Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Septum piercing szúrás otthon,...

Septum piercing szúrás otthon, szakszerű eszközök nélkül, tapasztalatlanul? Mennyire rossz ötlet?

Figyelt kérdés

Már nagyon régóta szeretnék, de most nincs lehetőségem elmenni szúratni, ráadásul még van egy pár hónap, amíg nagykorú leszek. És a anya nem egyezne bele utána sem.

Ma viszont átfutott egy kósza gondolat a fejemen, hogy megcsinálom magamnak. Fertőtlenítéshez és a kezeléshez van cuccom itthon a helix pc miatt. Szóval ha tegyük fel lenne valami megfelelő fém pc itthon, ami jó erre, és én fognék egy random tűt, és azt lefertőtleníteném alaposan, akkor meg tudnám magamnak csinálni biztonságosan?

Hozzáteszem félek a tűszúrástól és általában nem bírom végignézni. Illetve még senkinek nem szúrtam semmit, nemhogy magamnak.


Mi lehet a legsúlyosabb, ami így történhet velem, és annak mi a következménye?

(Egyébként nem hiszem, hogy megteszem, de azért érdekel)


2020. ápr. 23. 10:39
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

Várd már meg azt a pár hónapot, amíg kinyitnak a piercingesek.

Otthoni körülmények között nem tudod megfelelően sterilizálni az eszközöket, gondolom nincs otthon autokláv. Elfertőződhet, vérezhet, rossz helyre szúrod, eltalálsz vmi nagyobb eret vagy ideget. Bármi lehet. Ráadásul ha magadnak csinálnád és baj lenne belőle, akkor lebuknál anyukád előtt is. Nem is értem, ha félsz a tűtől és a szúrástól, akkor hogy jut ilyesmi eszedbe.

Megfelelő szakemberrel csináltasd majd természetesen, akkor nem fog annyira fájni, és nem lesz belőle bajod.

2020. ápr. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
septumnál fennáll a veszélye, hogy félre böksz. ott nagyon fontos idegek vannak, és ha nem tartod jól a tűt, roncsolást végezhetsz. rendkívül fájdalmas, mivel sok ideg fut ott. nem ajánlom, ezt bízd piercingesre inkább. a parázol, akkor még közben elájulhatsz, valami, ami meg ront a helyzeten. septumot semmiképp se szúrj otthon.
2020. ápr. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
En a fulembe szurtam lyukat, azzal ugy vagyok, hogy oke. De a septum amit 2 nap utan kivettem amugy, rutinos piercerrel is irtora fajt, semmikepp se ajanlanam,hogy otthon szurd ki. Vannak fent neten ilyen fail videok is, mennyire elcsesztek emberek a szurasukat es dol a ver meg ki tudja mit talal el ott az ember. 10bol 2 embernek mazlija van es megtudja maganak csinalni.
2020. ápr. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Értem. Szóval full tapasztalatlanul ne szúrjak magamnak, pláne ha nem bírom végignézni egy tűszúrást, és esetleges vérzés esetén meg rosszul is lennék, mivel a vért sem bírom.:)

Akkor pár hónapig jegelem ezt a témát inkább.:)

2020. ápr. 23. 22:39
 5/8 anonim ***** válasza:

Nagyon rossz ötlet, van egy kis vékony bőrös rész, ha nem találod el fáj mint az állat.

Illetve a septum fő problémája hogy a legkisebb ferdeség is tisztán látszik, tökéletesen be kell lőni az irányt különben nagyon hülyén tud kinézni.

Az a baj a random tűvel hogy oké beszúrtad, de mivel nincs rajta lyuk az ékszer végének egy friss seben kell átnyomorgatnod az ékszer menetes végét.

A fertőzésekről inkább ne is beszéljünk.

2020. ápr. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

ide is megírom, nem tudom, hogy aktuális-e még:

Én magamnak csináltam, itthon. Egy sima, vastagabb (nem volt fogpiszkálónál vastagabb) varrótűvel, tudom ez nagyon amatőr, de rendesen lefertőtlenítettem, alkalmas volt rá. Az orromat egy kicsit lejegeltem, ez valamennyire enyhítette a fájdalmat és bátrabban futottam neki. Nagyon fontos volt, hogy tudjam, hol van a septum normális, esztétikus helye, rengetegszer néztem utána, képekről nagyjából beazonosítottam a helyét. Ne porcba szúrjátok, hogyha magatoknak csináljátok, szerintem lehetetlen lenne, különben is, akkor mégis hogyan lehetne tágítani?:)...és ne is nagyon lentre, lehet hogy fura lesz, de a septumnak föntebb van a helye a porc mellett pont.

A tűt szép lassan elkezdtem átnyomni, átszúrni, nekem fontos volt hogy óvatosan csináljam, ne úgy mint egy rakéta, mert azért eléggé érzékeny hely... Egyébként nekem egyáltalán nem fájt, amikor átment a tű, egy eszméletlen halk kattanást hallottam, de olyan gyors volt hogy rendesen megörültem, nem éreztem semmit sem és nem volt rosszabb érzés sem, de egy kicsit azért bekönnyeztem;)

Aztán szépen lassan elkezdtem mozgatni, forgatni a tűt és amikor már úgy éreztem "bemelegedett" ,miközben húztam ki a tűt, bele raktam a pc-t. Ezután minden nap fertőtlenítettem Octeniseptel és betadinnal. A karantén időszakában csináltam, lassan egy éve megvan és nem volt bajom vele.

Nekem kettő hét volt a gyógyulás, eszméletlen kellemetlen volt, mert bevarasodott mindig (normális) és közben forgatni kell, fertőtleníteni, óvatosan mozgatni. Ugyanígy szúrtam magamnak lobe-ot egy hete.

Nem bíztatni akarlak, hogy csináld meg magadnak főleg hogyha semmi érzéked nincsen hozzá. Viszont azt azért elmondanám, hogy én sem bírom a vért, se a tű szúrást, másnak nem is engedtem volna, hogy kiszúrja nekem, csak magamban bíztam.

18/ lány

2020. nov. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
6-os. Én is itthon szeretnék szúrni magamnak. De nekem szüleim nem engedik. Szerinted miután átszurtam és benne van a pc fel lehet "nyomni" az orrba úgy hogy ne látszódjon? Nem túl érzékeny még akkor?
2020. dec. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#6 vagyok

Őszinte leszek, nekem sem engedték:D

Én úgy csináltam, ahogy leírtad #7-es, hogy ne látszódjon, befordítottam. Ezzel viszont az a gond, hogy igen, eleinte nagyon érzékeny és bizony fáj ha ki-be fordítgatod, mivel gyógyulásban van, ahogy írtam: varasodik. Ezért is kell mozgatni, igaz eszméletlen kellemetlen érzés, de muszáj. Szerintem amúgy lehet jót is tesz neki ha többet mozgatod, fordítod be (nálam nem volt gond vele, de lehet másnál máshogy van) nagyon óvatosan és TISZTA kézzel.

Egy hét elteltével a tv előtt feküdtem, édesanyám pedig mellettem ült és háááát... meglátta, hogy ott valami csillog (szóval vigyázz), de nem nagyon törődött vele. Aztán rá kettő hétre leültem elé direkt kifordított pc-vel és eléggé kiakadt:D de számított rá, mert mielőtt szúrtam magamnak septumot, közöltem vele: egyszer biztos lesz.

Igazából annyi, hogyha ő itthon van, akkor nem fordíthatom ki, (de mivel koleszos vagyok, ritkán vagyok otthon) szóval ha csinálsz magadnak septumot, és egyszer kiderül - márpedig nem titkolhatod örökké - számíts arra, hogy valami feltételt szabnak a szüleid.

Egyébként annyit szeretnék még hozzá tenni, hogy jobb esetben vadhús nő a piercing mellé kétlem hogy bármi fertőzést elkapsz, ha betartod a "szabályokat", de a vadhús egy hét alatt eltűnik ha Octenisepttel lefújod (ismerősöm így járt).

2020. dec. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!