Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Az az arctej, amire az van...

Az az arctej, amire az van ráírva, hogy hidratáló arctej, sminklemosásra is használható?

Figyelt kérdés

[link]


,,Az arctej - gyengéd olajtartalmának köszönhetően - gyorsan eltávolítja a sminket és a mindennapi szennyeződéseket."


De egy másik ilyen terméknél kicsit máshogy írják:

[link]

,,Ez a könnyű, hidratáló hatású emulzió kimondottan az arcbőr letisztítására ajánlott: eltávolítja a napi szennyeződéseket, zsiradékot és sminkmaradványokat."


Ha a sminkmaradványokat távolítja el, akkor ez második lépésként alkalmazható, nem? Azaz a sminkeltávolításra először egy másik terméket kell használni, ami kimondottan sminklemosó, és csak utána ezt.



Van viszont olyan arctej, hogy sminklemosó arctej, az gondolom hatékonyabb a sminklemosásra, mint a hidratáló arctej, ugye?

A sminklemosás után pedig még valamilyen arctisztító használandó, de az már nem a smink miatt, hanem a szennyeződések eltávolítására.



2020. máj. 14. 16:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hmm szerintem ezt ki kell próbálni. Most lehet tök okésan lefogja vinni az egész sminket. Mindenesetre én szerintem előtte használnék valamilyen más lemosót, aztán pedig ezt. De ettől függetlenül, lehet hogy ez az arctej is elég a smink lemosására. Ezt meg kell tapasztalni.
2020. máj. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igazad van, ki kell tapasztalni.

Szerintem inkább olyat érdemes elsőként, amire konkrétan rá van írva, hogy sminklemosó. Utána második lépésként pedig egy arctisztító termék.

Egyébként az lehet, hogy az ,,eltávolítja a sminket" és az ,,eltávolítja a sminkmaradványokat" az ugyanazt akarja jelenteni, csak máshogy fogalmazták meg?

2020. máj. 14. 20:44
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Simán lehet, hogy ugyanazt jelenti. Nézd meg, angolul mi van rajta.


Amúgy én nem olyat használok, amire rá van írva, hogy sminklemosó, két másfajta arclemosót használok, egyet sminklemosásra, egyet arcmosásra.

2020. máj. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez inkább arctisztításra van, nem sminklemosásra, én mindenképp használnék előtte olajos sminklemosót mert ez nem elég! Még tinikoromban használtam ilyeneket úgy hogy előtte nem szedtem le a sminket és tisztán emlékszem hogy a tonikos vattakorong mindig tiszta smink volt utána, tehát nem szedte le rendesen.
2020. máj. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
a kozmetika tanárom azt mondta nekünk z arctej inkább tisztításra való vagy a smink lemosó utáni apróbb sminkmaradványok leszedésére. azzal kezdeni a smink eltávolítást nem érdemes.
2020. máj. 19. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!