Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Hány éves kortól ajánlott...

Hány éves kortól ajánlott sminkelni? És mennyire?

Figyelt kérdés

2020. júl. 6. 13:37
 1/5 anonim ***** válasza:
86%

14 évesen már volt szemceruzám, de nagyon ritkán használtam.

15 évesen szempillaspirált és ceruzát használtam.

Valójában 17 éves koromra ugrott meg a készletem látványosan: alapozó, szemhéjpúder, tus, szemöldök ceruza, folyékony matt rúzsok.

2020. júl. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%

Ha jól emlékszem én 16 évesen kezdtem, de akkor még csak szemceruzát, spirált és korrektort használtam. 18 körül voltam, mikor már beszereztem több dolgot, rúzst is akkor kezdtem hordani.

Amúgy nincs szerintem korhatár, ha valaki sose akar sminkelni, akkor nem kell, ha meg valakit már fiatalon érdekel, akkor nyugodtan kísérletezzen velük. Persze nem azt mondom, hogy 14 évesen szüksége van "vakolatra", de mondjuk egy természetesebb hatású szempillaspirál meg egy szájfény akkor se túlzás. Ha más nem, valami alkalomra.

2020. júl. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 debii.tolgyesi válasza:
Szerintem a smink nincs korhoz kötve.^^ amikor felkelti az érdeklődésed elkezded.^^
2020. júl. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
57%

13 évesen csak neha sminkeltem ki magam

14 evesen suliba-alapozo,korrektor,szempilla spiral,ajakapolo,meg atlatszo szemoldok gél.

15 evesen - tust is huztam meg szajfenyt hasznaltam meg neha szemhejpudert.

16 evesen már mindent használtam suliba is -halvanyabb szenhejpuder, tus,szempilla spiral,alapozo,korektor puder,bronzosito,highliter,szajfeny,szemoldokomre csak fixalo gelt.

Most leszek 17 karantén miatt nem sminkelek,de ha kimegyek max korrektor vagy fenyvedos tartalmu krem a meleg miatt,meg ajakápolo. De szeretek sminkelni így biztos vissza térek hozzá.

2020. júl. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Ajánlott? Ez úgy hangzik mintha kötelező lenne.

Szerintem amikor te jól érzed magad ezzel kapcsolatban.

Részemről egyáltalán nincs semmi jelentősége. Észre sem veszem ha egy lányon nincs smink. Nem hiányzik. Esetenként, alkalmakra jó, de hétköznapokon nekem feleslegesnek tűnik (22 F)

2020. júl. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!