Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy használom helyesen a...

Nagylaszlobeta kérdése:

Hogy használom helyesen a "mire" kötőszót angolul?

Figyelt kérdés
Például: Eltelt két másodperc, mire észrevetted az autót.

2016. jan. 21. 10:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha jól gondolom,akkor ez a by the time esete + past perfect,mivel az alap dolog a múltban történt,ezért visszább kell tolni 'múltabb' időbe,ami előtte történt.

Szóval

Two seconds had passed already by the time he noticed the car.

2016. jan. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Two seconds had passed when he noticed the car.
2016. jan. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Egy egyszerűbb, hétköznapibb megoldás:


It took you 2 seconds to notice the car.

2016. jan. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hmm.... a when is jó? A by the time-ot ismertem, csak olyan idegenül hangzott - meg nem is láttam ebben az összefüggésben.
2016. jan. 21. 18:17
 5/7 anonim ***** válasza:

Tudtad a választ előre, hiszen megpróbáltad keresőszónak is megadni. Ennél kifejezőbbet ne is keress. Persze a when is jó, csak pont erre az értelemre nem elég kifejező.

Egyébként a "by" önmagában is működik időhatározóval, olyan értelemben, hogy akkorra már. Pld:


I had waken up by 7 in the morning.

I had finished doing my homework by last night.


A többi igeidőben is:

You probably have understood this point of grammar by now.


I will have arrived home by the time you read this.

She will have eaten all the sandwiches by dinner time.

2016. jan. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Mint írtam, ismertem már a by the time-ot de a konkrét esetben furcsán hangzott a fejemben a mondat, emiatt inkább megkérdeztem a mélyen tisztelt nyilvánosság véleményét is. Előtte persze nézegettem sztaki szótárat meg a topszótárt, de nem vitt közelebb.


Köszönöm mindenkinek a válaszát, úgy érzem - komolyan - hogy sikerült egy szürke részét betömni, kitisztítani a tudásomnak! Ölelés!

2016. jan. 22. 13:57
 7/7 anonim ***** válasza:
#1-es vagyok,esetleg rákérdezek külföldi fórumban is,hogy mennyire elfogadott ahogy én írtam.
2016. jan. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!