Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Allergiásként orrpiercing?

Allergiásként orrpiercing?

Figyelt kérdés

Már egy ideje gondolkodom rajta, hogy bevállaljam-e és sokat kutakodtam a neten, de eddig nem találtam választ a kérdésemre. Allergiás vagyok, de nem állandóan fújom az orrom csak időszakonként. (porra meg minden virágra és fűre, tehát nem csak nyáron, de legalább nem éjjel nappal...) A kérdés az, hogy mennyire lenne ez zavaró vagy mennyire fájna az elején (gondolom idővel elmúlna) és mennyire ajánlatos. Illetve a későbbiekben, mondjuk ha ki akarnám venni mennyire nőne be a seb, és látszana meg a továbbiakban.

Előre is köszönöm a válaszokat. :)



2020. ápr. 18. 15:44
 1/2 anonim ***** válasza:
67%
Próbáld meg nem allergiaszezonban csináltatni. Egyébként engem egyáltalán nem zavar orrfújás közben.
2020. ápr. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Tehát több allergiád is van, és javarészt növényi pollenre. Vagy esetleg van még más allergiád is?

Ősz végére a pollenkoncentráció leesik, a levegő íly téren tisztább lesz (igaz megnő benne más, de az nem növényi). Ha egyenes szárú, L száras, vagy a végén hajlított száras pontékszert szúratsz, főleg ha az ékszer anyaga titán és rendesen ápolod (mondjuk octenisepttel) a gyógyulási folyamat alatt, akkor nagyjából 3-4 hét alatt egészen szépen rendbe jön és olyan másfél-két hónap alatt gyógyul meg tökéletesen. Így ősz végén, vagy tél elején csináltatva tavaszig megszokod és az allergiaszezon előtt már nem fog zavarni.

Ha megmaradsz a kezdeti 0,8 vagy 1 mm-es szárvastagságnál és nem akarsz bele vastagabb ékszert, vagy karikát rakni, akkor 4-5 évnyi hordás után már maradna egy picike nyoma, de nem vészes. Keskenyebb, mint egy füllyuk.

Első pár napban furcsa lesz, hogy ott van, a szemed is nehezen szokja meg, hogy valami ott csillog lent, illetve akaratlanul is, ha fújod az orrod, megfeledkezhetsz róla és erősebben nyomhatod a kelleténél. Ha használsz alapozót, korrektort, púdert, vagy más sminket, akkor ügyelj rá, hogy a frissen szúrt ékszerre és környékére ne kerüljön legalább 1 hónapon át. Ez igaz a sminklemosókra, testápolókra, olajokra, krémekre, gélekre, egyszersmint a vegyszerekre. Ami vegyszer érheti és érnie is kell, az az ápolószer. Első két hétben én a napi négy-ötszöri ápolást szoktam mondani Octenisept folyadékkal, tiszta kézzel, tiszta fültisztítópálcika segítségével. Két hét után elég a naponta 2-3x ápolni, amíg be nem gyógyul.

Kerülni kell még vele a gyógyulási idő alatt a szoláriumokat, szaunát, gőzfürdőt, úszómedencét, strandot, illetve a nyílt vizeket oly módon, ami kiáztatná.

Fájdalom szempontjából egyik legkevésbé fájó ékszer, de a szem belekönnyezik. Csak szúratni érdemes, lövetni nem.

Cserélni 3 hónap után lehet már. Addig ajánlatos a kezdőékszert bennehagyni. Ha fémallergiás is vagy, akkor érdemes figyelni, hogy a csereékszer milyen anyagból van. Minimum orvosi fém legyen, vagy titán száras, illetve szilikon/bioplaszt száras is lehet. Viszont arany, ezüst és bizsu gondot okozhat azt érdemes kerülni.

Remélem tudtam segíteni, ha lenne kérdésed, tedd fel privátban ;)

2020. ápr. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!