. (Octeniseptben 20 percig áztatás letekert végekkel tökéletes.) Állandó hordáshoz a fontos a bőrrel érintkező rész. Tehát nem csak a szár, hanem az a rész is, ami érintkezik a bőrfelületével. Egy indu esetében a golyók általában nem érintkeznek a bőrrel, de ha rövid a szár, akkor igen. Tehát itt dől el, hogy milyen legyen a vég.

A hidrogén-peroxid alapvetően ápolószernek nem jó, mivel túl reaktív. Sokan mai napig 70%-os alkoholra szavaznak, nos velük sem értek egyet, mivel túl sok minden rezisztens már rá és az annál töményebb alkoholok több bajt okoznak, mint hasznot. Betadine is jó, legalábbis a hatásmechanizmusa. A baj vele csak annyi, hogy színes és furán néz ki, ha pedig túlhigítod, akkor nem használ. Tengeri sós víz max tisztítani jó, másra nem. Persze, ha valaki nem ápolja semmivel, olykor magától rendbejön hamar egy ékszer, annak a tengeri só is jó, mert önmagában véve enyhén fertőtlenít és jól tisztít, de nem annyira erős, hogy mindentől óvjon. A kamilla is dettó hasonló okból nem jó, legalábbis önmagában nem. Van gyulladáscsökkentő hatása, de nem fertőtlenít, viszont jó íze van, nyelvékszernél szoktam mondani, hogy kamilla főzetből készült jégkockák szopogatása sokat tud segíteni elviselni a kezdeti kínokat =D. Régebben Kodan oldatot javasoltam, mert szuper az is, csak ő is szárít. Az octenisept jobb. Eléggé régóta ismerem és használom. A legjobb benne, hogy nem csíp, mégis jól hat, nagyon kevés rezisztens mikroorganizmusa van, olcsó, praktikus és nem kell külföldről rendelgetni. Patikában lehet rendelni, mert általában litereset nem tartanak, csak 50 ml-t és max 250ml-t. Árban viszont sok patikában olcsóbb(!!!), mint a kisebb kiszerelései. annyiban másabb, hogy az 50 és a 250 ml-esek pumpás sprayk, míg a literes csak utántöltő. De ha van 50 milises, akkor abba könnyű utántöltögetni. (Le kell vágni az 50 ml-ről az alsó kupakzáró műanyagot, majd utána már le lehet tekerni a tetejét.)

Általában 1 héten belül (2-3 nap) szokott lenni a szállítási ideje a literesnek. De a kórházi patikákban szokott lenni, vagy olykor még a gyógyászatisnál is. (Katéterezésnél is ezt használnak fertőtlenítéshez)

Szóval érdemes megvenni.

Hogyan ápold?:

Érdemes ápolás előtt alaposan kezet mosni, majd tiszta fültisztító pálcikákat használni (legalábbis jobb, mint a vatta). Lefújod kívül és belül is magát az ékszert majd pálcikák végére fújsz belőle és azzal óvatosan lefogva az ékszert, megtisztítod a lyuk környékét, majd az ékszer szárát. Újra lefújod kívül-belül is kicsit belemozgatod (nem, forgatni nem kell, csak ki-be mozgatni, hogy belülre is kerüljön az octeniseptből), végül még egy fújás és kész. Ezt célszerű a gyógyulási fázis első hónapjában napi 4-5x megcsinálni (napi rutin: reggel felkelsz, pancsi, mosdás, fésű, majd utána kezeled le) valamikor délelőtt 10 körül, majd ebéd után, vagy ebédidőben, utána egyet munka/suli után, majd végül közvetlen lefekvés előtt.)

Később ezt lehet csökkenteni napi 2-3x-ra. A porcos ékszerek látható gyógyulási ideje 3-6 hónap, míg tényleges gyógyulási idejük 12-24 hónap. A látható gyógyulási idő után elég napjában 2x megcsinálni (reggel-este) addig, amíg akár egy picit is érzékeny. Egy évig nem szoktam ajánlani ékszercserét, utána bátran, de anyagra figyelni.

Aztán, amit írtál, hogy neked a betadine nem volt jó, nos, a sós víz pont erre jó a betadine kezelés mellett. Azzal öblíted le a rászáradás után a következő kezelés előtt.

Arra még felhívom a figyelmed, hogy feleslegesen ne piszkáld az ékszert, nem kell mozgatni, csak kezeléseknél. Óvni kell, ahogy lehet. Lehetőleg ne aludj rajta, vagy ha igen, úgy párnázd alá a fejed, hogy ne a füleden legyen a súlya. Ne áztasd ki! Strand, uszoda, szauna, szoli első hónapban hanyagolandó, utána a gyógyulási időben lehet menni, de utána kezeld le mindig. Ne érje más vegyszer. Ha mégis, akkor bő, folyó vízzel mosd le és utána kezeld le alaposan. Vegyszer alatt is a festékeket, sminkeket, lakkok, habok, sprayjk, sampon, balzsam, olajok, krémek, gélek, és a többit értem. Ha esetleg festesz hajat, akkor előtte fóliázd le sima frissfóliával, utána meg kezeld le. Hajmosásoknál lehetőleg keveset álljon rajta a sampon is, majd a végén bő vízzel öblítsd le és utána kezeld le.

A következő ékszert, ha nem oda csinálnád, akkor bármikor, ha pont a mellette lévő fw helix lenne, akkor 2-3 hónap múlva mehet. Az indu nem nagyon dagd be, mivel nem lágyrészen van. Kezeld rendszeresen.

Van ékszerem, ami hamar gyógyult, van, ami nem, volt, hogy dudur nőtt, volt, hogy nem, van, amelyik már nincs meg, a többi meg megvan.

Remélem azért segítettem így álmosan is. Ha lenne még kérdés, írj privátban nyugodtan.

2019. szept. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, főleg 4#

Ha kezd üresedni az octenisept, akkor veszek belőle egy 250ml-eset. Remélhetőleg elég lesz, mert csak a forward helix van vissza azon az oldalon. Ezen kívül, jövő hónapban lesz orr piercingem, oda is ezt javasolta a piercer. Másik fülembe meg egy év múlva, de inkább másfél év után szúratnék kettő helixet, meg egy tragust. Orbital piercingen is gondolkodom, de azt sokára szeretném. Tényleg az a fontos, hogy gyógyuljon meg, nem lehet elhamarkodni. A forward helixet megcsináltatom három hónap múlva, persze ha mar nem érzékeny az industrial. Ígérem, nagxon vigyázok a sebekre, becsületesen tisztítom, nem nyúlok hozzá a kezelésen kívül, nem forgatom, csak mozgatom a fertőtlenítés miatt.

Meglepő, de szinte semmi fájdalom nincs a porcomban, igaz, nagyon odafigyelek rá, nehogy megsérüljön, de látványosan, napról napra jobb. Aludni szerintem egy évig nem fogok rajta. Amint keloid képződése kezdődik, kezelni kezdem hidrogén-peroxiddal.

2019. szept. 22. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!