Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Egy 160-220. 000 Ft körüli...

Egy 160-220. 000 Ft körüli svájci automata karóra (Doxa, Tissot, Roamer) mennyire pontos?

Figyelt kérdés
Mennyit késik naponta kb?

2019. dec. 9. 15:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezekben szinte mindben ETA 2824/2 van, esetleg a Chronometer verziója ennek.

A “rendes” kb. +\-7 mp/nap tól +\-20mp ig.

A Chronometer kb. +/-4mp/nap

2019. dec. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Bőven 15 másodperc a késés vagy sietés.

Ez ezzel jár. De kötve hiszem, hogy ez számít, ha igen, mert mondjuk robbantómester vagy, akkor csak kvarc.

2019. dec. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából 10-15 másodperc/nap késést, vagy sietést produkál ebben az ársávban egy automata szerkezet. Ez egyáltalán nem tragikus. Ha óráshoz elviszed, lehetőleg márka szervizbe, akkor az be tudja szabályozni, nagyjából 4-3 másodperc/nap eltérésre. Még annyit tennék hozzá, hogy a Doxát nem ajánlom. Ez már nem az a doxa, ami régen volt. Nagyon gyöngécske minőséget produkálnak mostanság. Tissot órák közül, a kvarcokat kerüld, nagyjából 2-3 év alatt kalyra megy a szerkezet.

A roamer egy jó márka. Nekem egy Roamer searock van a birtokomban, abból is a fehér számlapos verzió. Szép, jó kidolgozású darab, ajánlom. 😀

Amúgy, ha elmondod, hogy milyen stílusú órák tetszenek(búvár, kronográf, pilóta, field, öltöny, digitális, automata, kvarc) akkor tudok ajánlani is egy csomó gyártót. Amúgy ebben az ársávban a japán Seiko-t is ajánlom. (Seiko Sumo, Alpinist, Tuna, Turtle, Samurai).

2019. dec. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
nekem volt egy Tissot-om. 20 évig működött nem igazán volt késése, talán félévente állítottam. Még ma is működne ha nem töröm össze
2019. dec. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem be lehet azt állítani +- 5 másodpercre elég kényelmesen. A Seiko 7S27-osomnak van átlagban 10 másodperces késése (5-20 mp között ingadozik kb).
2020. jan. 10. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!