Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Alapozó-hogyan használom...

Alapozó-hogyan használom helyesen?

Figyelt kérdés

Szia mindenki, igen, tudom, béna vagyok, de nem megy... elég csúnya a bőröm, és most hogy különköltöztem a családtól (apám elég furán áll hozzá az ilyen sminkes dolgokhoz) szeretnék alapozót használni, hogy elfedjem, de nem nagyon értek hozzá...

miket kell hozzá vennem? gondolom magát a krémet biztosan, meg láttam ilyen korrektor nevű dolgokat, meg olvastam hogy van valami bb meg ee(?) krém, púder, meg ilyenek... ezeket mindet kell használni? egyszerre?

valami értelmes és hü lyebiztos tutorial is sokat segítene, ha esetleg tud valaki, mindegy hogy angol vagy magyar

köszi előre is


2020. jan. 7. 14:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Az alapozóknak általában erős vagy közepes fedésük van, a BB vagy cc krémeknek pedig gyengébb, de használatukban nem különböznek. Egyszerre csak az egyiket kell használni (tapasztald ki neked melyik a legmegfelelőbb) és egy sminkszivaccsal vagy ecsettel kell felvinni az arcodra. Emellé használhatsz korrektort, aminek erős fedése van, és a bőrhibákat rejti el. Ezt csak a bőrhibákra és a szem alá szokták felvinni, ugyanolyan módszerekkel, mint az alapozót. Ha fent van az alapozó és a korrektor, akkor ezt érdemes púderrel fixálni, hogy tartósabb legyen és ne üljön bele a ráncokba (meg ha zsíros a bőröd, akkor mattítja is)

Nagyon röviden összefoglalva ennyi, de mindenki máshogy sminkel. Valaki csak a börhibáira tesz korrektort, valaki csak alapozót használ, valaki pedig mindkettőt. Sőt ezt még kontúrozással is fel lehet dobni, és akkor még csak magáról az arcról volt szó, a szemekről meg a szájról nem.

Videósok közül Karin Dragost ajánlom, neki van is egy sorozata, ami a sminkelés alapjait mutatja be, és ha jól emlékszem, van egy külön rész az alapozásról is.

Illetve ha ezen felül is segítségre van szükséged, nyugotan kérdezhetsz tőlem is, akár itt, akár privátban. Ugyan nem vagyok profi sminkes, de szeretek sminkelni, és szívesen segítek, ha tudok.

2020. jan. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is Karint ajánlom, van egy smink suli videó sorozata.
2020. jan. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

#1 vagyok, most jut eszembe, hogy azt kihagytam, hogy ha nem tudod, hogy milyen alapozót, korrektort stb. vegyél akkor a krémmánia nevű oldalt tudom ajánlani, ott rengeteg kozmetikum fent van véleményekkel, ez segíthet a döntésben.

(Ja, és bocsánat az első válaszban lévő helyesírási hibákért, csak siettem és nem volt már időm átnézni)

2020. jan. 8. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm mindkettőtöknek, nagyon kedvesek vagytok :)

egyes, lehet szavadon foglak és feltűnök privátban is, most először megbukok hétfőn egy vizsgán, átgondolom az életemet, utána megtanulok emberi fejet festeni magamnak

2020. jan. 11. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!